Twitter Kurucusu Hakkında Bilinmeyen Gerçekler!

Gündemin nabzını tutan en popüler sosyal medya platformu özelliği taşıyan Twitter kurucusu Jack Dorsey hakkında az bilinen 6 ilginç gerçek, haberimizde...

Twitter’ın kurucusu olan 43 yaşındaki Jack Dorsey teknoloji sektöründeki öncü girişimciler arasındaki yerini alıyor. Hem ödeme sistemi hizmeti sunan Square şirketinin hem de popüler sosyal medya platformu olan Twitter kurucusu olan Jack Dorsey’nin hakkında az bilinen 6 gerçek, haberimizde…

Twitter kurucusu hakkında az bilinen 6 gerçek:

1- Jack Dorsey’in sabah rutini bizimkine çok benziyor

Twitter kurucusu her sabah kalktığında yaptığı ilk şeylerden biri tıpkı bizim yaptığımız gibi Twitter’ı kontrol etmek. Jack Dorsey her sabah Twitter’ın arama kısmına gidip trendlere ve dünyada neler olup bittiğine bakıyor.

2- Günde tek öğün yemek ve buz banyosu

Sabah rutininden bahsetmişken Jack Dorsey’in sıra dışı günlük rutininden de bahsetmemek olmazdı. Jack Dorsey geçtiğimiz aylarda katıldığı sağlıklı yaşam konulu bir podcast programında günlük rutininden bahsetti. Sabahları 5’te kalkıp buz banyosuna giriyor, işe gitmek için 8 km yürüyor ve tek öğün yemek yiyor. Bunları sağlıklı kalmak ve işine odaklanmak için yaptığını söyleyen Twitter kurucusu bu rutinle sağlıklı yaşamayı bir adım öteye taşıyor.

3- Bir gün New York belediye başkanı olmak istiyor

New York’a ilk geldiğinde 19 yaşında olan Jack, New York’u gök gürültülü fırtınanın tam ortasında bir arabanın içinde olmak gibi tanımlıyor. New York’un kendisinde neler hissettirdiğini; etrafındaki her şey şiddetli bir şekilde devam ederken; bir arabanın içinde güvende olmak olarak tanımlıyor. Belki de bunun içindir bir gün New York’a taşınmak ve belediye başkanlığı için aday olmak istiyor.

4- Jack Dorsey’in Square’de masası yok

Jack Dorsey’nin Square’de sabit bir masası ve yeri bulunmuyor. Bunun yerine iPad’i ile istediği yerde çalışmayı tercih ediyor.

5- İlk işine tam anlamıyla hack yaparak girdi

Dorsey, New York’taki büyük bir nakliye firmasında işe girmeye çalışıyordu. Fakat şirketin web sitesinde herhangi bir iletişim bilgisinin olmadığını gördü. Bir güvenlik açığı bulup şirkete bu açığın nasıl giderileceğini söyledi. Bir hafta sonrasında ise işe alındı.

6- Jack’in acil durum haberleşme sistemlerine büyük bir ilgisi var

Polis telsizindeki seslerden çok büyülendiğini açıkça belirtiyor. Hatta Twitter kurucusu, Twitter’ın ilk fikrinin bile bu telsiz seslerinden çıktığını dile getiriyor. Çünkü polisler, telsizdeki seslerine, sürekli ne yaptıklarını, nereye gittiklerini ve şu an nerede olduklarını dile getiriyorlar. Bu durumdan hareketle de Twitter fikri ortaya çıkıyor.

Twitter kurucusu her ne kadar Twitter yerine Square’in insanların iletişim kurma biçimini temelden değiştireceğini söylese de Twitter ile bunu çoktan yapmış durumda. Peki sizin Jack Dorsey ile ilgili en çok şaşırdığınız gerçek hangisi? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Steve Jobs’un Hayatı Hakkında Bilinmeyen 7 İlginç Gerçek!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Twitter Analytics’in 7 Faydalı Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Silikon Vadisi Hakkındaki 10 Karanlık Detay!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Serhat Dadak

Serhat Dadak

Merhaba ben Serhat. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İşletme okuyorum. Dijital pazarlamaya ilgim var ve bu konuda kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Bunun dışında eski müziklere ve filmlere büyük bir ilgim var. Ayrıca psikoloji ve 2. Dünya Savaşı hakkında okumalar yapmayı seviyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı