WhatsApp’ta Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?

Whatsapp'ta yanlışlıkla veya isteyerek silinen fotoğraf ve videoları geri getirmek mümkün. Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme ipuçları, haberimizde...

WhatsApp, dünyada en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor. Sesli ve görüntülü aramaya, mesajlaşmaya, fotoğraf, video paylaşımına imkan tanıyor. Hatta belirli aralıklarla bu verileri yedekliyor. WhatsApp’ta isteyerek ya da yanlışlıkla silinen fotoğraf ve videolara daha sonrasında ihtiyaç duyabiliyoruz. Böyle bir durum yaşamanız halinde whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme imkanı da sunuyor. Silinen video ve fotoğraflarınızı kurtarmak için Pratik ipuçları, haberimizde…

WhatsApp silinen fotoğrafları geri getirme yöntemleri

1- Karşı taraf kopyasına erişim

Öncelikle silinen medyanın konuştuğunuz kişide kopyasının olup olmadığını kontrol edin. Bir gönderiyi aldığınızda ya da gönderdiğinizde “benden sil” seçeneğine tıklayarak silmeniz halinde mesaj sadece sizden silinecektir. Dolayısıyla gönderinin sohbet ettiğiniz kişilerin medyasında bulunması mümkün. Eğer gönderilen medyayı karşı taraf da silmişse başka yöntemlerle de silinen gönderiye ulaşabilirsiniz.

2- Whatsapp yedeklemesinden geri yükleme

Sildiğiniz gönderi sohbet ettiğiniz kişide de bulunmuyorsa “WhatsApp yedeklemesinden geri yükleme” gerçekleştirebilirsiniz. Android ve iOS sürümleri bu yedeklemeleri destekliyor. Silinen gönderinin üzerinden uzun bir zaman geçmemesi halinde son yedeklemelerden yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi öncelikle görüntülerin silinmeden önce yedekleme işleminin etkinleştirilmesi gerekir. WhatsApp yedeklemeden faydalanarak fotoğrafınızı geri getirmek için yapmanız gerekenler şöyle:

whatsapp silinen fotograflari geri getirme yontemleri moblobi

  • Öncelikle uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayın.
  • Ardından “ayarlar“ seçeneğine gidin.
  • Karşınıza açılacak olan sayfada bulunan “sohbetler” seçeneğine tıklayın ve “sohbet yedeği”ni seçin. Bu sayfada bulunan bilgilerle son yedekleme işleminizin ne zaman gerçekleştiğini ve hangi sıklıkla yedeklemelerin gerçekleştiğini görüntüleyebilirsiniz.
  • WhatsApp en son yedeği fotoğrafı silmiş olduğunuz tarihten önce almışsa mesajları kurtarmak için uygulamayı cihazınızdan kaldırıp baştan yükleyin.
  • Yüklemeyi gerçekleştikten sonra telefon numaranızı onaylayın.
  • Bu işlem sonrası WhatsApp yedekleme için size seçenek sunacak. Kabul etmeniz halinde tüm mesajlar geri yüklenecektir. Fakat uygulamayı silip geri yüklediğinizde yedekleme tarihinden önceki tüm mesajları kaybedebileceğinizi unutmayın.

3- Kurtarma programları

Tüm bu işlemlerin yanı sıra bir de “kurtarma programları” bulunuyor. Fakat bu kurtarma uygulamaları muhtemelen size yardımcı olamayacak. Bilgisayarınıza ya da telefonunuza programı yükleyerek mesajlarınızı kurtaracağını iddia eden bu uygulamaların çoğu birbiriyle benzerdir ve programı açtığınızda sonuç alamazsınız, ödeme yapmanız gerekir. Fiyatları da genellikle düşük değildir ve bu ödemeyi yapsanız dahi verilerinizi kurtarıp kurtarmayacağını kesin olarak söylemek mümkün değildir.

WhatsApp silinen fotoğrafları geri getirme için kullanacağınız en güvenli ve kesin yöntem yedekleri kullanmaktır. Sohbet yedeği kısmından yedekleme işlemlerine izin verdiğinizden emin olun ve ne kadar zamanda bir geçekleşmesini istediğinizi aylık/haftalık/günlük olarak seçin.

Peki siz Whatsapp’ta yanlışlıkla fotoğraf ve videolarınızı hiç sildiniz mi? Whatsapp silinen fotoğrafları geri getirme için hangi yöntemleri kullanıyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Whatsapp Mesajlarını Nasıl Şifreleyebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone’da Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • WhatsApp’ta Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı