Dünyanın En Zengin İnsanlarının 10 İlginç Hobisi!

Dünyanın en zengin insanları, normal insanlara göre bazı ilginç hobilere sahipler. Zengin insanların sahip olduğu 10 ilginç hobi, haberimizde...

Her bireyin ilgilendiği, yapmaktan hoşlandığı faaliyetler vardır. Edindiğimiz hobiler bizi mental olarak dinlendirir, daha iyi zaman geçirmemizi sağlar. Bunlar kitap okumak, yürüyüş yapmak, eski filmleri izlemek gibi aktiviteler olabilir. Dünyanın en zengin insanları için ise tam olarak durum böyle değil. Onlar birçok insanın yapmaktan zevk aldığı aktiviteler haricinde; sıradışı ve fazla maliyetli denebilecek hobilerle de ilgileniyorlar. Dünyanın en zengin insanlarının 10 ilginç hobisi, haberimizde…

Dünyanın en zengin insanları ve ilginç hobileri:

1- Seyahat etmek

Her gelir grubundan birçok insan seyahat etmekten zevk alır. Ancak dünyanın en zengin insanları için seyahat; özel uçaklar, lüks oteller gibi az sayıda insanın karşılayabileceği bir tatil şekli. Dünyanın en zengin insanlarının en çok gitmeyi tercih ettiği ülkeler arasında Mısır, Japonya ve İzlanda gibi ülkeler bulunuyor.

2- Polo

Dünyanın en eski takım sporlarından olan polo yüzyıllardır soyluların oynadığı bir spor dalı olarak karşımıza çıktı. Bu sporun at sahibi olmak ve bir polo kulübüne üye olmayı gerektirdiği düşünülürse; hala sadece oldukça zengin insanların yapabileceği bir spor olduğu söylenebilir.

3- Egzotik hayvan sahiplenmek

Satın alınan egzotik hayvanlara oldukça zarar veren bu hobi bazı zengin kişilerin favorisi olmuş durumda. Örneğin Salvador Dali’nin bir karıncayiyeni vardı, ünlü hiphopçı Vanilla Ice ve Elvis ise kanguru sahibiydiler.

4- Araba Yarışı

Özellikle dünyanın en zengin adamları arasında en yaygın görülen hobilerden biri araba yarışı. Maceracı iş insanlarının hayatına heyecan katan bu hobi oldukça da maliyetli.

5- Eğitim

Eğitim almak ekstrem ve çok maliyetli olmayan bir hobi gibi gelebilir. Pek tabii bu eğitim aldığınız kurumlar, kişiler, eğitime verdiğiniz önem ve bu işin sıklığına göre değişiklik gösterebilir. En zenginler arasında olmak için kilit özelliklerden biri de kendini geliştirmek. Bundan dolayı milyonerlerin en yaygın hobilerinden biri eğitim. Ayrıca Çinli milyonerlerin eğitime diğer ülkelerin milyonerlerine göre daha ilgili olduğu da söylenenler arasında.

6- Koleksiyonculuk

Koleksiyonculuk, dünyaca ünlü bir sanat eseri almak da olabilir; ikinci dünya savaşında kullanılan bir silahı almak da. Bu yüzden koleksiyon oluşturmak birçok opsiyonu beraberinde getiriyor ve koleksiyoner için maliyetli bir uğraş olabiliyor. Örneğin Leonardo DiCaprio, David Beckham ve Brad Pitt’in tek bir sanat eseri için altı basamaklı rakamlar verdiği biliniyor.

7- Üzüm bağı satın almak

Sadece kaliteli şaraplar satın almakla yetinmek istemeyen zengin kişiler kendileri için üzüm bağı satın alıyorlar. Brad Pitt ve Francis Ford Coppola’nın da kendilerine ait üzüm bağları ve şarap imalathaneleri bulunuyor.

8- Bağış yapmak

Milyonerler arasındaki en yaygın hobilerden biri de bağış yapmak. Kişilerin bağış yapmadaki sebepleri değişse de faydası baki kalıyor. Dünyadaki birçok zenginin bağış yaptığı bilinmekle birlikte bir kısmı ise hem bağış yapıyor hem de kendi vakıfları bulunuyor.

9- Yelkencilik

Yelkencilik, küçük bir gemi kiralamaktan gösterişli bir yat satın almaya kadar uzanan geniş skalası olan bir spor. Humphrey Bogart, Morgan Freeman, JFK, George Clooney gibi birçok ünlünün yelkencilikle uğraştığı biliniyor.

10- Tırmanış

Ekstrem sporlar her zaman fazla para gerektiren uğraşlar olmuştur. Dünyaca ünlü dağların zirvelerinden birine tırmanmak ise ancak belirli bir gelir grubunun üzerindeki insanların imkanı olan bir aktivite. Öyle ki Everest Dağı’na tırmanmanın ortama maliyeti 28.000 ile 85.000 dolar arasında değişiyor. Kişiselleştirilmiş bir tırmanış deneyimi ise yaklaşık olarak 115.000 dolar’dan başlıyor.

Peki siz dünyanın en zengin insanları ve bu ilginç hobileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin en sevdiğiniz hobiniz hangisi? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Dahi İnsanlarda Olan 8 Özellik!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Dünyanın En İyi Üniversitesine Nasıl Girilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Dijital Ölümsüzlük Dönemi Geliyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Beren Demirağ

Beren Demirağ

Merhaba, ismim Beren. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde okuyorum. Dijital pazarlama, gönüllülük yapmak ve renkli olan her şey beni heyecanlandırıyor. Ayrıca psikoloji, yabancı diziler ve görsel sanatlara büyük bir ilgim var. Okumaktan ve öğrendiklerimi meraklısına anlatmaktan zevk aldığım için burada yazıyorum. Sizi Moblobi'deki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı