Akıllı Priz Hakkında Bilinmeyenler!

Kablosuz akıllı priz ne işe yarıyor, nasıl kullanılıyor, fiyatları ne durumda? Akıllı prizler hakkında bilinmeyenler, haberimizde...

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızı kolaylaştıracak yeni cihazların sayısı da artıyor. İnternet bağlantısıyla kontrol edilebilen, akıllı priz de bu yeni teknolojilerden biri. Akıllı priz nedir, ne işe yarar? İlginç detaylar, haberimizde…

Akıllı priz ne işe yarar?

Günümüzde sunulan imkanlar sayesinde artık bazı ev eşyaları ve elektronik cihazlar internet ile kontrol edilebilir hale geldi. Fakat bu özelliği olmayan cihazlar da bulunuyor. Bu gibi durumlarda kablosuz akıllı priz kullanarak bu cihazları da internete bağlayabiliyoruz. Bu prizler internet üzerinden kontrol edilebilir özelliğe sahipler. Prize bağlı olarak çalışması gereken ürünleri akıllı prizleri kullanarak dilediğimiz noktadan çalıştırabiliyoruz.

Kurulumu kolay olan ve pek çok cihazla uyumlu olan akıllı prizler, telefon ve tabletler aracılığı ile kullanılabiliyor. Farklı şehirde veya farklı ülkede olsanız bile uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. WiFi priz ile fişte unuttuğunuz ütüyü, çamaşır makinesini veya televizyonu uzaktan kapatabiliyorsunuz. Cihazın geri sayım özelliğini kullanarak eşyalarınıza otomatik ayarda kurabilirsiniz. Ayrıca akıllı priz sayesinde kullanılan eşyanın ne kadar güç tükettiğine dair bilgiye de ulaşabilirsiniz. Bu cihazlar arasında en çok tercih edilenler arasında aşağıdaki markalar yer alıyor:

  • SmartThings
  • Xiaomi (Smart WiFi)
  • Tp Link
  • 3M
  • Trust
  • S-Link
  • Alp Smart vb.

Akıllı priz fiyatları ise 95 TL ile 300 TL arasında değişiyor. Aldığınız bu prizleri kullanmak için öncelikle akıllı prizinize uygun uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı AppStore’dan indirebileceğiniz gibi Google Play’den de indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra da ilk olarak akıllı priz hesabını oluşturmanız gerekiyor.

Hesap oluşturmak için telefon numaranızı veya e posta adresinizi kullanarak kaydol/hesap aç işlemini başlatabiliyorsunuz. Hesabı oluşturduktan sonra akıllı ev oluşturma işlevi için, akıllı prizinizin uygulamasına cihaz ekleyin. Ayrıca ek olarak şunu da söyleyelim; üçlü veya altılı priz takarak cihazlarınızı çoğaltabilirsiniz. Bunu yaparken de belli bir güç desteğinin olduğunu da hatırlatalım.

Peki siz akıllı ev ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Akıllı cihazlar hayatımızı kolaylaştırıyor mu? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “İhtiyacınız Olabilecek 10 İlginç Akıllı Ev Aleti!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Kendi Kendini Toplayan Akıllı Yatak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Akıllı Prizler ile Cihazlarınızı Uzaktan Kontrol Edebilirsiniz!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı