Amazon Prime Day 2020 Hakkında Merak Edilenler! - Moblobi.com
İnternet

Amazon Prime Day 2020 Hakkında Merak Edilenler!

Amazon Prime nedir? Ne işe yarar? Amazon Prime Day 2020 ne zaman gerçekleşecek? İlginç detaylar, haberimizde...


Jeff Bezos’un sahibi olduğu Amazon her yıl Temmuz ayında Prime Day’i düzenliyor ve üyelerine bir milyondan fazla özel fırsat getiriyor. Ancak Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl Ekim ayının ortasına ertelendi. Bu fırsatlardan normal Amazon kullanıcıları yararlanamıyor; amazon prime üyelik koşulu aranıyor. Amazon Prime Day, bu yıla özel olarak 48 saat sürecek. Peki Amazon Prime nedir? Ne işe yarar? Ne zaman gerçekleşti? Detaylar, haberimizde….

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime, Amazon’da alışveriş yapanlara çeşitli avantajlar sağlayan ücretli bir abonelik hizmetidir. Amazon Prime’ın özelliği, normal Amazon kullanıcılarına göre daha hızlı ve kolay erişebilmesi. Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, dünya çapında 150 milyonun üzerinde ücretli Prime üyesi olduğunu belirtti. ABD, Avustralya, Kanada, Almanya, Hindistan, İtalya, Birleşik Krallık’ ta kullanılabiliyor. 2020 yılında bu hizmet Türkiye’ye geldi. Amazon Prime’ın üyeliği, aylık yaklaşık 13 dolar, yıllık ise 120 dolar civarında.

Amazon Prime Ne İşe Yarar?

Amazon Prime’in çeşitli hizmetleri bulunuyor. Bunlardan en önemlisi hızlı kargo hizmetidir. Bu hizmet sayesinde Amazon’dan verdiğiniz siparişler 1 veya 2 teslimat evinize geliyor. Hatta New York ve Manhattan’ın bazı bölgelerinde Prime Now hizmetiyle siparişleri bir kaç saat içinde getiren hızlı kargo seçeneği de var. Bunların yanında Amazon müzik, amazon prime video, içerik gibi çeşitli hizmetleri de bulunuyor.

Amazon Prime Day 2020 Ne Zaman Başlıyor?

2020 yılında 6’ncısı yapılan Prime Day’in Temmuz ayında yapılması planlanıyordu. Ancak Koronavirüs salgını nedeniyle 13 Ekim günü gerçekleştirildi. Hindistan’da ise 6-7 Ağustos günleri Prime Day düzenlendi. Prime Day’deki fırsatlar 24 saat sürüyordu. Ancak bu sene Covid 19 süreci sebebiyle 48 saat sürmesi planlandı.

Peki siz Prime Day’i hiç duydunuz mu? Sizin amazon prime türkiye üyeliğiniz var mı? Görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Silikon Vadisi’ne Gitmeden Önce Bilmeniz Gereken 10 Şey!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Yapay Zeka Mühendisliği Maaşları Ne Kadar?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Dikkat Etmeniz Gereken 3 İlginç Dolandırıcılık Yöntemi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı