Uyku Problemi Yaşayanlar için Robot Yastık Geliştirildi!

Uyku sorunu yaşayan kişiler için uyku robotu yastık geliştirildi...

Uyku Problemi günümüzde pek çok insan yaşıyor. Günün yorgunluğunu, stresini atmak için vücudumuzun uykuya da ihtiyacı olduğu önemli bir gerçek. Kimi insan saniyeler içerisinde uyuyabiliyorken; kimi yatakta bir sağa bir sola dönüp duruyor. Uyku problemi yaşayan kişilerin düzenli uyuyabilmeleri için bir uyku robotu yastık geliştirildi. İşte detaylar…

Sağlıklı kalabilmek için düzenli uyumak oldukça önemli. Uyku, hem sağlığımızı hem de gün içerisindeki motivasyonumuzu etkiliyor. Fakat gündelik hayatta yaşanan olaylar, stres gibi faktörlerden dolayı kişiler uykusuzluk problemi yaşayabiliyorlar. Bu da kişilerin yaşam kalitesini düşürüyor. Hatta pek çok insan bu sorunu çözebilmek için ilaç kullanıyor, eğitimlere gidiyor. Bu sorunu yaşayanlar için bir uyku robotu yastık geliştirilmiş. Bu robot yastık, sizinle birlikte nefes alarak, rahat uyuyabilmenizi sağlıyor.

Robot yastık uyku problemini nasıl çözüyor?

Uyku robotu yastığın adı Somnox… Bu aslında yastık işlevine sahip olan bir uyku robotu. Uyuyamama problemi yaşayan kişilerin rahat bir uyku düzenine sahip olmaları amacıyla geliştirilmiş. Bu yastık şeklindeki uyku robotu, sizinle birlikte nefes alıyor. Uyku robotu nefes alırken ses çıkarıyor. Yastığa sarılan kişi bir süre sonra bu sese adapte olarak uykuya dalıyor. Bu ses bir insanı uyandırabilecek düzeyde değil. Bu yüzden yanınızda uyuyan kişiye herhangi bir rahatsızlık vermiyor.

Uyku robotunu kullanmak için ise düğmesine basıp, yastığa sarılmanız gerekiyor. Robot, uyuyamama problemini atlatabilmeniz için sakinleştirici müzikler çalıyor. Eğer isterseniz robotta çalacak olan ritimleri, müzikleri kendiniz seçebiliyorsunuz. Uykuya daldıktan sonra ise bu yastığa sarılmanız gerekmiyor. Eğer uykunuzdan uyanırsanız robota tekrar sarılarak, etkinleştirebiliyorsunuz.

Yastık şeklindeki bu uyku robotu yumuşak bir kumaştan üretilmiş. Ayrıca normal yastıklardaki gibi kılıfını çıkartıp, yıkayabiliyorsunuz. Fakat robot kısmı içerideyken yıkamak robota zarar verebilir.

Uyuyamama problemi yaşayan kişiler uygulama üzerinden Somnox’ı kontrol edebiliyorlar. Uygulamanın adı ise Somnox Sleep Robot. Uygulamayı Play ve App Store’dan ücretsiz bir şekilde yükleyebiliyorsunuz. Uygulama üzerinden ise solunum hızını, uyku süresini ve robotun ritim seslerini istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Uyuyamama problemi yaşayan kişilerden bu robotu kullananlar bir kaç hafta sonunda olumlu sonuçlar almışlar.

Bu arada merak edenler için hemen paylaşalım: Bu uyku robotu yastığın fiyatı yaklaşık 600 Pound civarında. Bu robotu satın aldığınızda yastıkla birlikte size SD kart, yıkanabilir kol, şarj cihazı ve kullanım kılavuzu da gönderiliyor. Ve cihaz iki yıl boyunca garanti hizmeti de sunuyor.

Robot her ne kadar yastık da olsa nihayetinde bir cihaz. Bu yüzden insan sağlığına zarar verip vermediği merak ediliyor. Robotun geliştiricilerine göre sağlığa zararlı hiçbir teknolojinin cihaza entegre edilmediği belirtiliyor.

Peki siz uyku problemi yaşıyor musunuz? Bu robot yastık hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Uykunuzu İzleyen ve İyi Uyumanızı Sağlayan Uygulamalar! ” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Uyku Problemi Olanlar için Beyaz Gürültü Makineleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Uyku Kapsülleri Gün İçinde Bizi Şarj Edecek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Korkmaz

Dilara Korkmaz

Merhaba,Ben Dilara İstanbul Üniversitesi iktisat 3.Sınıf Öğrencisiyim.İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Klübünde aktif üyeyim.Teknoloji ve dijitaldeki gelişmeler beni heyecanlandırdığı için bununla ilgili yazılar yazıyorum. Moblobi.com’da sizleri köşeme bekliyorum. Moblobi: https://moblobi.com/author/dilara-korkmaz/ E-posta: ddilarakorkmazz@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı