Dijitalleşmiş 10 İlginç Akıllı Ayakkabı!

Dijitalleşen hayatımıza pek çok akıllı ürün girdi, bunlardan biri de akıllı ayakkabılar... 10 ilginç akıllı ayakkabı, haberimizde....

“Akıllı” kavramı gün geçtikçe hayatımızda daha çok yer edinmeye başlıyor. Akıllı telefon, akıllı ev, akıllı saat, akıllı tahta, akıllı araba derken akıllı ayakkabılar da arık günlük hayatımızın bir parçası. 10 ilginç akıllı ayakkabı, haberimizde…

Hayatımıza giren 10 ilginç akıllı ayakkabı

Akıllı ayakkabılar modeline göre size birçok farklı olanak sağlıyor. Bu ayakkabılar kullanıcının biyometrik verilerini kaydedebiliyor ve bu bilgileri akıllı telefona indirilen uygulamalar sayesinde kullanıcının kontrol etmesini sağlayabiliyor. İşte ilginç teknolojilere sahip günümüzdeki 10 akıllı ayakkabı:

1- Nike HyperAdapt:

Nike HyperAdapt ile artık bağcık bağlamanıza gerek kalmayacak. Sensörleri sayesinde HyperAdapt ayakkabıyı giydiğiniz anda ayaklarınızın hacmini ölçümleyerek kendi kendini bağlama özelliğine sahip.

2- Xiaomi Mijia:

Xiaomi Mijia, Quark Se modülünü baz almış bir ayakkabı modeli. Gücünü Intel Curie’den alan bu ayakkabı Nike’dan daha ucuz satışa sunulmasıyla ön plana çıkmıştır.

3- Under Armour:

Under Armour, Energy Web Technology ile sıfır yerçekimi hissi yaratmaya çalışan bir dijital akıllı ayakkabı modeli

4- FeetMe:

FeetMe genel olarak baktığımızda rakipleriyle aynı özelliklere sahip bir ayakkabı modeli olarak gözüküyor. Kendisini bu sektörde ayrıştıran özelliği sağlık konusunda diğer markalara göre daha güvenilir bir konumda olmasıdır.

dijital akilli ayakkabi moblobi

5- 3L Labs:

3L Labs rakibi FeetMe gibi sağlıkla ilgilenen bir diğer firmamız. FootLoger adındaki ayakkabı modelleriyle kullanıcının yürüyüş şeklini nasıl daha iyi hale getirebileceğini, olası hastalıkların teşhis edilmesini sağlamak için biyometrik verilerin yardımını kullanır.

6- E-vone:

E-vone ile ayaklarınız yere daha sağlam basabilir. Çünkü düşme veya kayma gibi hareketleri sensörleriyle fark ederek alarm çalmasını sağlayabilir ve bu sayede düşmenizi engelleyebilir. Eve gidemeyecek gibi durumdaysanız GPS ile daha önce kaydettiğiniz ailenizden kişiye ya da arkadaşınıza yerinizi gönderebilir.

7- Salted Venture:

Bu ayakkabı golf oyuncuları için ya da golf oynamayı öğrenmek isteyen kişiler için ideal ayakkabı denebilir. Sensörlerinin yardımıyla Salted Venture nasıl daha iyi golf vuruşları yapabileceğinizi öğretebiliyor.

8- Boltt:

Boltt ile darbe emilimi gibi özellikleriyle kullanıcı performansını arttırabilen bir ayakkabı. Aynı zamanda oluşturdukları sağlık asistanı mevcut durumda. Bu asistanla birçok spor dalında performansınızı ölçebilir ve bunu gözlemleyebilirsiniz.

9- Digitsole:

Digitsole’u rakiplerine göre ayıran iki büyük özelliği mevcut. Birinci olarak merkezi ısıtma sistemi olması. Ayaklarınızı dilediğiniz gibi ısıtarak soğuk havalarda ağır botları giymekten kurtulabilirsiniz. İkinci olarak ise HyperAdapt’ın kendinden bağcıklı ayakkabısı yerine ayağın etrafını kaplayan ve sıkıştıran bir sistemi mevcut.

10- RunScribe:

RunScribe aparatları ile kendi ayakkabınızı bir akıllı ayakkabıya dönüştürebilirsiniz. Topuk kısmına taktığınız bu aparatlar sayesinde ayakkabılarınızı bir akıllı ayakkabı gibi kullanabilirsiniz.

Peki sizin bildiğiniz akıllı ayakkabı örnekleri hangileri? Deneyimlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Yeni Normal Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 Akıllı Araç!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Kendinize Uygun Akıllı Telefonu Nasıl Seçebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Akıllı Kalem Kullanmanın 5 Faydası!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Kadri Aydın

Kadri Aydın

Merhaba, ben Kadri. Tiyatroyla, uzayla, oyunlarla ve teknoloji ile ilgilenen bir “Reklamcılık” mezunuyum. Umarım bu maceramızdaki yazılardan memnun kalırsınız. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı