Kırışıklık Önleyen Akıllı Yastık!

Kırışıklık önleyen, doğru uyku pozisyonunu bulmanıza yardımcı olan ibir akıllı yastık geliştirildi. İlginç teknolojik yastık, haberimizde...

Sabah kalktığınızda uykunuzu alamamanızın tek sebebi yorgunluk veya yaşadığımız stres olmayabilir. Yastık seçimimiz de uyku durumumuzu etkiliyor. Rahatsız eden bir yastık yüzünden pek çok insan saatlerce yatakta dönüp duruyor. Bu gibi sorunlar için üretilen akıllı yastık ile ilginç özellikleri, haberimizde….

Melatonin hormonunu tetikleyen, kırışıklık giderici akıllı yastık ne işe yarıyor?

Günümüz insanlarının ortak problemlerinden biri rahat bir uyku uyuyamamak. Ulusal Uyku Vakfı’nın Uyku Sağlık indeksine göre Amerikalıların yüzde 45’ten fazlası haftada en az bir gün verimsiz ve az uyuduklarından şikayetçiler. Araştırmaya göre ise insanlar uykularında 2 ile 36 kez pozisyon değiştiriyorlar. Bu da bir sonraki güne kötü başlamalarına ve vücutlarında ağrılara neden olabiliyor. Bu soruna çözüm olmak için bir akıllı yastık geliştirildi. Night Pillow adı verilen bu yastık, insanların rahat bir uyku uyumalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Yastık, teknolojik bir kumaştan üretilmiş ve kılıfı yüzde 95 oranında dut ipeği harmanlanarak yapılmış. Özel olarak geliştirilen poliüretan bir köpük dolgusuna sahip ve böylece hipoalerjenik olma özelliği taşıyor. Daha önce duymayanlar için hemen belirtelim: Hipoalerjenik ürünler normal ürünlere göre daha az alerjik reaksiyonlara neden oluyorlar.

Gece yastığı sadece sağlıklı bir uyku çekmenize yardımcı olmakla kalmıyor aynı zamanda cildinize de sağlıkla bakıyor. Kılıfı yüzünüzde  kırışıklık oluşturmuyor, kremlerinizi çekmiyor ve hatta uyurken yüzünüze sürdüğünüz kremlerin etkisini arttırıyor. Ayrıca gece terlemelerini de önleyerek, ter yapmıyor. İpeksi kılıf sayesinde gözeneklerin tıkanmasını da engelliyor ve böylece toz tutmuyor. Bir ilginç özelliği de akıllı yastığın, saçlarınızda kırılmalara sebep olmaması. Üretilmiş olduğu kumaş, geceleri saç kırılmalarını hafifletiyor.

Night Pillow isimli bu akıllı yastık, vücudunuzda ki melatonin hormonunu da arttırıyor. Ayrıca, rahat bir uyku uyuyabilmeniz için sizin her pozisyon değiştirmenizde kendini ayarlıyor. Ve bir süre sonra doğru pozisyonda uyumaya sizi alıştırıyor. Bu arada merak edenler için şu detayı da hemen paylaşalım: İlginç özelliklere sahip bu akıllı yastığın fiyatı ise yaklaşık 300 TL civarında bulunuyor.

Peki siz teknolojinin uyku kalitesini etkileyen bu gibi yeniliklerini ve bu akıllı yastık hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Uykunuzu İzleyen ve İyi Uyumanızı Sağlayan Uygulamalar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Gürültü Renklerinin Uyku Üzerindeki İlginç Etkileri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Uyku Problemi Yaşayanlar için Robot Yastık Geliştirildi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Nur Hayta

Nur Hayta

İstanbul Medipol Üniversitesi Reklamcılık 4. Sınıf öğrencisiyim. Merakımın getirdiği dürtü ile araştırmayı öğrenmeyi ilke edindim kendime. Sanat ve edebiyat ise hayatımın vazgeçilmezi. Hayatın tek bir işle uğraşmak için çok kısa olduğunu düşünüyorum ve yaşamımı olabildiğince keyifli çeşitli aktiviteler ile doldurmaya çalışıyorum. Moblobi.com da ki köşemi takip ederek teknoloji dünyasındaki gelişmeleri benimle beraber öğrenebilirsiniz. Köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/nur-hayta/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı