Facebook Hesabınızdan Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Facebook beğeni ve takipçi sayısı yüksek olan birçok kişi para kazanmaya başladı. Peki Facebook'dan nasıl para kazanılır? 6 pratik ipucu, haberimizde…

Facebook diğer sosyal medya platformları gibi kullanıcılarına para kazandırmaya başladı. Facebook takipçi sayısı yüksek olan; gönderilerindeki Facebook beğeni sayısı çok olan pek çok kişi çoktan para kazanmaya başladı. Peki Facebook’ta para kazanmak için ne yapmalısınız? Facebook’dan nasıl para kazanılır? Haberimizde…

Sosyal platformlar influencer olan kullanıcılar ile dolu bir mecraya dönüştü. Takipçiler tarafından sevilen bir çok influencer, markaların yüzü oldu ve yaptıkları reklamlar sayesinde büyük kazançlar elde ettiler. Peki Facebook’da takipçilerin ve markaların dikkatini çekerek nasıl para kazanabilirsiniz? İşte kolaylıkla uygulayabileceğiniz 6 pratik ipucu:

Facebook beğeni ve takipçi sayınızı arttırmak ve para kazanmak için 6 ipucu:

1- Takipçilerinize karşı şeffaf olun

Facebook kullanıcıları genellikle doğal davranan insanları kendilerine yakın görüp, takibe alıyorlar. Bir süre sonra takip ettikleri kişilerin hayatlarını onlardan daha iyi bilecek konuma geliyorlar. Bu yüzden her adımınız çok önemli.

Bir diğer önemli husus ise insanlara karşı şeffaf olmak. Eğer gerçekten yaptığınız işi layıkıyla yerine getirirseniz, takipçileriniz sizin önerilerinizi dikkate alacaktır. Takipçileriniz tarafından sevilen biri olduğunuzu gören markalar size reklam yaptırmak isteyeceklerdir.

Elbette ki sadece para kazanabilmek için size gelen ilk teklifi kabul etmemelisiniz. Kendi hedef kitlenize en uygun işi tercih etmeniz çok önemli. Aksi takdirde sizi takip eden kitleden “sen artık değiştin” sözlerini duymaya ve takipçilerinizi kaybetmeye hazırlıklı olun.

2- Paylaşımlarınıza markaları etiketleyin

Etiketler sizinle aynı işi yapan aynı hobilere sahip kişilere ulaşmanızı sağlar. Diyelim ki Facebook da makyaj sayfanız var. Makyajla alakalı gönderiler paylaşan kişilere ulaşıp hem network edinebilir hem de tanınılırlığınızı artırabilirsiniz. Gönderinizde yer alan ürünlerin markalarını etiketleyip daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

 3- Takipçilerinizi değerli hissettirin

Gelen mesajları geri çevirmeyin vakit buldukça takipçilerinizle etkileşim kurun, yorumlarına yanıt verin. Paylaşımlarınızı takipçilerinizin aktif oldukları saatlere göre ayarlayın. Aksi halde gönderilerinizi görmeyebilirler bunca emeğiniz boşa gitmesin.

4- Facebook beğeni sayınızı artırın

Facebook takipçi sayınız kadar Facebook beğeni sayısı yani etkileşimleriniz de size para kazandırma yolundaki en önemli unsur aslında. Facebook beğeni arttırma için kesinlikle satın alma gibi hileli yöntemlerine başvurmayın. Sürekli aynı içeriklerle takipçilerinizin karşısına çıkmayın. Bir süre sonra sizden sıkılmalarına neden olabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın, yaratıcı olun. Örneğin, Facebook Hikayeler özelliğini kullanarak bir sonraki paylaşacağınız gönderiden ipuçları verebilirsiniz.

5- Etkinlik yapın, cömert olun

En klasik takipçi kazanma yöntemlerinin başında çekiliş geliyor. “Yoruma 5 kişiyi ekle sayfayı takip et şunu kazan” tarzı etkinliklere denk gelmişsinizdir. Fakat şunu söylemeliyiz çekiliş sayesinde kazandığınız takipçileriniz, çekiliş açıklandıktan sonra sayfanızı takipten çıkabilir. Bu durum sizin trafiğinizin yanlış değerlendirilmesine yol açabilir.

6- Kendi markanızı yaratın

İnci boncuk örgü, dikiş, resim gibi marifet gerektiren işlerde başarılıysanız Facebook’ta para kazanmak ve gelir etmeniz mümkün. El emeği ürünlerinizi bir marka oluşturarak satabilirsiniz. Örgüyle ilgilenenlere yönelik bir Facebook grubu kurarak daha hızlı tanınabilirsiniz.Özellikle özel günlerde hediye edilebilecek ürünler takipçilerinizin dikkatini çekebilir.

Eğer bir Youtube kanalınız varsa Facebook üzerinden kanalınızı takipçilerinize duyurabilirsiniz. Sürekli aktif olmak ve ürünlerin stokta olması oldukça önemli. Müşterileriniz istedikleri anda size ulaşabilmeli ve bilgi edinebilmeliler. Bu yüzden kişisel hesabınızın aksine bir işletme hesabı açarak ürünlerinizi paylaşabilirsiniz. Sonrasında kişisel hesabınızdan da sayfanızı paylaşarak yakın çevrenizden destek alabilirsiniz.

Peki siz Facebook’ta para kazanmak için neler yapıyorsunuz? Facebook hesabınızda kaç takipçiniz var ve hesabınız ne ile ilgili? Nasıl dikkat çekiyor, takipçileriniz için ve Facebook beğeni sayınızı arttırmak için neler yapıyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşın.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Instagram’dan Para Kazanma Yolları!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • İşletmeler İçin Facebook Business Sayfası Nasıl Açılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sosyal Medyada Nasıl Ünlü Olunur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı