Kendi Kendini Toplayan Akıllı Yatak!

Sabahları yatağını toplamaya üşenenler için akıllı yatak geliştirildi. 50 saniyede kendi kendini toplayan ilginç yatak, haberimizde...

Sabahları işe veya okula gitmek için hazırlanırken çok kısıtlı bir vaktimiz oluyor. Hatta beş dakikamızı ayırıp, yatağımızı toplamak işkence gibi geliyor. Geliştirilen bir akıllı yatak ile artık yatağınızı toplamaya da gerek kalmıyor olacak. Kendi kendini toplayan ilginç yatak, haberimizde…

Kendi kendini toplayan akıllı yatak hangi özelliklere sahip?

Sabah uyanmaya bile üşeniyorken yatak toplamak pek çoğumuz için zor geliyor. Bazı insanlara göre ise sabah kalkıp yatağı ve odayı toplamak güne enerjik başlamamızı sağlıyor. Zamanın bu kadar değerli olduğu ve herşeye ucu ucuna yetiştiğimiz günümüzde; geliştirilen bir akıllı yatak insan müdahalesi olmadan kendisini toplayabiliyor. Böylece sabahları zaman kazandırıyor.

Kendi kendini toplayan akıllı yatak bir adet şişme örtüden ve hava kutusundan oluşuyor. Bu şişme örtü dikişsiz, çok hafif bir yapıya sahip. Bu akıllı yatak, yorganın arasına yerleştirilerek kullanılıyor. Yerleştirme esnasında, hava kutusu yerde kalıyor. Böylece kişileri rahatsız etmeden yatağın şişmesini sağlıyor. Yatak 1 dakikadan az bir sürede düzenleniyor.

Akıllı yatağın ne zaman toplanacağını ise yatağı kullanan kişiler mobil uygulama üzerinden belirleyebiliyorlar. Böylece yatağın toplanması için sizin orada olmanız gerekmiyor. Uygulamada ayarlanan saatte şişme örtüsü yatağın içinde şişerek yorganı düzenli hale getiriyor. Bir çok çeşidi olan örtünün kendi yatağınıza uygun olan şeklini seçmeniz gerekiyor.

Söz konusu teknolojik yatağın ısısını da istediğiniz gibi ayarlayabilmeniz mümkün. Çift bölge iklim kontrolü ile yatağınızın sağ sveya ol tarafını farklı sıcaklıklar için ayarlayabiliyorsunuz. Bu özelliği ve kendini toplaması sayesinde yatağınızda nemin giderilmesi sağlanmış oluyor.

Peki siz sabahları yatağınızı toplamaya üşeniyor musunuz? Akıllı yatağı faydalı buluyor musunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Kiralık Ev Sahibiniz Sizi Gözetliyor Olabilir!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Kazaları Önleyen Akıllı Yaya Geçidi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Evde Kağıt Geri Dönüşümü Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Kübra Çetingül

Kübra Çetingül

Gazeteci olmak için yanıp tutuşan, gezmeyi öğrenmeyi fazla seven, meraklılığı konusunda çok kez başı belaya giren ama bir o kadarda bunun ekmeğini yiyen, gelecek hedeflerinde de hayallerinin peşinden giden doğruyu söylemek gerekir ise fazla hiperaktif bir o kadar tatsız biri aa bu arada adımı söylemeyi unutmuş olabilirim merhaba ben Kübra! Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! Moblobi: https://moblobi.com/author/kubra-cetingul/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı