Normalleşme Süreci için Google Maps’e Gelen 3 Özellik!

Google Maps platformu yeni Covid-19 güncellemesini yayınladı. Peki Google Maps'e gelecek yeni özellikler hangileri? Haberimizde...

Google Maps yani Google Haritalar, Covid-19 sürecinde bilgilendirici içerikler yayınlayan platformlar arasındaydı. Normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte ne yazık ki dünyada vaka sayılarında artış yaşandı. Platform bu durum üzerine harekete geçti ve normalleşme sürecinde alınması gereken önlemler için bazı yeni özellikler geliştirmeye başladı. Google Haritalar’a normalleşme süreci için gelen 3 önemli özellik haberimizde…

Google Maps platformuna normalleşme süreci için gelen 3 özellik:

Salgın nedeniyle pek çok teknoloji şirketi bilgilendirici içerikler paylaştı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında Google da hizmetlerinin hemen hemen hepsinde bu bilgilendirici içeriklere yer verdi.

Google Maps yani Google Haritalar platformunda da Koronavirüs salgını nedeniyle bazı güncellemeler yapılmıştı. Bu yeni güncellemeler ile bulunduğumuz bölgeye en yakın Covid 19 testini yapan sağlık kuruluşunu haritalar üzerinden görebiliyor, eve servis yapan lokantaları öğrenebiliyordunuz. Şimdilerde yaşanan normalleşme süreci ile birlikte insanları bilgilendirmek için bazı yeni güncellemeler de geldi. Özellikle tatil döneminde başka şehirlere gidecek olanlar veya normalleşme süreci ile birlikte seyahat etmeye başlayanların oldukça işine yarayacak bu 3 yeni özellik şöyle:

1- Sosyal mesafe bildirimi

Google Maps yani Google Haritalar güncellemelerinden biri sosyal mesafe alanını aştığınızda alacağınız bildirimler… Koronavirüs nedeniyle tedbirler alınan bir bölgeye, yakın mesafede bulunuyorsanız platform size bildirimler gönderecek.

2- Covid testi bildirimi

Google Haritalar artık Covid testi yapan kuruluşlara dair detaylı bilgilendirme de yapıyor olacak. Platform üzerinden koronavirüs testi yapan en yakın sağlık kuruluşunu öğrenebiliyordunuz. Ancak bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılar sağlık kuruluşlarında yeterli sayıda test olup olmadığını, randevu işlemlerine ilişkin bilgileri de öğrenebilecekler.

3- Toplu taşıma kalabalık durumu bildirimi

Google Haritalar artık toplu taşımadaki insan yoğunluğunu da gösteriyor olacak. Platformda ayrıca resimli hatırlatmalar yer alacak. Bu resimlerde maske takmanız gerektiğine dair bazı hatırlatmalar paylaşılacak.

Hemen şu ayrıntıyı da paylaşalım; bu yeni özellikler şuan için ülkemizde kullanılmıyor. Geçtiğimiz günlerde Avustralya, Brezilya başta olmak üzere birçok ülkede kullanılmaya başlanan bu yeni özelliklerin; en kısa sürede ülkemize de gelmesi bekleniyor.

Peki siz uygulamaya yeni gelen özelliklerin faydalı olduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlarda paylaşınız.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Google Haritalar ile Yapabileceğiniz 10 İlginç Şey!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Sesinizden Koronavirüs Olup Olmadığınız Anlaşılacak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Apple Haritalar Uygulamasının Bilinmeyen Özellikleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı