Netflix'teki Oscar Ödüllü En İyi 3 Film! - Moblobi.com
İnternet

Netflix’teki Oscar Ödüllü En İyi 3 Film!

Netflix üzerinden izleyebileceğiniz Oscar Ödüllü Filmler neler? Netflix'teki Oscar ödüllü filmlerden en popüler 3 film, haberimizde...


Netflix son zamanların popüler dizi ve film izleme platformu. Binlerce dizi ve filme ev sahipliği yapan platformda son zamanların en çok izlenen içerikleri arasında oscar ödüllü filmler yer alıyor. Peki Netflix’te izleyebileceğiniz oscar ödülü alan filmler neler? Netflix’teki Oscar ödüllü filmler listesindeki en popüler 3 film, haberimizde…

Netflix’te yer alan Oscar Ödüllü Filmler:

1- Birdman (2014)

Eski popüler günlerini özleyen Birdman karakteri filmin başkahramanı olarak yer alıyor. Tiyatro oyunu çalışmaları yapan kahraman Broadway’de gösterime çıkacak oyunu yazıyor. Tiyatro oyunu yazarı Birdman hem yönetmenlik hem de oyunculuk yapıyor. Tiyatro oyunu için türlü mücadeleler göstererek başarıya ulaşmayı hedefliyor. Hayatından uyarlama yaptığı aşk hikayesi ve geçirdiği depresyon anlatıyor. Filmde, Riggan adlı karakterin özel yeteneklerine tanıklık ediyoruz.

Kahraman tiyatro sahnesine uçarak geliyor ve düşünce gücüyle odayı dağıtıyor. Yıllar boyunca canlandırdığı Birdman karakterini benimsediğini gözlemliyoruz. Buda heykeliyle bir duruş sergileyen Riggan kendisini diğer varlıklardan üstün görüyor. Şöhrete hasret kaldığı için Iron Man’in başarısını kıskanıyor.

Birdman hikayesi tiyatro binasında geçiyor. Film Oscar’da En İyi Sinematografi, En İyi Orijinal Senaryo, En İyi Film ödüllerinin sahibi oluyor. Birdman filmiyle Meksikalı yapımcı Alejandro Gonzalez En İyi Yönetmen ödülünü kazanıyor. Edward Norton, Zack Galifianakis ve Michael Keaton’un yer aldığı başrol kadrosuyla seyredilmeyi hak eden düşündürücü bir film izleyiciyi bekliyor.

2- Inception (2010)

Filmde Tom Hardy, Ellen Page, Joseph Gordon-Levitt ve Leonardo DiCaprio gibi başarılı isimler yer alıyor. En İyi Film Müziği ödülüne layık görülen Hans Zimmer filmin müziklerinin yapımını üstleniyor. Christopher Nolan’ın yönettiği bilim kurgu filmi 8 kategoride aday olurken 4 Oscar ödülü alıyor.

Christopher Nolan filminde insanların rüya katmanlarını işliyor. Rüyalarla ilişkilendirdiği Edith Piaf parçası ‘Non,Je ne Regrette Rien’ filmin tema müziğidir. Şarkı filmin sonunda seyirciyi rüyadan uyanmaya davet ediyor. Dom Cobb adında zeki bir hırsızı canlandıran DiCaprio bilinçaltındaki rüyaları ve sırları çalmakla görevlendiriliyor.

Cobb bu kez fikir çalmak yerine fikri yerleştirme görevi için harekete geçiyor. Cobb’un ekibinde herkesin ayrı bir görevi bulunuyor. Filmin karakterlerinin isimlerinden ‘Dreams Pay’ adında bir ifade bulunuyor. Filmin çekimleri sırasında yüksek basınçlı nitrojen gazı kullanılıyor ve dev setler oluşturuluyor. Inception filmi izlenmeye değer bir aksiyon dolu sahneleriyle izleyiciyi bekliyor. Netflix’te bulunan başarılı filmi keyifle izleyebilirsiniz.

3- Roma (2018)

Netflix ortaklığı olan Roma filminde Cuaron yapımcı, yönetmen, görüntü yönetmeni ve senaristlik görevinde yer alıyor. En İyi Görüntü Yönetimi, Yabancı Dilde En İyi Film ve En İyi Yönetmen üç Oscar ödülüyle evine dönüyor. En İyi Sinematografi ödülünü hak eden film her karesiyle ayrı sembolik dersler veriyor.

Alfonso Cuaron harikası Netflix’in siyah beyaz filminin güzelliği adeta eski dönemlere selam veriyor. Sinemaseverlerin Great Expectations ve Gravity gibi pek çok filmiyle akıllarına kazınan Cuaron yine başarısıyla izleyiciyi şaşırtmıyor. Roma filmi Mexico-City’nin Roma mahallesinde geçiyor.

Orta sınıf aile yaşamı, evlilik ilişkileri, ailevi sorunlar, annelik ve çocukluk kavramları çerçevesinde dadısının hayatından kesitler sunuyor. Cuaron dadısının etkisiyle yarattığı Cleo karakteri ve kendi çocukluğunda evinde gelişen olayları işliyor. Aile Cleo’ya karşı sevgisi ve tutumuyla belli bir çizgide duruyor. Yönetmen sınıf farklılıklarını net bir şekilde gösteriyor. Yalitza Aparicio hizmetçilik rolünü bütün yalınlığıyla gerçekleştiriyor.

Evdeki çocuklardan birisi yönetmenin çocukluğunu oynuyor. Kahraman Meksika şartları el vermediği için film endüstrisinin zirvesi olan Amerika yolculuğuna çıkıyor. Film köpüklü suların deliğe gittiği bir sahneyle başlıyor. Akıp giden su yönetmenin bastırdığı geçmiş anılarını temsil ediyor. Çocukluğuna ait önemli hatıraların atılmayacak kadar değerli olduğunu hafızasıyla gösteriyor. Hapishaneyi andıran evinin geniş avlusundan yukarıya bakarak uçakları izliyor.

Meksika’da iç krizler nedeniyle çatışma ve eylemlerin olduğu bir dönemde geçen hikayede ev kapısı kilitli bulunuyor. Çocukların denizde yüzdüğü sahnede olağanüstü bir mühendislik yapısı bulunuyor. Yönetmen yüzme bilmediği halde denizden çocukları kurtarıyor. Ailenin kutsal bir korumada olduğu Piata sahnesi gerçekleşiyor. Kahramanın hayatından izler taşıyan otobiyografik filme eşlik edebilirsiniz.

Peki siz netflix platformundan dizi, film izliyor musunuz? Netflix’te yer alan en sevdiğiniz içerikler hangileri? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Belgesel!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En Çok İzlenen Netflix Filmleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Netflix Uygulamasında Sorun Yaşayanlar için 3 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı