İşinize Çok Yarayacak 5 Gizli Tiktok Özelliği!

Son dönemin en popüler sosyal medya platformlarından Tiktok'u daha verimli kullanmak ve daha fazla ilgi çekmek için az bilinen 5 Tiktok ipucu, haberimizde...

Tiktok kurulduğu 2018 yılından günümüze kadar şüphesiz en hızlı büyüyen sosyal medya platformu oldu. Birçok içerik üreticisine sahip Tiktok’un en önemli özelliklerinden biri basit bir arayüze sahip olması. Bu basit arayüzle videolarınızı istediğiniz gibi düzenleyip yayınlayabiliyorsunuz. Peki bilmediğiniz ve çok etkili 5 gizli Tiktok özelliği nedir? Haberimizde…

Çok işinize yarayacak 5 Tiktok ipucu:

Eğer Tiktok üzerinden içerik üreten biriyseniz; temel şeyler sizin için yeterli olmayacaktır. Uygulamayı ileri seviyede bildiğinizi düşünüyorsanız bile bazı hiç duymadığınız özellikler karşınıza çıkıyor olabilir.

1- Metnin ne zaman görüneceğini ve kaybolacağını belirleyin

Çektiğiniz Tiktok videosuna bir metin ekleyin. Metin kutusuna tekrar dokunun ve süre yazısına dokunun. Çıkan bölümden eklediğiniz metnin ne zaman görünmesini istiyorsanız o sürelere ayarlayabilirsiniz.

2- Tiktok kliplerinizin süresini ve sırasını ayarlayın

Çektiğiniz videolar istediğiniz uzunluğu geçtiyse endişelenmenize gerek yok. Klipleri ayarla yazısına dokunun ve buradan kliplerinizi istediğiniz gibi düzenleyin. Özellikle geçişlerin ön planda olduğu Tiktok videolarınız için bu özellik hayat kurtarıcı olabilir.

gizli tiktok ozelligi moblobi

3- Tiktok logosu bulunmadan videoları indirin

Tiktok’ta paylaştığınız içerikleri başka platformlarda da paylaşmak istiyor ama logodan rahatsız oluyor olabilirsiniz. Bunun için paylaşmadan önce son önizleme kısmından, ekran kaydınızı başlatarak videoyu kaydedebilirsiniz. Başındaki ve sonundaki fazladan çıkmış bölümleri kesip istediğiniz platformda paylaşabilirsiniz.

4- İstemediğiniz trendler için kısıtlı modu kullanın

Kısıtlı mod görmek istemediğiniz trendleri ya da etiketleri sessize alabileceğiniz bir ayardır. Kısıtlı modu aktif hale getirmek için önce “ayarlar” menüsüne ve ardından “genel ayarlar” menüsüne girin. Sonrasında ise “dijital denge” yazısına dokunun. İlgilenmediğiniz videoları buradan seçebilir ve “ilgilenmiyorum” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece artık görmek istemediğiniz içerikleri görmeyeceksiniz.

5- Beğendiğinizin bilinmesini istemediğiniz Tiktok’larda beğenilerinizi gizleyin

Diğer kullanıcılar Tiktok profilinize girdiğinde sizin beğendiğiniz videoları görebilir. Beğendiğiniz şeyleri insanların görmesini istemiyor olabilirsiniz. Bazı trendler herkesin hoşuna gitmeyecek şekilde olabiliyor. Bu trendleri beğendiğinizde profilinizde “beğendiğiniz videolar” kısmından görülebiliyor. Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle: “Ayarlar” menüsünden “gizlilik ve güvenlik” kısmına gidin ve aşağı kaydırın. Beğendiğiniz videoları kimin görebileceğini seçtiğiniz bölümden “sadece ben” seçeneğini seçin. Böylece artık beğendiğiniz Tiktok’ları sadece siz görebilirsiniz.

Peki sizin bildiğiniz ama çok kişi tarafından bilinmeyen başka Tiktok özellikleri var mı? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • TiktokHesap Silme Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • TikTok Videolarınızın Trend Olması için 10 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • TikTok’ta Kendi Seslerinizi Nasıl Ekleyebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı