Google Duo ile Nasıl Görüntülü Konuşabilirsiniz? - Moblobi.com
Mobil

Google Duo ile Nasıl Görüntülü Konuşabilirsiniz?

Görüntülü konuşmayı sağlayan Google Duo nasıl kullanılabilir? İşte yanıtı...


Son günlerde görüntülü konuşma oldukça önemli bir hale geldi. Evden çıkamadığımız günlerde uzaktan bağlantı sağlayıp işlerimize devam etmek için görüntülü konuşmayı sağlayan uygulamalardan faydalanıyoruz. Bunlardan biri de Google Duo. Peki Google Duo nedir, nasıl kullanılır? İşte detaylar…

Google Duo’yu nasıl kullanabilirsiniz?

Goolge Duo aslında uzun süredir hayatımızda olan bir uygulama. Bu uygulama Android kullanıcıları için hazırlanmış olsa da; iPhone telefonlar ile de görüntülü konuşabilme şansı veriyor. Google‘ın geliştirdiği uygulama aslında Android sistemli telefonlar için görüntülü konuşulabilsin diye yaklaşık 2 yıl önce piyasa sürüldü. Aslında Google Duo ile birlikte Allo adlı bir mesajlaşma uygulaması da çıkartmıştı. Ancak Allo hiç ses getirmedi. Geçtiğimiz yılın başlarında da Allouygulaması tamamen kapatıldı.

Google Duo‘nun en çok öne çıkan özelliklerinden biri olan sisteme girdiğinizde arkadaş eklemek zorunda olmamanız. Çünkü uygulama size direk telefonlarında Duo yüklü profilleri gösterebiliyor. Bunun yanı sıra en önemlisi de sadece Android kullanıcıları arasında değil; iPhone kullanıcılarını arayabiliyorsunuz. Tabi ki de telefonda programın yüklü olması gerekiyor. Ancak şunu da hemen paylaşalım: Aslında Google bu uygulamayı her iki işletim sistemi için yapmış olsa da Android kullanıcıları için daha ağır bastığını da belirtelim.

Google Duo ile grup konuşması yapmanız da mümkün. 7 arkadaşınız ile aynı anda görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Bunun dışında eğer görüntüde ortamın ışığı fazla veya yetersiz ise uygulama bunu hemen otomatik olarak düzeltiyor ve böylece daha net bir konuşma gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Peki uygulama şu an kullanılıyor mu? Kullanıcıları bu uygulama hakkında ne düşünüyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı