Katlanabilir Telefon Almamanız için 7 Sebep!

Son dönemde hayatımıza giren yeni teknolojilerden olan katlanabilir telefon ile ilgili endişeler ve satın almamanız için geçerli 7 sebep, haberimizde...

Hayatımıza son dönemde gelen yeniliklerden biri de katlanabilir telefon, tasarımlarıyla oldukça ilgi görüyor. Tasarımının aksine bazı özellikleri ise satın almak isteyenleri şüpheye düşürüyor. Katlanabilir telefon teknolojisinin dezavantajları şu an için oldukça fazla olmakla beraber; gelecekte de nasıl gelişeceği ise merak konusu. Katlanabilir telefon satın almamak için 7 sebep, haberimizde…

Katlanabilir telefon satın almamak için 7 geçerli sebep:

Katlanabilir telefonlar kare ekran şeklinde üretilerek bir nevi tablet ve telefon özelliklerini birleştirerek içerisinde barındırıyor. Royole markası, ilk katlanabilir telefon olan Flexpai adını verdiği telefonu piyasaya sundu. Samsung, Apple, Huawei gibi markalar da hemen arkasından çeşitli çalışmalarda bulunmaya başladılar. Hatta bazılarının telefonları çoktan ceplere girmeye başladılar bile.

Katlanabilir telefon satın almak isteyenler, bu telefonların tasarımlarını oldukça beğense de özelliklerinin yetersizliğinden yakınıyor. Hala geliştirilmekte olan bir teknoloji olduğundan eksikleri ve dezavantajları elbette bulunuyor. Katlanabilir telefon satın almamak için 10 geçerli sebep şöyle;

1- Donanım özellikleri yetersiz kalıyor

Katlanabilir telefonların tasarımına yoğunlaşıldığından telefonun özellikleri geri planda kalıyor. Batarya, kamera, hoparlör başta olmak üzere performanslarında kısıtlamalar yapılıyor. Katlanır telefon tasarımı göz alıcı olsa da özellikleri orta düzeyde bir akıllı telefonun performansıyla eş değer oluyor. Katlanabilir telefonlar yumuşak ve esnek olması gerektiği için dayanıklılık bakımından zayıf kalıyor.

katlanabilir telefon satın al moblobi

2- Yüksek fiyatlarla satışa sunuluyor

Katlanan telefonların maliyeti yüksek olduğundan fiyatları da cep yakıyor. Bu sebeple her kesimden alıcıya da hitap etmiyor. Gelecekte fiyat ve fiyata bağlı performans konusunda katlanabilir telefonlarda değişiklik yapılacağı da öngörülüyor.

3- Çeşitli seçenekleri bulunmuyor

Sınırlı sayıda üretilerek kullanıcısıyla buluşan katlanan telefonlarda çeşitli seçenekler bulunmuyor. Hem yüksek fiyatlı hem de alıcıların istediği seçenekler bulunmadığı zamanlarda da katlanan telefonların tercih edilme oranı düşüşe uğruyor.

4- Katlanabilir telefonlar dayanıklı değil

Katlanan telefonlar gerçek cam kullanılarak üretilmiyor. Plastik ve hibrit cam ekranlar tercih ediliyor. Bu sebeple daha kırılgan ve hassas olabiliyor. Telefon satın alırken de çoğumuzun dikkat ettiği uzun süre kullanma ve dayanıklılık özelliğini böylelikle barındırmıyor. Ayrıca, bu telefonlarda suya dayanıklı olma özelliği de bulunmuyor.

5- Koruma seçenekleri mevcut değil

Akıllı telefonlarımızı ekran koruyucuları ile koruyabiliyoruz. Fakat katlanabilir telefonlar için bu mümkün olmuyor. Katlanabilir telefonlara özel ekran koruyucuların üretilmediğini belirtebiliriz.

6- Tamir edilmesi zor ve pahalı

Katlanan telefonlarınızda herhangi bir sorunla karşılaştığınızda servis özellikleri yetersiz kalıyor. Beklenmedik hasarlar ve bozulmalarda tamir etmek zor olduğundan dezavantaj sağlıyor. Tamir edilse bile maliyeti oldukça pahalıya geliyor. Bu sebeple kullanıcılar da iyi bir servis hizmeti sağlamadığı için tercih etmekten kaçınıyor.

7- Taşıma kolaylığı bulunmuyor

Boyutu kare olarak tasarlandığı için akıllı telefonlar gibi cebimizde rahatlıkla taşınmıyor. Kolaylıkla taşınmaması ve yer kaplaması da dezavantajları arasında yer alıyor.

Peki siz katlanan telefon hakkında ne düşünüyorsunuz? Satın aldınız mı yoksa satın almayı düşünür müsünüz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşın.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

    • Akıllı Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
    • Telefonu Kaybolanlar için 8 Pratik Çözüm Önerisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
    • Gece Telefonla İyi Fotoğraf Çekmek için 10 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Doğan

Fatma Nur Doğan

Merhaba, ben Fatma Nur. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Yeni yolculuklara adım atmayı ve sürekli yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. İçimizdeki ışığın yansımasını başkalarında gördükçe mutlu oluyorum. Hayal kurarak yaşamayı ve keşfetmeyi seviyorum. Hayallerle dolu yolculuğumda benimle beraber yeni ufuklara açılmak ve yenilikleri takip etmek isterseniz Moblobi.com da takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı