Çizgi Filmlerde Gördüğümüz Uçan Araba Gerçek Oldu!

Drone teknolojisi kullanılarak üretilen uçan araba yakında hayatımıza giriyor olacak. Uçan araba ve ilginç hikayesi, haberimizde...

Bir zamanlar Jetgiller gibi çizgi filmlerde gördüğümüz uçan araç gerçek oluyor. Drone teknolojisi kullanılarak üretilen uçan araba yakında hayatımıza giriyor olacak. Filipinli bir drone tasarlayıcısı ilginç bir uçan araba üretmeyi başardı. Bu araç neler yapabiliyor, haberimizde…

Uçan araba ve ilginç hikayesi ne?

Kyxz Mendiola, farklı bir drone tasarlayıcısı. Filipinler’de yaşadığı için ülkesinin trafik sorunu ve hayalleri için bir projeye başlamış ve drone teknolojisine dayalı kişisel bir uçan araç tasarlamış.

Kyxz aslında her zaman bir spor araba sahibi olmak istemiş. Bu drone’un da multicopter teknolojisini kullanan uçan bir spor araba olduğu dile getiriliyor. Bu araç dikey kalkış ve iniş yapabiliyor. Aynı zamanda da dünyadaki en küçük uçan araba.

Kyxz Mendiola, her şeye sıfırdan başlamış ve yaptığı şeyleri kendi başına öğrenmiş. Kavramları deneme yanılma yoluyla test ederek zamanla doğruya ulaşmış. Bu teknolojinin çok havalı ve çok güvenli olduğunu düşünmüş ve kendisini taşıyabilecek bir drone yapmaya karar vermiş. Kyxz’nin kendi yapımı bu drone’u uçurması yaklaşık 6 yılını almış.

Drone teknolojisi ile uçan araba hangi özelliklere sahip?

Kyxz bu drone’a Koncepto Milenya adını vermiş. Bu uçan araç tamamen elektrikle ve şarj edilebilir pillerle çalışıyor. Pillerin tamamen şarj edilebilmesi iki buçuk saat sürüyor. Bir uçuşta da 12 ile 15 dakika arası uçabiliyor. Kişisel uçan araba için tam 16 bilgisayar ve 1 tane pervane kullanılıyor.

2016 yılında Filipinler’in başkenti dünyanın en kötü trafiğine sahip olan yer olarak seçilmiş. Yenilenen bir kent hayali ile bu uçan araca birçok teknoloji şirketi ve girişimci yaklaşık 14 milyar dolar yatırım yapılmış. İleride uçan arabanın sürücüsüz olarak da kullanılabilmesi planlanıyor. Uzaktan kumanda ile kontrol edilebilecek olan bu drone, diğer helikopter tarzı araçlardan bir yönüyle çok daha farklı olacak. Çünkü kullanıcılar tarafından öğrenilip, uçurulabilecek.

Peki siz drone teknolojisi ile bu uçan araç konusunda ne düşünüyorsunuz? Sizce bu teknoloji ne zaman hayatımızda olur? Görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • UFO Benzeri Araç Geliştirildi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yapay Dil Sahte İçkiyi Ayırt Ediyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Askeri Birliklere Yardımcı Olacak Kamikaze Dronelar!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Korkmaz

Dilara Korkmaz

Merhaba,Ben Dilara İstanbul Üniversitesi iktisat 3.Sınıf Öğrencisiyim.İstanbul Üniversitesi Girişimcilik Klübünde aktif üyeyim.Teknoloji ve dijitaldeki gelişmeler beni heyecanlandırdığı için bununla ilgili yazılar yazıyorum. Moblobi.com’da sizleri köşeme bekliyorum. Moblobi: https://moblobi.com/author/dilara-korkmaz/ E-posta: ddilarakorkmazz@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı