Robotlar Dondurma Servisi Yapmaya Başladı!

Robotlar insanlar gibi satış ve servis işlerinde yer almaya başladı. Dondurma servisi yapan robotlar Japonya'da işe başladı. İlginç detaylar, haberimizde..

Son zamanlarda özellikle satış sektöründe kullanılan robotlar gün geçtikçe artıyor. Kısa bir süre önce de robot dünyasına dondurmacı bir robot da eklendi. Japon firması tarafından geliştirilen bu dondurmacı robot neler yapabiliyor? İlginç detaylar, haberimizde…

Dondurmacı robotlar neler yapabilecek?

Robotlar hizmet sektöründeki pek çok alanda iş başı yapmaya başladılar bile. Hem insanlar arasına karışıp sosyalleşiyorlar hem de iş yükünü önemli ölçüde hafifletiyorlar. Japonya’da mühendislik alanında uzmanlaşmış şirket olan Yaskawa-kun bu alanda robot geliştirme üzerine çalışmalarda bulunuyor. Şirketin en ilgi gören robotu ise dondurma servisi yapan robotu oldu.

Şirketle aynı adı taşıyan Yaskawa-kun, gülümsemeyle hizmet eden ve satış yapan bir dondurma robotu. Bu robot dondurmacıdan dondurma almak için, öncelikle parayı jeton bölgesine atmanız gerekiyor. Sonrasında para tanımlanıyor ve dokunmatik ekran üzerinden dondurmaların menüsü açılıyor. Buradan kendinize uygun olan dondurmayı sipariş verebiliyorsunuz.

Dondurmacı robot siparişi alıyor ve öncelikle bir insan gibi eliyle külahı kavrıyor. Külahı dondurma makinasının önüne koyuyor. İşlem devam ederken müzik sesi de duyabilirsiniz. Yaswaka-kun külahın üzerindeki dondurmanın kusursuz bir şekil alması için külahını dondurma makinasının altında hareket ettiriyor. Daha sonra dondurmayı küçük dikdörtgen olan sürgülü kapıdan müşterinin tarafına geçiriyor. Müşteriler siparişlerini bu alandan teslim alabiliyorlar. O esnada dondurmacı robot tebessüm ederek, müşteriye bakmaya devam ediyor.

Peki siz yapay zeka ve robot teknolojilerinin iş hayatına atılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Dondurmacı robotlar gibi satışçı robotlar gelecekte yaygınlaşacak mı? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Görünüşü İnsana En Çok Benzeyen 5 İnsansı Robot!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Hayatımızı Kolaylaştıran 5 Akıllı Robot!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Dünyadaki En İlginç 5 Örümcek Robot!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Zeynep Okumuş

Zeynep Okumuş

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızla ilerleyen teknolojiyi yakından takip etmek için Moblobi.com da “Zeynep Okumuş’un Dijital Dünyası” köşemİ takip edebilirsiniz. Instagram: @zynpokumus21 Moblobi: https://moblobi.com/author/zeynep-okumus/ E-posta: zeynepokumus3421@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı