Evinizde Kullanabileceğiniz 8 Yapay Zekalı Aygıt

Yapay zekalı cihazlar sayesinde yapay zeka artık evlerimizin içrerisine bile sızdı. Evlerinizde kullanabileceğiniz 10 ilginç yapay zekalı aygıt, haberimizde...

Yapay zeka hayatımızın birçok alanında karşımıza çıkmaya başladı. Bu alanlardan biri de evlerimiz. Hem işleri kolaylaştıran hem de zamandan tasarruf edebileceğimiz aygıtlar ile yapay zeka hayatımızın içine sızmış oluyor. Evinizde kullanabileceğiniz 10 yapay zekalı aygıt, haberimizde…

Evde kullanılabilecek 8 ilginç yapay zeka içeren cihaz:

Günümüzde yapay zekalı cihazlar çok popüler hale geldi. Tasarımı ya da kullanım kolaylığı ile çoğu kişinin ilgisini çekiyor diyebiliriz. Yoğun iş temposunda yardımcı olabiliyor; keyifli vakit geçirmek, eğlenmek, evi temizlemek ya da güvende hissetmek için de bu aygıtlar tercih edilebiliyor. Evinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz yapay zekalı aygıtlardan bazıları şunlar:

1- Smart Robot Vacuum Cleaner

Smart Robot Vacuum Cleaner, kendi kendine evi süpürebilen bir şarjlı süpürge modeli. Robot süpürge, navigasyonlu ve kameralı özelliği ile nesneleri algılayabilir. Zamandan tasarruf etmek için tercih edebilirsiniz. Kullanmak için de tek bir tuşa basmanız yeterli olur. Bazı robot süpürgeleri akıllı telefonlar aracılığıyla da uzaktan çalıştırabilirsiniz.

2- Tempo Studio AI Home Gym

Spor yapmak için spor salonlarına gitmeye gerek kalmadan Tempo Studio AI Home Gym adlı yapay zekalı aygıt sayesinde evinizde de yapabiliyorsunuz. Evden istediğiniz antrenmanları yapabiliyorsunuz.

3- Hoop Cam + Smart AI Indoor Camera

Akıllı iç mekan kamerası ile güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Ailenizin, akraba veya arkadaşlarınızın yüzlerini kameraya yükleyebiliyorsunuz. Hoop Cam + Smart AI Indoor Camera adlı bu cihaz, yüz tanıma özelliği ile evinizde yabancı birini tespit edebiliyor.

ev yapay zeka cihaz moblobi

4- Cubo AI Sleep Safety Baby Monitor

Cubo AI Sleep Safety Baby Monitor adlı yapay zekalı cihazı çocuğunuz uyurken de kontrol etmek için tercih edebilirsiniz. Çocuğunuzun güvende olup olmadığını da bu kamera sistemi ile rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

5- Netvue Belle AI Wi-Fi Doorbell

Netvue Belle AI Wi-Fi Doorbell’in yüz tanıma özelliği bulunuyor. Hareketleri algılayabiliyor ve eş zamanlı olarak canlı akış hizmeti sunuyor. Bu akıllı kapı zilini uygulama ile eşleştirip kullanabiliyorsunuz.

6- Oral-B iO AI Toothbrush

Oral-B iO AI Toothbrush adlı yapay zekalı fırça, kişisel temizliğe önem verenler için oldukça ideal bir araç. Yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için tasarlanmış diş fırçaları da bulunuyor. Akıllı basınç sensörü ile dişlerinizi çok sert ya da yumuşak fırçalarsanız sizi uyarıyor.

7- Huawei AI Cube Alexa Smart Speaker

Huawei AI Cube Alexa Smart Speaker, 4G ve Wi-fi bağlantısı ile odada herhangi bir yerde olsanız bile sesinizi algılayabiliyor. İstediğiniz şarkıyı sesli komutunuz ile çalabiliyor.

8- Dyson Pure Cool Me Personal Purifying Fan

Dyson Pure Cool Me Personal Purifying Fan adlı yapay zekalı cihaz sayesinde evinize temiz hava akışı sağlayabiliyorsunuz. Saflaştırışmış havayı yayarak odanızın havasını yenileyebiliyor.

Peki sizin evinizde kullandığınız yapay zeka içeren bir cihaz var mı? Yapay zekalı hangi aygıtların hayatı kolaylaştırdığını düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Bilmeniz Gereken 10 İlginç Giyilebilir Cihaz! haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Alabileceğiniz 10 Ücretsiz Yapay Zeka Eğitimi! haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Covid-19 ile Dünyayı Etkileyecek 4 Yeni Teknoloji! haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Doğan

Fatma Nur Doğan

Merhaba, ben Fatma Nur. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Yeni yolculuklara adım atmayı ve sürekli yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. İçimizdeki ışığın yansımasını başkalarında gördükçe mutlu oluyorum. Hayal kurarak yaşamayı ve keşfetmeyi seviyorum. Hayallerle dolu yolculuğumda benimle beraber yeni ufuklara açılmak ve yenilikleri takip etmek isterseniz Moblobi.com da takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı