Alabileceğiniz 10 Ücretsiz Yapay Zeka Eğitimi!

Yapay zeka alanında kendini geliştirmek isteyenler için alabilecekleri ücretsiz 10 ilginç yapay zeka eğitimi, haberimizde...

Günümüzde yapay zeka çalışmaları hızla gelişiyor ve bu kavramını daha sık duymaya başlıyoruz. Yapay zeka, gelecekte bir iş kolu olacağa benziyor. Kendini bu alanda geliştirmek isteyenler ise yapay zeka eğitimi alabiliyor. Bu alanda eğitim alıp kendinizi geliştirmek isterseniz alabileceğiniz 10 farklı yapay zeka eğitimi, haberimizde…

Alabileceğiniz 10 ilginç yapay zeka eğitimi

Yapay zeka, henüz gelişmekte olan bir alan olduğu için çok sayıda kurs bulunmuyor. Yapay zeka ile ilgili gelişmeleri okumayı seven, ilgilenen ya da eğitim almak isteyen kişiler kursları tercih edebiliyor. Bazı kurslar ücretiz olarak katılmak isteyen kişilere sunuluyor. Bu alanda ilerlemek isteyenlerin alabileceği 10 yapay zeka eğitimi, şöyle:

1- İşletmeler için Yapay Zekaya Giriş

Udemy tarafından, yapay zeka konusunda kendini ve beraberinde işletmesini geliştirmek isteyenlere ücretsiz olarak sunuluyor. Bu kursta isteyenler, iş alanlarıyla yapay zeka tabanlı yazılımları beraber kullanmayı öğrenebiliyorlar. Böylece işletmelerini piyasada farklılaştırmak isteyen iş sahipleri işletme performanslarını da arttırmayı başarabiliyorlar. Kursta toplamda 12 ders bulunuyor. Udemy tarafından bu kursu bitirme süresi genellikle 1 saat olarak saptanmış bulunuyor.

2- İnanılmaz Yapay Zeka: Ters Görüntü Arama

Udemy tarafından kursa katılmak isteyenlere ücretsiz olarak sunuluyor. Bu kursta, ters görüntü arama motorları, ve yapay zeka ile ilişkisi öğretiliyor. Bu kursu tercih edenler, basit düzeyde web arayüzü oluşturmayı ve derin öğrenme modeli için Python framework Flask’ı kullanmayı öğrenecekler. Kursta toplamda 20 ders bulunuyor ve bu kursu tamamlamak için 2 saat yeterli oluyor.

3- Yazılım Testinde Yapay Zekaya Giriş

Udemy tarafından bu kurs isteyenlere sunuluyor. Kursun içeriğinde; yapay zekanın işlevi,  kullanım kolaylığı, derin ve makine öğrenme mekanizması ile bağlantısı bulunuyor. 7 dersten oluşuyor ve 30 dakika sürüyor.

ucretsiz yapay zeka egitimi moblobi

4- Yapay Zekanın Unsurları

İlk başta, Finlandiya vatandaşları için verilen “Elemenst of AI” adlı yapay zeka eğitimi herkesin erişimine açılmış durumda. Helsinki Üniversitesi tarafından sunulan bu kurs, 6 hafta boyunca devam ediyor ve kurs sonunda bir sertifika veriliyor. Sertifikayı almak için katlım göstermeniz ve %50’nin üzerinde başarılı olmanız gerekiyor. Kursun içeriğinde; yapay zekanın ne olduğu, gerçek dünya ile  bağlantısı ve problemleri çözme yetisi gibi birçok özelliği bulunuyor.

5- Yapay Zekaya Giriş

IBM tarafından sunulan profesyonel sertifika veren bir kurs. Bu kursta, katılımcılar, yapay zekanın temellerini, kullanım alanlarını, makine ve derin öğrenme metodlarını öğreniyorlar. Kurs süresince öğrendiklerinizi göstermek için ufak bir proje de sunacaksınız.  Bu kursta 6 ders bulunuyor. Kurs bitiminde verilen profesyonel sertifikayı, Cv’nize ve ya Linkedin hesabınıza ekleyebiliyorsunuz. Böylece Coursera aracılığıyla  bir profesyonel sertifikası ve IBM’den uygulamalı yapay zeka yeterliliğinizi kanıtlayan bir dijital rozet de almış oluyorsunuz.

6- Yapay Zeka Biçimlendirme Dili

Udemy tarafından bu konu hakkında eğitim almak isteyenlere sunuluyor. Bu kurs, Chatbot dilini kullanmayı ve Chatbot’un nasıl oluşturulduğunu katılımcılara öğretiyor. Toplamda 37 ders bulunuyor ve 3,5 saat sürüyor.

7- Kickstart Yapay Zeka

Udemy aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Yapay zeka ve gerçek dünya arasında köprü görevi görecek bir kurs. Pratik uygulamaları ile problemleri yapay zeka ile çözmeyi öğretiyor. Toplamda 22 ders bulunuyor ve genelde 3 saat gibi bir süre yeterli oluyor.

8- Yapay Zeka (AI): Kariyerinizi Yapay Zeka için Hazırlamak

Gelecekte yapay zeka alanı gelişeceği ve hızla etkili olacağı için kariyer seçimlerini bu alanda yapmak isteyenlere eğitim veriyor. Yapay zekayı öğrenmeyi, kullanmayı ve fark yaratmayı hedefleyenler için tercih edilebilir bir kurs. Toplamda 14 ders bulunuyor ve 1 saat yeteri oluyor.

9- Dijital Pazarlamada Yapay Zeka

Günümüzde dijital hızla gelişiyor. Her alanda doğru kitle ile buluşmak için dijital dünyaya ihtiyaç duyuluyor. Dijital pazarlamacılar da değişen bu düzene yön veriyor diyebiliriz. Bu kurs, yapay zeka ile internet pazarlaması hakkında eğitim veriyor. Toplamda 11 ders bulunuyor ve 1 saat tutuyor.

10- Yapay Zeka (AI)

Columbia Üniversitesi tarafından oluşturulan kurslar arasında yerini alıyor. Yapay zekanın temellerini öğretmek için tasarlanmış bir kurstur. Kurs bittikten sonra katılımcılar bu alanda kendini geliştirip yapay zeka alanında çalışmalar yapabileceklerdir. Bunu yanı sıra Python aracılığıyla programlamayı, yapay zeka algoritmalarını öğrenebilirler. Kurs toplamda 108 saat sürüyor.

Peki siz yapay zeka eğitimi aldınız mı? Bu alanda hangi eğitimi almak isterdiniz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Yapay Zeka Mühendisi Nasıl Olunur? haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Koronavirüs Yapay Zeka Algoritmalarını Karıştırdı! haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Yapay Zeka Mühendisliği İş İmkanları Neler? haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Doğan

Fatma Nur Doğan

Merhaba, ben Fatma Nur. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Yeni yolculuklara adım atmayı ve sürekli yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. İçimizdeki ışığın yansımasını başkalarında gördükçe mutlu oluyorum. Hayal kurarak yaşamayı ve keşfetmeyi seviyorum. Hayallerle dolu yolculuğumda benimle beraber yeni ufuklara açılmak ve yenilikleri takip etmek isterseniz Moblobi.com da takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı