iPhone Verilerinizin Güvenliğini Sağlayan 6 Uygulama!

iPhone cihazınız içindeki verilere, fotoğraf veya videolara başkalarının erişmesini engellemek için kullanabileceğiniz 6 Apple uygulamaları, haberimizde...

iPhone veya iPad’inizdeki kişisel verilerinizi bir parola, Touch ID veya Face ID ile güvenli bir şekilde koruyabilirsiniz. Fakat yine de birilerinin sizin video, fotoğraf veya herhangi bir başka dosyanıza ulaşabileceğinden endişe duyuyor olabilirsiniz. Bu durumda endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü bu konuda özel verilerinize erişimi kilitleyen bazı uygulamalar mevcut. de App Store’dan ulaşabileceğiniz ve iPhone verilerinizin güvenliğini sağlayan Apple uygulamaları, haberimizde…

iPhone telefonunuzun güvenliğini sağlayan Apple uygulamaları:

1- Locker

Verilerinizi güvence altına almanıza yardımcı olan uygulamalardan ilki Locker uygulaması. Bu mobil uygulama sayesinde galerinizi, notlarınızı, dosyalarınızı ve hatta uygulamalarınızı da başkalarının erişimine kilitleyebilirsiniz. Bunun için ilk önce bir PIN kodu belirleyip ardından güvence altına almak istediğiniz veriyi buraya eklemeniz gerekiyor.

Ayrıca hemen belirtelim ki Locker uygulamasının Premium olmayan versiyonu yalnızca üç tane fotoğraf, üç video ve üç uygulamayı gizleme sınırını koyuyor. Locker Premium ise ayda yaklaşık 2 dolar veya ömür boyu kullanım için 10 dolar karşılığında size sınırsız sayıda verilerin gizlenmesine olanak sağlıyor.

2- Best Secret Folder

Verilerinizi koruyacak bir diğer uygulama da Best Secret Folder uygulaması. İlk önce içeriğinizi korumak için bir parola oluşturmanız gerekiyor. Parolayı oluşturduktan sonra dosyalarınızı saklamanızı sağlayan albümleri oluşturabileceğiniz bir kasaya yönlendiriliyorsunuz. Bu albümlerde saklayacağınız verileriniz ile kopyalama, dışa aktarma, paylaşma, taşıyabilme ve silebilme gibi işlevleri yapabilirsiniz.

Bir önceki uygulamada da olduğu gibi Best Secret Folder uygulamasının da ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcut. Ücretsiz sürüm size 25 fotoğraf ve 11 video gibi bir sınırlama koyuyor ve uygulamanın bazı diğer özelliklerine erişimi kapatıyor. Fakat uygulamanın koyduğu sınırı yükseltmek için reklamları izleyebilirsiniz. Uygulamanın ücretli sürümü ise size 7 günlük bir deneme süresi sağlayarak yılda yaklaşık 15 dolar karşılığında sınırsız bir depolama alanı sunuyor.

iphone guvenlik apple uygulamalari moblobi

3- Photo Vault

Verilerinizi korumaya yardımcı olan iphone uygulamaları arasında Photo Vault uygulaması da yer alıyor. Bu uygulama, sadece fotoğraf ve videolarınızı korumak için oluşturulmuş. Photo Vault’ta, diğer uygulamalarda da olduğu gibi, ilk önce şifre oluşturmanız ardından albümleri belirlemeniz gerekiyor. Koruma altına aldığınız fotoğraf ve videolarınızı ismine göre arayabilir, sıralayabilir veya bir slayt gösterisi de yapabilirsiniz. Ayrıca verileriniz üzerinde kopyalama, silme ve paylaşma işlemlerini de yapabilirsiniz. Temel Photo Vault uygulaması ücretsiz olmakla beraber sınırsız bir depolamaya sahip olan ve reklam içermeyen sürümü yaklaşık 3 dolar gibi bir ücret karşılığı gerektiriyor.

4- Private Photo Vault

Private Photo Vault fotoğraf ve videolarınızı saklamanız için oluşturulmuş olan bir diğer uygulama. Bu uygulamada kod yerine Touch ID veya Face ID de kullanabilirsiniz. Temel sürümü ücretsiz olmakla birlikte profesyonel sürüm yaklaşık 5 dolar gibi bir ücrete sahip. Profesyonel sürüm size sınırsız bir depolama alanı sunmanın yanı sıra desen kilidi seçeneğini ve verilerinizi kablosuz bir şekilde aktarabilme olanağını da sunuyor.

5- Secret Photos KYMS

Secret Photos KYMS uygulamasının ismi sizi yanıltmasın. Bu uygulama yalnızca fotoğraf veya videolarınızı değil diğer çeşitli verilerinizi de saklamanıza yardımcı oluyor. Uygulamayı kurduktan sonra hangi tür içeriğin korunmasını istediğinizi kolaylıkla seçebilirsiniz.

Bu uygulamanın ücretsiz sürümü belirli içeriklerin şifrelenmesini sağlıyor. Fakat yaklaşık 2 dolar tutarındaki uygulamanın ücretli versiyonu ise, sınırsız sayıda her türlü belgenin korunmasına yardımcı oluyor. Ayrıca özel yapılacaklar listesini oluşturma, ses kayıtlarını kaydetme veya kredi kartlarını güvenli bir şekilde saklama gibi olanaklar da uygulamanın ücretli sürümünde mevcut.

6- Secret Calculator

Verilerinizi güvence altında tutan uygulamalardan biri de Secret Calculator. Bu uygulama gizliliğini korumak için çalışan bir hesap makinesi şeklinde kendini gizler. Yaklaşık olarak 2 dolar tutarında olan bu uygulama içerisinde hazır bir şekilde albümler bulunuyor. Albümlere ulaşmak için ise önce belirlediğiniz şifreyi ardında da “yüzde” sembolünü girmeniz gerekiyor.

Peki siz iPhone kullanıyor musunuz? Cihazınızın ve içerisindeki verilerin güvenliğini sağlamak için hangi Apple uygulamaları kullanıyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Sesi Çıkmayan iPhone Telefonu Düzeltmek için 9 Yöntem!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “iPhone Cihazlarda Spam Çağrılar Nasıl Engellenir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone’a Müzik İndirmenin 2 Kolay Yolu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı