Akıllı Kalem Kullanmanın 5 Faydası!

Kalemler de akıllandı. Akıllı kalem ne işe yarar? Kimler kullanabilir? Akıllı kalem kullanmanın 5 ilginç faydası, haberimizde...

Teknoloji sayesinde günlük hayatta kullandığımız pek çok ürün akıllı ürünler haline geldi. Bunlardan biri de kalemler. Akıllı kalem teknolojisi özellikle öğrenciler ve çalışanlar için faydalar sağlıyor. Peki akıllı kalem neler yapabiliyor? Hangi faydaları sağlıyor? İlginç detaylar, haberimizde…

Akıllı kalem ile neler yapılabiliyor?

İster çizim yapın, ister not tutmak için kullanın akıllı kalem teknolojisi birçok ihtiyacı karşılayabiliyor. Akıllı kalemlerin içerisindeki ses kaydedicisi ile ses kaydedebiliyor; kamerası sayesinde görüntü alabiliyor; dijital ortamda not tutma ve bunu organize etme imkanı sağlayabiliyor. Yani aslında içlerinde küçük bilgisayarlar taşıyan kalemlerdir, diyebiliriz.

Diğer kalemler gibi mürekkep ve kağıtla da kullanılan akıllı kalemler yazılanları kamerasıyla okuyup; dijital ortama geçirebiliyor. Şarj edilerek kullanılan bu kalemler, USB bağlantısı yoluyla bilgisayara bağlanabiliyor.

Akıllı kalemler için ona özel üretilmiş kağıtlarla kullanılıyor. Üstünde binlerce alıcı olan bu kağıtlar kalemle senkronize bir şekilde çalışıyor.

akilli kalem kullanmanin faydasi moblobi

Akıllı kalem kullanmanın faydaları neler?

  • Akıllı kalemler okullarda kullanılabiliyor. Bu sayede öğrencilerin derste anlatılanları kaçırma stresi ortadan kalkabiliyor. El yazısı ile yazılan notlar dijital ortama aktarılıyor ve dijital ortamda tutulan notlar yüzlerce sayfa bile olsa; öğrenciler birkaç saniye içinde aradığı bölümü bulabiliyor.
  • Dersin bir bölümünü tekrar dinlemek isteyen öğrenciler istedikleri kelimeye kalemle tıklayarak bu bölümü tekrar dinleyebiliyor. Bu da hem zamandan tasarruf sağlarken hem de öğrencilere daha verimli ders dinleme olanağı sağlıyor.
  • Engelli veya disleksi hastalığına sahip öğrenciler için de hiçbir zorluk olmadan not tutma imkanı veriyor. Microsoft tarafından üretilen OneNote uygulaması akıllı kalemlerle senkronize bir şekilde çalışıyor. Yazdığınız notlar otomatik olarak OneNote’a kaydediliyor. Böylelikle özel ihtiyacı olan öğrenciler için büyük kolaylık sağlanıyor.
  • Akıllı kalemler çizimle uğraşan insanlar için de oldukça kullanışlı bir araç. Yaptığınız çizimler anlık olarak dijital ortama aktarılıyor. Programlar aracılığıyla akıllı kalemle yaptığınız çizimler üzerinde gerekli düzenlemelerde bulunabiliyorsunuz. Ayrıca kalemin üzerinde bulunan kamera ile yaptığınız çalışmanın her anı kaydediliyor. Mimar ve mühendislik gibi çizim gerektiren meslek gruplarındaki kişiler için oldukça faydalı olabilir.
  • Tutulan tüm notlar ve çizimler Google Drive, OneNote gibi bulut hizmetleri ile yedeklenebiliyor ve paylaşılabiliyor. Akıllı kalem teknolojisi ile istediğiniz zaman, yanınızda kalem ve kağıt bulunmasa dahi istediğiniz belgeye rahatlıkla ulaşabiliyor ve gerekli düzenlemelerde bulunulabiliyorsunuz.

Peki siz akıllı kalem kullanıyor musunuz? Sizce akıllı kalemle başka ne gibi kolaylıklar sağlıyor ve özellikle kimler kullanmalı? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Mikroplardan Korunmak için Dokunmatik Ekran Kalemi Kullanılacak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Üniversite Öğrencilerinin İndirmesi Gereken 16 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Tarihteki İlk Akıllı Telefon Hangisiydi?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı