Drone Dünyası İçinde En Popüler 7 Drone!

Drone severler arasında en popüler olan dronelar hangileri? Drone dünyası içinde hangi dronelar, ne için kullanılıyor? Haberimizde...

Dronelar fotoğraf ve video çekimi, güvenlik gibi alanlarda kullanılıyor. Özellikle son yıllarda drone dünyası herkesin ilgisini çekiyor. İnsanlar droneları satın alıp deneyimleyebiliyor. Dronelar bazen işlerde bazen ise hobi olarak kullanılıyor. Peki 2020 yılının en iyi droneları hangileridir? Haberimizde…

Drone dünyası içinde popüler olan 7 drone:

1- Autel EVO II

Autel EVO II isimli drone hem hızlı hem de uzun bir menzile sahip. 8K video ve 48 mexapixel fotoğraf çekebiliyor. Bu modelin en büyük avantajlarından biri uzaktan kumandasının bir led ekrana sahip olması. Led ekranı olduğu için cep telefonuna bağlamak zorunda kalmıyorsunuz. Ayrıca Autel EVO II çok yönlü sensörlere sahip ve önündeki engellere çarpmaması için tasarlanmış.

2- Ryze Tello

Ryze Tello sadece 80 gr’lık bir drone. Küçük boyuna rağmen bu drone 720p video çekebiliyor. Ryze Tello’NUN bir fiyat performans ürünü olduğu söylenebilir. Ek olarak bu drone telefon üzerinden kontrol ediliyor.

3- MJX Bugs 5W

MJX Bugs 5W modeli otomatik rota takibi, beni takip et modu gibi özelliklere sahip. Hafif ve küçük bir drone olmasına rağmen 4K çekim yapabiliyor. Rüzgardan kaynaklanan sarsılmalara karşı anti vibrasyon modu da bulunuyor.

4- DJI Phantom 4 pro V2.0

Eğer profesyonel bir şekilde video ya da fotoğraf işleriyle uğraşıyorsanız bu drone bir alternatifiniz olabilir. Phantom 4 pro 4K videoları 60 fps çekebiliyor.

5- PowerVision PowerEgg X Wizard

Bu drone su geçirmeyen modeller arasında en iyilerden biri. Eğer yağmurda çekim yapmayı seviyorsanız PowerEgg X Wizard model drone bir alternatif olarak düşünülebilir.

6- DJI Inspire 2

Inspire 2 model drone 5.2k video çekebiliyor ve 1080p canlı yayın destekliyor. Fiyatı pahalı bir drone olsa da değiştirilebilir lens sistemiyle profesyoneller için çok kullanışlı.

7- DJI Mavic Air 2

Katlanabilir yapısıyla kolay taşınabilen Mavic Air 2 model drone, 60fps 4K video ve 48MP fotoğraf çekebiliyor. Yaklaşık 34 dakika havada kalabiliyor ve 18.5 km menzile sahip. Rota düzeltme moduyla birlikte önündeki cisimlere çarpmadan geçebiliyor.

Peki siz drone dünyası ile yakından ilgileniyor musunuz? Sizin tavsiye ettiğiniz veya deneyimlediğiniz dronelar hangileri? Yorum kısmından görüş ve deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Askeri Birliklere Yardımcı Olacak Kamikaze Dronelar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Drone Güvenlik Ekipleri Geliyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Drone ile Kargo Teslimatları Başladı!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı