40 Farklı Yabancı Dil Öğreten Akıllı Cihaz!

Dil öğrenmekte zorlananlar için bir cihaz geliştirildi. 40 farklı dili öğreten yabancı dil öğrenme cihazının detayları, haberimizde...

Yabancı dil bilmek günümüz dünyasında zorunluluk haline geldi. Geliştirilen teknolojik bir cihaz ise dil öğrenme sorunun ortadan kaldırmayı hedefliyor. Dil öğreten ilginç cihazın detayları, haberimizde.

Yabancı dil öğreten ilginç cihaz ne işe yarayacak? 

Yabancı dil öğrenmek, uzun zaman ve emek isteyen bir süreç. Bu yüzden pek çok insan dil öğrenmeyi hep yarıda bırakıyor. Fakat, günümüzde dil öğrenme sürecini kolaylaştıracak teknolojiler mevcut. Bu teknolojilerden biri de Translaty isimli cihaz.

Translaty, bir Japon firması tarafından geliştirildi. Başlarda bu dil öğrenme cihazı sadece dünya liderleri tarafından kullanılıyordu. Sonrasında ise herkes temin edebilir hale geldi. Cihaz 40 farklı dili öğrenmemizi sağlıyor. 

Sözkonusu dil cihazını kullanmanız için özel bir beceriye sahip olmanız gerekmiyor. Yabancı dil hiç bilmemeniz de sorun oluşturmuyor. Temelde 4 adımda kullanılabilen bu cihaz oldukça pratik bir kullanıma sahip. İspanyolca‘dan Vietnam diline; Slav dillerinden Türkçe dil seçeneğine kadar 40’a yakın dil seçeneği bulunuyor. Cihaz küçük boyutu sayesinde cebimize girebiliyor. Ağır olmadığı için istediğiniz yere götürebiliyorsunuz.

Translaty dil cihazı bluetooth ile çalışıyor. Pili uzun süre dayanabiliyor. Kullanmak istediğiniz zaman da cihaza bağlanabiliyorsunuz. Merak edenler için şu detayı da paylaşalım: Cihaz diğer dil öğrenme araçlarına göre daha uygun fiyata sahip. 

Peki siz yeni bir dil öğrenirken zorlanıyor musunuz? Dil öğrenme sürecini kolaylaştırmak için ne yapıyorsunuz? Dil öğreten cihazların faydalı olacağını düşünüyor musunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Yabancı Dil Öğrenebileceğiniz En İyi 5 Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Geleceğin En Popüler 20 İşi!haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “YabancıDil Öğrenmek İsteyenler için Ücretsiz Yöntem!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Hümeyra Gönültaş

Hümeyra Gönültaş

Merhabalar, ben Hümeyra Gönültaş İstanbul üniversitesi psikoloji 4. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi. Com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Bilimin ve onun önemli bir pozisyonu olan teknolojinin gidişatı her daim beni cezbetmiştir. Merakıma ve meraklısına karalıyorum :) Yazılarımı Moblobi.com'daki köşemde takip edebilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/humeyra-gonultas/ E-posta: humeyragonultas79@gmail.com humeyragonultas79@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı