Hayatımızı Kolaylaştıran 5 Akıllı Robot! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Hayatımızı Kolaylaştıran 5 Akıllı Robot!

Hayatımızı kolaylaştıran akıllı robotlar hangileri? En çok sevilen, kişisel yapay zekalı 5 robot ve ilginç özellikleri haberimizde...


Şimdilerin inanılmaz teknolojilerinden olan robotlar insanların hayatlarını büyük ölçüde kolaylaştırıyorlar. Mutfak işlerini yapıyorlar, eğitim veriyorlar bir nevi kişisel asistanımız oluyorlar. Her geçen gün sayıları artan bu robotlar arasında en çok sevilen 5 kişisel robot, haberimizde…

En iyi akıllı robotlar:

1- Mutfak Robot Asistanı: Mykie

Mutfakta yardımcınız olmaya hazırlanan yapay zekalı robot Mykie, Bosch Siemens Grubu tarafından geliştirildi. Bu akıllı robot, akıllı ev aletlerinizle iş birliği yapabiliyor. Sadece dolaptaki malzemelerle tarifler geliştirebiliyor. Hatta eksik malzemeleri tespit edip, sipariş verebiliyor.

2- Minyatür Dahi Robot: Profesör Einstein

Hanson Robotics’in ilk kişisel robotu olan Profesör Einstein, yüz ifadeleri ve sesiyle sorduğunuz sorulara yanıtlar veriyor. Albert Einstein’in minyatürü olan bu insansı robot, çok sayıda jest ve mimik yapabilmesinin yanı sıra dil de çıkarıyor. Bu akıllı robotun en önemli amacı eğitim. Hem Android hem iOS tabletlerle bağlantı kurabilen insansı robot, bilim ve matematikle alakalı oyunlar sunabiliyor.

3- Lynx

Çinli robot şirketi olan Ubtech Robotics tarafından üretilen Lynx, insansı robotlar kategorisinde yerini alıyor. Boyu 50 cm olan bu insansı robot çok şirin bir görüntüye sahip. Kafasında bulunan kameralar ve mikrofonlar sayesinde ortamda bir ses duyduğu zaman kısa videolar çekip, sahibine gönderiyor. Avatar moduyla uzaktan kumanda edilebilen akıllı robot dans edip, şarkı söyleyebiliyor. Bu özelliği sayesinde insanlar robotun kamerasından etrafı görüp konuşabiliyor.

4- Buddy

Blue Frog Robotics tarafından üretilmiş olan Buddy, 56 cm ve 7 kilo olan fiziksel özellikleriyle evinizin en şirin üyesi olmaya aday. Hem psikolojik hem de fiziksel olarak ailenize destek sağlayabilecek olan bu robot, çocuklarla oyunlar oynayıp onlara hikayeler anlatabiliyor. Günlük yapmanız gereken her şeyi size hatırlatabiliyor. Hatta ne kadar uzakta olursanız olun bu akıllı robota bağlanıp evinizi izleyebiliyorsunuz. Hırsız ve yangın gibi güvenlik gerektiren her şey de uyarı veriyor.

5- Walker Ubtech

Ubtech Robotics tarafından üretilen insansı robotWalker sesli komutlarla çalışabilen bir robot. Evin güvenliğini sağlıyor. Beklenmedik anlarda bir ses duyduğunda veya hareket algıladığında kişileri uyarıyor. Merdivenleri bile inip çıkabilen bu robot; çocuklarınıza göz kulak olabiliyor, onlarla top oynuyor. Şarj zamanı geldiğindeyse kendiliğinden şarj platformuna gidebiliyor.

Peki sizce en iyi kişisel robotlar neler? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • “Dünyanın En Gelişmiş 9 Robotu! haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Hayatımıza Girmeye Hazırlanan 4 İlginç Robot Türü!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Görünüşü İnsana En Çok Benzeyen 5 İnsansı Robot!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı