FaceTime’da Sohbeti Keyifli Hale Getirecek 10 İpucu!

FaceTime nedir? Facetime'ı daha kullanışlı ve sohbetinizi de daha keyifli hale getirecek 10 faydalı ipucu, haberimizde…..

Görüntülü sohbet uygulamaları son dönemde oldukça popüler. Bunlardan biri de Facetime. Bilmeyenler için Facetime nedir, hemen paylaşalım: FaceTime; Apple kullanıcılarının yine Apple kullanıcıları ile sesli, görüntülü konuşabildiği bir uygulama. Diğer görüntülü konuşma uygulamalarının yanı sıra FaceTime kullanıcılarına, 32 kişi ile konuşma fırsatı sunuyor. Özellikle pandemi sürecinde büyük kolaylık sağlayan bu özellik ile grup görüşmeleri ve toplantılar rahatlıkla gerçekleştirilebilir. FaceTime’da sohbeti daha keyifli ve daha kullanışlı hale getirecek 10 faydalı ipucu, haberimizde…

Facetime nedir, Facetime’da sohbeti keyifli hale getirmek için ipuçları:

1- Sorunsuz kullanın

Kesintisiz bir görüşme gerçekleştirmek istiyorsanız bağlantınızdan ve Apple cihazınızın en güncel sürümünü kullandığınızdan emin olun. Bunun için yapmanız gerekenler şöyle:

  • “Ayarlar” menüsüne gidin.
  • Buradan “Genel” seçeneğini tıklayın.
  • Ardından “Yazılım Güncelleme” yi seçin.

Böylece telefonunuzun güncel olup olmadığını kontrol edebilir, güncel değilse son sürümü indirip yükleyebilirsiniz.

2- Işığı iyi ayarlayın

Işığı arkanıza almak sizi her zaman daha karanlık gösterecektir. Konuşma esnasında pencerenin veyahut ışığın önünde durmak sohbet ettiğiniz kişinin sizi daha aydınlık ve daha canlı görmesini sağlayacaktır.

3- Toplantılarınız için arka plan hazırlayın

Kurumsal görüşmelerinizde, toplantılarınızda arka planınızı karmaşık hale getirmeyin. Kütüphanenizin önünde oturarak görüşmelerinizde sizi daha cool gösterecektir.

facetime nedir ipucu moblobi

4- Not almak zorsa ekran kaydı yapın

Hem not alıp hem sohbette aktif rol oynamakta zorlanıyorsanız ekran kaydını açın. Kullandığınız Apple cihazınızda ekran kaydı özelliğini açın ve eş zamanlı olarak yapacağınız görüşmeyi kaydedin. Böylelikle hem toplantı esnasında aktif olacaksınız hem de sonrasında ayrıntılı bir şekilde notlarınızı alacaksınız.

5- Sohbeti eğlenceli hale getirin.

Arkadaşlarınızla yapacağınız görüntülü sohbetlerde kişisel memojilerinizi ya da arkadaşlarınız için hazırladığınız memojileri göndererek sohbeti daha keyifli hale getirebilirsiniz. Favori çıkartmalarınızla güldürebilir. Konuşmak yerine emoji yollayabilir hatta yazı yazabilir, ekranı karalayabilirsiniz.

6- Sabitleyin

Görüşme esnasında ani dalgalanmalar, titremeler olmasın karşı tarafın başı dönmesin istiyorsanız cihazınızı sabitleyin. Cihazını sabit tutacak bir aksesuar işinizi kolaylaştıracaktır.

7- Solgun mu görünüyorsanız: canlanın

Halsiz, durgun olarak görüntülü sohbete dahil olmak zorunda değilsiniz. Çünkü Facetime’da yer alan efektler sayesinde daha canlı görünmenizi sağlayabilirsiniz. Bunun için görüntülü sohbetlerinizde kendi görüntünüze efekt ekleyebilirsiniz.

8- Anı yakalayın

Görüntülü sohbetinizi ölümsüzleştirmek isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekeni FaceTime size kolaylıklarla sunmuş. Sohbet esnasında ekranın sol alt köşesinde bulunan beyaz yuvarlağa basarak ekran fotoğrafınızı çekebilirsiniz.

9- Komut verin

Ellerinizi bile kullanacak haliniz yoksa Apple cihazınıza yalnızca komut vererek FaceTime görüşmenizi başlatabilirsiniz. Yapmanız gereken önce Siri’ye seslenmek daha sonrada arayacağınız kişinin rehberinizdeki tam adını söyleyerek FaceTime demek ve görüşmenin başlamasını beklemek.

10- Size nasıl ulaşılmasını istiyorsanız onu seçin

FaceTime görüşmelerine telefon numaranızdan veya icloud adresinizden bağlanabilirsiniz. Toplu görüşmelerde telefon numaranızı paylaşmak istemezseniz, yalnızca icloud adresiniz görünebilir. Bunun için yapmanız gerekenler şöyle:

  • Öncelikle “Ayarlar” menüsüne gidin.
  • Buradan “FaceTime”ı seçin.
  • Ardından “Arayan numara” kısmına gelerek; “telefon” veya “icloud adresi”nizi seçebilirsiniz.

Peki siz FaceTime kullanıyor musunuz? Görüşmenizin daha kaliteli hale gelmesi için neler yapıyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • FaceTime Nedir Ve Nasıl Kullanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Facetime Alternatifi 6 Görüntülü Sohbet Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 7 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı