Müzik Dinleyebileceğiniz 5 Ücretsiz Uygulama!

Müzik dinlemeyi sevenlerin kullanabileceği en popüler ve ücretsiz müzik uygulamaları; olumlu ve olumsuz ilginç özellikleriyle, haberimizde...

Müzlk dinlemek internet ve mobil uygulamalar ile birlikte çok daha erişilebilir bir hale geldi. Piyasada farklı müzik uygulamaları mevcut. Sevdiğiniz müziklere ücretsiz bir uygulamada kolayca erişmek istiyorsanız; kullanabileceğiniz 5 müzik uygulaması, haberimizde…

Kullanabileceğiniz ücretsiz müzik uygulamaları:

1- Spotify

Müzik uygulaması dendiğinde akla ilk gelenlerden olan Spotify, ücretsiz de hizmet veriyor. iOS ve Android’e uygun olan bu uygulama; yeni müziklerin keşfinde oldukça başarılı. Ses kalitesi ve kullanım kolaylığına sahip olmasının yanında, arka planda oynatma imkanı da sağlıyor. Popüler müziklere, beğenebileceğin parçalara ve ruh haline göre listeler de oluşturuluyor.

Ücretsiz kullanımının olumsuz taraflarının başında ise reklamlar yer alıyor. İstediğiniz şarkıyı her zaman açamıyorsunuz ve karışık çalma listelerini dinlemek zorunda kalıyorsunuz. Müzik indirme ve çevrimdışı dinleme özellikleri de ücretsiz kullanımda bulunmuyor.

2- Deezer

iOS ve Android’e uygun müzik uygulamalarının bir diğeri de Deezer. Şarkıların yanı sıra podcast ve radio seçeneklerini de içinde barındırıyor.

Ücretsiz kullanımda sevdiğiniz sanatçıları ve müzik türünü seçiyorsunuz ve size özel listeler oluşturuluyor. Arka planda dinleme olanağına sahip olan Deezer çevrimdışı dinlemeler için de çok sayıda podcast seçeneği sunuyor. Kullanım kolaylığının yanı sıra sevdiğiniz listeleri ya da şarkıları arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

Olumsuz özelliklerinde ilk sırayı bu uygulamada da Spotify’da olduğu gibi reklamlar alıyor. Uzun süreli kullanımdan sonra istenilen parçayı açamama gibi problemler de yaşanıyor. Şarkı keşfinde ise rakiplerinin biraz gerisinde.

3- Google Play Müzik

Cihazınızdaki şarkıları toplamak için ideal olan bu müzik uygulaması, 50 bine yakın müzik depolama imkanı sunuyor. Çevrimdışı müzik dinlenebiliyor ve bu birçok ücretsiz müzik uygulaması arasında öne çıkan bir özelliği. Kolay kurulum ve kullanıma sahip. Reklamsız müzik keyfini çıkarmak isteyenler için Google Play Müzik arka planda da çalıyor.

Android ve iOS’a uygun. Ses kalitesi de oldukça iyi. Yeni müzik keşiflerine pek imkan tanımaması ve müzik indirme konuları da olumsuz tarafları.

4- Youtube Müzik

Youtube müzik, Youtube’un video paylaşım konusundaki başarısını yakalayacak cinsten. Müzik keşfi, ses kalitesi, müzik listeleri konusunda oldukça iddialı gözüküyor. Dinlemek istediğiniz parçanın klibini izleyebilirsiniz. Şarkı sözleri kısmından sözleri takip edebilir ya da eşlik edebilirsiniz.

Gelelim olumsuz tarafına: Birçoğumuzun tahmin edebileceği üzere arka planda oynatma özelliği yok. Bu özelliği, diğer uygulamalarda da olduğu gibi bir miktar para ödeyerek edinebilirsiniz.

5- Zuzu

Müzik indirme uygulaması arıyorsanız Zuzu sizin için alternatif bir çözüm olabilir. İstediğiniz parçayı Mp3 ya da video halinde indirebilirsiniz. Dilediğiniz müziği seçip indirerek, dilediğiniz yerde çevrimdışı dinleyebilirsiniz. Reklam konusunda rahat bir nefes aldıran uygulama arka planda çalma özelliğine de sahip.

Olumsuz özelliklerine gelirsek: Birçok uygulamada gördüğümüz müzik listeleri özelliği Zuzu’da bulunmuyor. Keşif konusunda size yardımcı olamıyor.

Sizin en çok kullandığınız ve en sevdiğiniz müzik uygulaması hangisi? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Android Kullananlar İçin En İyi 10 Müzik Uygulaması!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Youtube Akıllı İndirmeler ile Nasıl Müzik İndirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Spotify’da Ders Çalışırken Dinlenecek Müzikler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Seda Keskin

Seda Keskin

Dünyayı her saniye değiştiren teknolojiyi takip etmek dahi artık çok güç. Dünyanın bu hızlı değişimini takip etmeyi seviyorum. Yazarak, çizerek, okuyarak, izleyerek bunu gerçekleştirmeye çalışıyorum. Dijital dünyada kendimi geliştirmeye her zaman açığım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı