Google Duo Uygulamasındaki 7 İlginç Özellik! - Moblobi.com
Mobil

Google Duo Uygulamasındaki 7 İlginç Özellik!

Google'ın görüntülü konuşma uygulaması olan Google Duo ve işinize yarayacak 7 ilginç özelliği, haberimizde...


Son zamanların popüler görüntülü konuşma uygulamalarından biri de Google Duo. Google tarafından geliştirilen uygulamanın pek çok farklı özelliği bulunuyor. Google Duo nedir? Google Duo’nun 7 ilginç özelliği, haberimizde…

Google Duo görüntülü sohbet uygulamasının 7 özelliği:

Google Duo hem iOS ve Android cihazlarda hem de web tabanlı cihazlarda kullanılabilen bir görüntülü sohbet uygulaması. Duo’nun hızlı internet bağlantılarını kullanarak yüksek çözünürlükte görüntülü sohbet imkanı sunması ve basit arayüzü gibi kullanıcıyı memnun eden pek çok özelliği var. Google Duo’nun diğer görüntülü konuşma uygulamalarından farklı olan özelliklerinden bazıları ise şöyle:

1- 8 kişilik grup konuşması

Google Duo ile aynı anda 8 kişiyle görüntülü konuşma yapılabiliyor. Bu özelliği Google Duo’yu açıp; “grup oluştur” seçeneğine tıklayarak kullanabilirsiniz. Grup oluşturduktan sonra bunu arkadaşlarınızla paylaşıp, direkt olarak katılmalarını sağlayabilirsiniz.

2- Görüntü önizleme

Görüntü önizleme özelliği başka bir kullanıcıdan size gelen görüntülü aramayı yanıtlamadan hemen önce o kişinin silüetini silik bir şekilde görmenizi sağlar.

Tabi bu özellik sizi arayan kişide açıksa ve o kişinin arkadaşıysanız devreye giriyor. Aksi takdirde görmeniz mümkün değil. Sizde de aynı durum geçerli. Birini aradığınız zaman o kullanıcıda bir kişi olarak kayıtlıysanız o kişiye video önizlemeniz gider ve o kişi açana kadar siz onu göremezsiniz. Bu özelliği kapatırsanız görüntünüz önizlemeniz karşı tarafla paylaşılmayacaktır.

3- Görüntülü arama

Google Duo’nun dikkat çeken bir başka özelliğiyse bu uygulamada sadece görüntülü arama yapabiliyor olmanız. Sesli arama özelliğine sahip olmayan uygulama bazı kullanıcıların tepkisini çekse de; platform odak noktasını sadece görüntülü arama özelliğinde topladıklarını sık sık vurguluyor.

4- Gizli ve güvenli kullanım

Google gizlilik ve güvenlik konusunda her zaman iddiali. Uçtan uca şifrelemeyle kullanıcıların bilgilerini özenle koruyup, muhafaza etmek için gerçek zamanlı iletişim sistemi üzerine aktarım sağladıkları belirtiliyor.

5- Az internet tüketimi

Uygulama görüntülü konuşma sırasında internet bağlantınızı kontrol eden bir yazılım sayesinde kaliteli internet bağlantınızın olup olmadığını algılıyor. Bunun sonucunda bir kablosuz ağa bağlı değilseniz mobil veri devreye giriyor ve hızı 1mb/sn’ye kadar düşüyor. İnternet hızınız yavaş olsa da bağlantınızda kopukluk yaşanmıyor. Bu özelliği dilerseniz “ayarlar” kısmından kaldırabiliyorsunuz.

6- Gece modu

Google Duo’da karanlık mod özelliği yer alıyor. Bu özellik ile günün her saatinde, zaman mekan fark etmeksizin görüşme yapabilmek mümkün.

7- Videolu mesaj gönderme

Google Duo kullanıcıların hızlı bir şekilde video olarak mesaj göndermesi özelliğini sunmuş durumda. Video olarak katılım sağlayacağınız bir toplantıya zamanınız olmaması veya diğer dış etkenlerin sizi etkilemesi gibi durumlarda video mesaj özelliğini kullanabilirsiniz.

Peki siz hangi görüntülü sohbet uygulamalarını kullanıyorsunuz? Google Duo uygulamasını daha önce kullandınız mı? Yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • FaceTime Nedir Ve Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Google Duo ile Nasıl Görüntülü Konuşabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 7 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı