Facebook Messenger Rooms Nasıl Kullanılır?

Facebook Messenger Rooms nedir? Nasıl oda açılır? Nasıl kullanılır? Haberimizde...

Sosyal medya devi Facebook görüntülü sohbet uygulaması Facebook Messenger’ı kısa bir süre önce geliştirerek; eklediği yeniliklerle birlikte Facebook Messenger Rooms uygulamasını hayatımıza soktu. Bu uygulama ile artık 50 kişiyle aynı anda görüntülü sohbet yapabiliyorsunuz. Peki Facebook Messenger Rooms nedir? Nasıl görüntülü konuşma yapabilirsiniz? Haberimizde…

Facebook Messenger Rooms nedir?

Özellikle görüntülü sohbetlerin tercih edildiği bugünlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle görüntülerde duraksamalar meydana gelebiliyor. Büyük şirketler çevrimiçi uygulamaların görüntülü sohbet özelliği ile grup konuşmaları yaparak, toplantılarını yapıyorlar. Bu durum da yoğunluklara sebep oluyor. Üstelik pek çok uygulamada aynı anda en fazla 4 kişiyle görüntülü konuşma yapabiliyorsunuz. Facebook Messenger Rooms ile 50 kişiyle görüşme imkanınız var.

Messenger Rooms, kullanıcıların görüntülü sohbet edebilmesini ve sohbet linklerini istedikleri kişilerle paylaşarak, yapılan etkinliklerde bir araya gelmeleri için geliştirilmiş.

Messenger Rooms nasıl kullanılır?

Uygulama Facebook messenger aracılığıyla görüntülü sohbet etme imkanı sunuyor. Facebook rooms da görüntülü konuşma yapabilmeniz için oda oluşturmanız gerekiyor. Oda oluşturduktan sonra ise bağlantı linkini arkadaşlarınızla paylaşarak sohbete başlayabiliyorsunuz. Hatta tüm bunları yapabilmek için bir Facebook hesabınızın olması gerekmiyor. Ayrıca Facebook, Facebook’un yeni hizmeti Messenger Rooms’un, Instagram Direct ve WhatsApp uygulamalarınada Rooms özelliğinin yakın zamanda gelmesi bekleniyor.

Facebook Rooms da oluşturulan odalar için en fazla 50 kişinin katılabileceği gibi sohbette herhangi bir zaman sınırlaması bulunmuyor. Hatta kullanıcılar sohbet linklerini kendi etkinlik sayfalarında ya da gruplarında paylaşabiliyorlar.

Ayrıca Messenger uygulamasına sahip olanların, görüntülü sohbetlerde kullanabileceği birçok farklı efekt ve arka plan da bulunuyor. Bu özelliği ile uygulama Zoom’u hatırlatıyor. Bildiğiniz üzere Zoom arka plan ekleyebileceğinizin haberini sizlerle paylaşmıştık.

Messenger Rooms’da oda nasıl açılır?

Facebook Rooms’da oda açmak için yapmanız gerekenler şöyle;

  • Messenger uygulamasına gidin.
  • Uygulamayı açtıktan sonra ekranın sağ alt kısmında yer alan “Kişiler” simgesine dokunun.
  • Ekranda belirecek “Oda Oluştur” simgesine tıklayın, odaya katılmasını istediğiniz kişileri seçin.

Facebook hesabı olmayan kişiler için sohbet odasını içeren bağlantı gruplar veya etkinlik sayfalarında paylaşılması gerekiyor.

Peki siz Facebook Messenger Rooms görüntülü konuşma uygulamasını deneyimlediniz mi? En çok kullandığınız görüntülü sohbet uygulaması hangisi? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • FaceTime Nedir Ve Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 7 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Zoom Görüşmelerinizde Arka Plan Resmi Nasıl Değiştirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı