Apple Music Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

En fazla kullanılan müzik uygulamalarından olan Apple Müzik nedir? Nasıl kullanılır? Apple Music kullanmadan önce bilmeniz gereken 6 şey, haberimizde...

Müzik uygulamaları sayesinde milyonlarca şarkıya istediğimiz zaman online ulaşabiliyoruz. Müzik listeleri oluşturup sevdiklerimizle paylaşabiliyoruz. En fazla kullanılan müzik uygulamalarından biri de Apple Müzik. Peki Apple Music nedir? Nasıl kullanılır? İpuçları haberimizde…

Apple Music kullanmadan önce bilmeniz gereken 6 şey:

1- Apple Music hangi cihazlarda kullanılır?

Uygulamayla ilk karşılaştığınızda Apple marka cihaz kullanıcılarına özel geliştirildiğini düşünmüş olabilirsiniz. Fakat Apple Music uygulamasını Android cihaz sahipleri de kullanabiliyorlar. iPhone, iPad ve iPod Touch’ınızda veya Android cihazınızdan uygulamayı kullanabileceğiniz gibi Mac cihazınızdan ve Apple TV’nizden de kullanabilirsiniz.

2- İçeriğinde neler var?

Apple’ın müzik servisi Apple Music milyonlarca şarkı içeriyor. Uygulama aracılığıyla şarkı dinlerken sözlerini takip edebiliyor; profil oluşturup arkadaşlarınızla playlistinizi paylaşabiliyorsunuz. Hatta sevdiğiniz sanatçıların konser filmlerini ve orijinal TV programlarını da izleyebiliyorsunuz. Ayrıca radyo programlarını takip etmeyi seven bir kişiyseniz bu uygulama ile dünyanın dört bir ucundaki radyo istasyonlarını dinleyebilirsiniz.

3- Dinlemek istediğiniz şarkılara nasıl ulaşabilirsiniz?

Eklediğiniz tüm şarkıların arşivde kalacağını paylaşalım. Eğer çevrimdışı dinlemek isterseniz şarkıyı indirmeniz gerekecek. Şarkı, sanatçı, albüm, liste aramak için Arama’yı da kullanabilirsiniz. Böylece popüler içerikleri de görebilirsiniz. Ayrıca sesli asistan Siri’ye seslenip size şarkı çalmasını da isteyebilirsiniz.

4- Apple Müzik ile nasıl şarkı paylaşılır?

Listelerinizi sevdiğiniz arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz için profil oluşturmanız gerekiyor. Fakat bu müzik servisi her ülkede kullanılamayabiliyor, bunu da belirtelim. Bunun için Apple’ın sayfasına giderek hangi ülkelerde veya bölgelerde Apple Müzik‘e katılabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Apple Music’de şarkı paylaşmak oldukça kolay. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Uygulama mağazasına gidin, Apple Music uygulamasını indirin.
  • Uygulamayı açın, ekranın altında yer alan “Sizin İçin”e dokunun.
  • Sağ üst köşede bulunan “fotoğrafınız” kısmına dokunun.
  • “Arkadaşlarınızın Dinlediklerini Görün”e dokunun.
  • Kullanıcı adı oluşturmak, arkadaşlarınızı bulup takip etmek için ekranda karşınıza çıkan istemleri takip edin.
  • “Bitti”ye dokunun. Bundan sonra paylaştığınız şarkılar , videolar profilinizde görünecek.

5- Apple Music’de dinlediğiniz şarkı nasıl gizlenir?

Zaman zaman dinlediğiniz müziklerin alay konusu olabileceğini düşünüp herkesten gizlemek isteyebilirsiniz. Veya çok sevdiğiniz bir şarkıyı kimseyle paylaşmak istemeyip saklamış olabilirsiniz. Bunu Apple Music uygulamasında da yapmanız mümkün. Dinlediğiniz ama kimsenin duymasını istemediğiniz şarkıları gizleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şarkıyı seçip “Profilde Gizle”ye dokunmak.

6- Apple Music’e nasıl üye olunur?

Uygulamayı ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz. Fakat abonelik ücreti bulunduğunu belirtelim. Standart abonelik yaklaşık aylık 10 dolar; aile aboneliği ise aylık yaklaşık 15 dolar civarında. Aile aboneliğini en fazla 6 cihazdan kullanabilirsiniz. Ayrıca yeni üye olursanız 3 ay boyunca ücretsiz bir şekilde kullanabileceksiniz. Fakat abonelik 3 ay geçtikten sonra otomatik yenilenecektir.

Peki siz Apple Music  uygulamasını kullanıyor musunuz? Aile aboneliğini daha hesaplı mı buldunuz? Yorumlara yazınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Youtube Akıllı İndirmeler ile Nasıl Müzik İndirilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Bilgisayardan iPhone’a Nasıl Müzik Atılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Spotify Premium için 3 Önemli İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı