Farklı Modellerne Dönüşebilen Akıllı Ayakkabı! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Farklı Modellerne Dönüşebilen Akıllı Ayakkabı!

Yeni nesil ayakkabılar farklı tasarımda pek çok ayakkabıya dönüştürülerek, kişiye özel tasarlanabiliyor. İlginç akıllı ayakkabı, haberimizde...


Pek çok insanın dolabında kullanılmayan ama yeni gibi olan sayısız ayakkabısı var. Kullanılmayan bu ayakkabılar hem boşuna yer kaplıyor hem de doğaya zarar veriyor. Geliştirilen yeni nesil bir akıllı ayakkabı ise özellikle seyahate sık çıkan veya kıyafetine göre ayakkabı giymeyi seven kişiler için bir çözüm oldu. Akıllı ayakkabı, üzerindeki kumaşı sayesinde birden fazla tarz ayakkabıya dönüştürülebiliyor. İlginç akıllı ayakkabının özellikleri ve kullanımı hakkındaki detaylar, haberimizde…

Yeni nesil ayakkabı birden fazla ayakkabıya nasıl dönüşüyor?

Seyahat için üretilmiş yeni nesil ayakkabı, sevdiğiniz parçaları kendi zevkinize göre kombinlemenizi sağlıyor. Ayakkabınızı olduğunuz yere, zamana göre özelleştirebiliyorsunuz. Geliştirilen bu yeni nesil ayakkabıların adı ise Shooz. İtalyan tasarımı olan Shooz modüler teknoloji ürünlerinden biri.

Akıllı ayakkabı, sole ve skin olmak üzere iki parçadan tasarlanmış. Kendi stilinize göre skin ve sole tarzlarını seçtikten sonra birleştirip, yeni modelinizi tasarlayabilirsiniz. Shooz’un fermuarı ile farklı ürünlerle seçeceğiniz derileri, kullanışlı yapıdaki tek tabana sabitleyebilirsiniz. Özel su geçirmez fermuarıyla parçaları birleştirip, fermuarları çektikten sonra ayakkabı kullanıma hazır olacaktır. Mesela gezmeye giderken, spor yaparken, işe giderken istediğiniz parçayı fermuar yardımıyla iki dakikada tabana takıp kullanabilirsiniz. Tarzınıza göre şekillendireceğiniz ayakkabıyı bu sayede kendinize göre tasarlamış oluyorsunuz.

Shooz, özellikle seyahat yapmayı seven kişilerin işini büyük ölçüde kolaylaştırabilir. Seyahate çıktığınızda yanınıza farklı sayıda ayakkabı almanıza gerek kalmadan; tek taban ve üstündeki yer kaplamayan kumaş ile daha fazla ayakkabı giyebileceksiniz. İşten sonra spora gidince aynı taban ayakkabının sadece üstünün değiştirilmesiyle klasik ayakkabıdan spora geçebilirsiniz. Ayakkabıyı temizlemek ise oldukça kolay. Üzerindeki kumaşı kolay temizlenebilir ve çabuk kuruyan bir malzemeden üretilmiş. Bu sayede kolayca temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Peki siz giyilebilir teknoloji ve akıllı ayakkabılar hakkında düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Dünyanın İlk Artırılmış Gerçeklik Tişörtü!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 40 Farklı Yabancı Dil Öğreten Akıllı Cihaz!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Akıllı Priz Hakkında Bilinmeyenler!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı