Üye Olmadan Facebook Canlı Yayınları Nasıl İzlenir?

Facebook üyesi olmadan veya internetiniz yavaşsa Facebook canlı yayınlar özelliğini nasıl kullanabilirsiniz? Haberimizde...

Sosyal medya platformlarından yapılan canlı yayınlar çok popüler. Facebook canlı yayın da kullanıcılar tarafından epey ilgi görüyor. Bildiğiniz üzere bu canlı yayınlar Facebook kullanıcıları tarafından izlenebiliyor. Ancak Facebook’a üye olmayan, akıllı telefona sahip olmayan ve hatta internet bağlantısı çok zayıf olan kişileri de Facebook canlı yayınlarını takip edebilirler. Nasıl mı? İşte detaylar…

Koronavirüs salgını nedeniyle evde kaldığımız, izole günlerde canlı yayınlara olan ilgi arttı. Bu nedenle canlı yayın özelliği sunan platformlar kullanıcılara daha iyi hizmet sunabilmek adına çalışmalar başlattı. Bunlardan biri de Facebook oldu. Facebook platforma üye olmayanların da yapılan canlı yayınları kolaylıkla izleyebilmesi için yeni bir özellik geliştirdi.

Facebook canlı yayın, üye değilseniz ve internetiniz yavaşsa nasıl kullanılır?

Facebook canlı yayın özelliğine sahip platformlardan bir tanesi. Facebook’ta yapılan canlı yayınları izleyebilmeniz için kısa bir süre önceye kadar platforma üye olmanız gerekiyordu. Fakat Facebook, üye olmayan kişilerin de masaüstünden canlı yayınları takip edebilmelerini sağlamıştı.

Şimdi ise Facebook bu özelliği mobil cihazlar için de getirdi. Yeni özelliğe göre artık üye olmayan kişiler hem masaüstü cihazlarından hem de mobil cihazlarından canlı yayınları takip edebilecekler.

Canlı yayınları kullanabilmek için her platformda olduğu gibi güçlü bir internet bağlantısına sahip olmak gerekiyor. Fakat her zaman bu mümkün olamayabiliyor. Facebook bu konuda da bir özellik getirdi ve internet bağlantısı zayıf olanların da Facebook canlı yayın kullanabilmesini, izleyebilmesini sağladı. Bu yeni özelliğin ismi Public Switch Telephone Network.

Facebook bu yeni özelliğiyle akıllı telefona sahip olmayan veya internet bağlantısı zayıf olan kullanıcılarının da canlı yayınları izleyebilmelerini sağlıyor. Public Switch Telephone Network özelliğini kullanabilmek için kullanıcıların bir numarayı aramaları gerekiyor. Buradan ücretsiz bir şekilde canlı yayının sesini dinleyebiliyor.

Canlı yayınlar için sadece ses modu özelliği de bulunuyor. Bu özellik ile kullanıcılar sadece videonun sesini dinleyebiliyor. Yeni sunulan bu özelliklerden fazla kişinin yararlanması sayesinde Facebook‘un kaynaklarını artıracağı öngörülüyor.

Facebook görüntülü görüşme ve canlı yayın hizmetlerine olan ilgi daha önce hiç görülmediği kadar arttı. Bu yeni özellikler sayesinde Facebook’un süreci daha iyi yönetebilmesi bekleniyor.

Peki siz Facebook canlı yayın özelliğini kullanıyor musunuz? İnternet bağlantısı zayıf olanların ve Facebook’a üye olmayanların Facebook canlı yayınları kullanabilmelerini sağlayan bu yeni özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

Bu yazımız ilginizi çektiyse aşağıdaki haberlerimize de göz atabilirsiniz.

  • Facebook Yüz Tanıma Özelliğini Nasıl Kapatabilirsiniz? haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Facebook’un Arkadaşlık Uygulaması: Facebook Dating!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı