Uyku Problemi Olanlar için Beyaz Gürültü Makineleri!

Hayatımızın üçte biri gibi büyük bir kısmını oluşturan uyku, hem fiziksel hemde psikolojik sağlığımız için oldukça önemli. Kaliteli bir uyku, bizi dinç tutarak gün içinde verimli olmamızı sağlıyor. Fakat birçok insan etraftaki seslerden dolayı uykuya dalmakta sorun yaşadığını dile getiriyor. Bu bir araba sesi ya da yan odada çalışan televizyon sesi olabilir. Beyaz gürültü makineleri ise istenmeyen sesleri engellemeye yarıyor.

Beyaz gürültü, tıpkı bütün renklerin bir araya gelerek oluşturduğu beyaz renk gibidir. Yaklaşık 20 bin farklı sesin bir araya gelerek oluşturduğu beyaz gürültü, tek bir sese odaklanmayı engelliyor. Uğultuya benzeyen bu gürültü ile uykuya dalmak çok daha kolay hale geliyor. Beyaz gürültü makineleri ise bu sesi üreterek kullanıcılarına kaliteli bir uyku imkanı sunuyor. Uykuya zor dalanlar veya gürültüden rahatsız olanlar için piyasada bulunan beyaz gürültü makinelerini sizin için derledik. İşte en iyi beyaz gürültü makinelerinden bazıları:

Ses ve uyku problemi olanlar için beyaz gürültü makineleri:

  • En iyi beyaz gürültü makinesi : Lectrofan Evo

Lectrofan Evo , Amazon’da en iyi beyaz gürültü makinesi olarak gösteriliyor. Kullanışlı ebatlara sahip Lectrofan Evo, çok az yer kaplıyor. Seyahat ederken taşınabilir olduğu için portatif bir cihaz. 10 farklı tonda gürültü oluşturabiliyor. Aynı zamanda rahatlatıcı etkisi ile bilinen 2 adet su sesi de mevcut. Zamanlayıcı özelliği sayesinde de cihazın bütün gece çalışmasını engelleyebiliyorsunuz. Bu özellikleri ile Lectrofan Evo adlı bu beyaz gürültü makinesi olarak piyasada en iyiler arasında biliniyor.

  • En doğal beyaz gürültüyü üreten makine: Marpac Dohm-DS

Dohm adlı beyaz gürültü makinesini diğerlerinden ayıran en temel özelliği ortama göre gürültü üretiyor olması. Üzerinde bulunan çift tarafları hava kanalları sayesinde hava akışındaki artış veya azalışa göre beyaz gürültü oluşturuyor. Böylelikle derin bir uyku için ihtiyaç duyduğunuz en doğal beyaz gürültüyü elde edebiliyorsunuz. Dohm adlı bu beyaz gürültü makinesi, gürültü üzerinde ince ayar yapmanızı da sağlıyor. Ancak zamanlayıcı özelliği bulunmadığını, dolayısıyla bütün gece çalıştığını hemen belirtelim. Fakat bunu bir dezavantaj olarak değerlendirmek pek doğru olmaz. Çünkü organik bir gürültü ürettiği için uykunuzun herhangi bir aşamasında rahatsız etmeyecektir.

Peki en uygun fiyatlı beyaz gürültü makinesi hangisi? Hangi beyaz gürültü makinesi istenmeyen sesleri duymanızı engelliyor? Tatil ve seyahatlerde gürültüden rahatsız olan veya uyku problemi yaşayanlar için taşınabilir beyaz gürültü makinesi hangisi? Hangi beyaz gürültü makinesi bebeklerin rahat ve huzurlu uyumasını sağlıyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler

Fatmanur Gömbeci

Fatmanur Gömbeci

Bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bilginin paylaştıkça çoğalacağına inanıyor ve gönüllü eğitmenlik yaparak bu inancımı sürdürüyorum. İçerik yazarlığı ise benim için bir hobi haline gelmiş durumda. Aynı zamanda teknolojiyi yakından takip ediyorum. Güncel kalmanın motivasyonumu arttırıyor ve dijitalleşen dünya beni heyecanlandırıyor. Bu heyecana ortak olmak isteyen okurlarımı köşeme bekliyor olacağım. https://moblobi.com/author/fatmanur-gombeci/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı