Mikroplardan Korunmak için Dokunmatik Ekran Kalemi Kullanılacak!

Ortak alanlardaki yüzeylerde ve cihazlarda mikroplar ile temasınızı engelleyecek olan dokunmatik ekran kalemi geliştirildi, haberimizde...

Mikroplar çoğu yüzeyde bulunabiliyor. Özellikle de pandemi sürecinde mümkün olduğunca bu mikroplu yüzeylerle teması azaltmak gerekiyor. En tehlikeli yüzeylerden biri de akıllı telefon, tablet, ATM gibi çok sayıda insanın dokunduğu ekranlara sahip cihazlar ve çok sayıda kişinin girdiği yerlerdeki asansör gibi yüzeyler… Sözkonusu cihazları kullanırken mikroplarla teması önlemek amacıyla dokunmatik ekran kalemi hayata geçirildi. İlginç detaylar, haberimizde…

Dokunmatik ekran kalemi ne işe yarıyor?

Özellikle pandemi süreci boyunca kendimizi korumamız gerektiğini hepimiz öğrendik. Kendi tedbirlerimizi almak ve daha bilinçli olmak önem taşıyor. Tabi ki yüzeylere temas ederken de çok dikkatli olmak gerekiyor. CleanClick adlı geliştirilen dokunmatik ekran kalemi yüzeylere daha az temas etmenizi; böylece bu yüzeylerde bulunan mikropların sağlığınızı olumsuz etkilemesini önlemeyi amaçlanıyor. Yani mikroplarla teması en az seviyeye indirmek için kullanılıyor.

Dokunmatik ekran kalemi ince bir çubuk şeklinde ve antimikrobiyal maddelerden üretilmiş. İçeriğinde geri dönüşüm malzemeleri de kullanılmış. Çantanızda ya da cebinizde fazladan da yer işgal etmeyecek büyüklükte olduğu söylenebilir. Boyutu oldukça küçük ve kolaylıkla taşınabiliyor. Ayrıca hafif ve yapısı da dayanıklı olarak oluşturulmuş. Fiyat olarak farklı bütçeler için çeşitli fiyat alternatifleri de var.

Dokunmatik ekran kalemi, sağlığınızı korumak için çeşitli yüzeylerdeki mikroplarla temas etmemenizi sağlıyor. Özellikle çok sayıda kişinin temas ettiği; ATM, asansör, idari kurumlar veya hastaneler gibi yerlerde mikroplu yüzeylere dokunurken kendinizi korumanızı sağlayabilir. Ayrıca telefon, tablet ve diğer dokunmatik ekranlı yüzeylerde de kullanılabiliyorsunuz.

Dokunmatik ekran kalemini kullanmak oldukça basit. Dokunmatik ekran kalemindeki yaylı yapı ile kalemini açma ve kapatma işlemlerini yapabiliyorsunuz. Kalemi açmak için bu yaylı yapıyı yukarı doğru kaydırmanız yeterli oluyor. Kapatmak için ise yaylı yapısını geriye doğru çekmeniz gerekiyor. Böylelikle ekran kalemine temas etmeden hareket ettirmiş oluyorsunuz.

Peki siz mikroplarla temas ettiğiniz yüzeylerde başka hangi teknolojierden yararlanarak tehlikenin önlenebileceğini düşünüyorsunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Hijyen için Sensörlü Çöp Kutusu Kullanılacak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Dijital İmza Nedir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sanal Dünyada Başınıza Gelebilecek 5 Kötü Şey!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Doğan

Fatma Nur Doğan

Merhaba, ben Fatma Nur. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Yeni yolculuklara adım atmayı ve sürekli yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum. İçimizdeki ışığın yansımasını başkalarında gördükçe mutlu oluyorum. Hayal kurarak yaşamayı ve keşfetmeyi seviyorum. Hayallerle dolu yolculuğumda benimle beraber yeni ufuklara açılmak ve yenilikleri takip etmek isterseniz Moblobi.com da takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı