Netflix Uygulamasında Sorun Yaşayanlar için 3 İpucu!

Kullanıcılar Netflix uygulamasına giriş yapamamasının sebebi ne? Netflix giriş sorunu yaşayanlar bu durumda ne yapmalı? 3 pratik ipucu haberimizde...

Netflix en çok kullanılan çevrimiçi film ve dizi izleme platformlarından biri. Hem mobil hem de masaüstü cihazlardan Netflix üzerinden dizi, film veya içerik izlenebiliyor. Ancak kullanıcılar zaman zaman uygulama üzerinden Netflix giriş ekranını açamada sorun yaşıyorlar. Hatta uyglama mağazasında Netflix’i bulamayanlar bile var. Peki gerçekten de netflix play store da yok mu? Kullanıcılar Netflix uygulamasına giriş yapamamasının sebebi ne? Bu durumda ne yapılmalı? Haberimizde…

Netflix Google Play de yok mu?

Pek çok Netflix kullanıcısı mobil cihazları üzerinden Netflix giriş ekranına ulaşmada sorun yaşayabiliyor. Hatta çoğu kullanıcı arama sonuçlarında ulaşamadığı için netflix google play mağazasında yok zannediyor. Ancak şunu hemen paylaşalım: Netflix uygulaması hem Android hem de IOS cihazlarla uyumlu. Fakat uygulama kullanıcıların cihazlarının sürümüyle uyumlu olmayabiliyor. Google Play Store veya App Store’dan uygulamayı bulamıyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız ve mobil uygulama üzerinden Netflix giriş ekranına ulaşamıyorsanız, işte size 3 ipucu:

Netflix giriş sorunu yaşayanlar için 3 ipucu:

1- Netflix’i yükleyemeyen IOS kullanıcılarının yapması gerekenler:

Eğer iPhone, iPad veya iPod kullanıcıysanız ve Netflix uygulamasını indiremiyorsanız cihazınızda değiştirilmesi gereken bazı ayarlar olabilir. Netflix uygulamasının yüklenmesi için cihazınızın belli bir IOS sürümüne sahip olması gerekiyor.

 • Bunun için öncelikle IOS sürümünüzü kontrol edin.
 • IOS sürümünüz geçerli ise cihazınızdaki kısıtlamaları kapatabilir veya değiştirebilirsiniz.

2- Netflix’i yükleyemeyen Android kullanıcılarının yapması gerekenler:

Eğer bir Android kullanıcıysanız ve Netflix Google Play de yok sorununu yaşıyorsanız, yapmanız gerekenler

 • Öncelikle cihazınızın Google Play Protect sertifikasının olup olmadığına dikkat edin.
 • Android cihazınızdaki ebeveyn kontrolleri de bu işlemi gerçekleştirmek için engel oluyor olabilir. Bunun için cihazınızdaki ayarlar kısmından ebeveyn kontrollerini değiştirin veya kapatın.
 • Google Play Store önbelleğini temizleyip, Netflix uygulamasını tekrar aratın.
 • Bu tür sorun Android sürümünüzle de ilgili olabilir. Netflix uygulamasının geçerli olabileceği sürüme sahip olup olmadığınızı kontrol edin.
 • Ya da uygulamayı doğrudan Netflix’ten yükleyebilirsiniz.
 • Eğer yukarıdaki maddeleri uyguladıysanız ve sorun hala giderilmediyse müşteri temsilcisine de bağlanabilirsiniz. Fakat mobil cihazınızda yaşadığınız bu sorun bilgisayarınızda olmayacaktır. Netflix bilgisayara indirme işlemini yapıp, sorun çözülene kadar bilgisayarınızdan dizi, film izleyebilirsiniz.

3- Netflix’i yükleyemek isteyen bilgisayar kullanıcılarının yapması gerekenler:

Netflix pc indirme işlemi için yapmanız gerekenleri adım adım aktaralım:

 • www.netflix.com linkine gidin.
 • Eğer daha önceden bir üyeliğiniz varsa Netflix oturum açma işlemini yapın
 • Hesabınız yoksa Netflix üyeliği açmanız gerekiyor.
 • Sonrasında ise Netflix giriş ekranından profil oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, Windows 8 ve 10 sürümü cihazınızda mevcutsa Windows için Netflix yükleyebilirsiniz.  Şu ayrıntıyı da paylaşalım: Şu sıralar standart Netflix satın alma ücreti yaklaşık 30 TL civarında. Fakat farklı paketlerde farklı ücretlendirmeler yapılıyor.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Eve Kapananlar İçin Birbirinden Eğlenceli 13 Netflix Dizisi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Netflix Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Film!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı