Bill Gates’e Göre Hayatımızı İyileştirecek 4 Yeni Teknoloji!

Bill Gates, bazı yeni teknolojiler ve gelişmelerin dünyayı değiştireceğini öngörüyor. Hayatımızı değiştireceği düşünülen 4 ilginç teknoloji, haberimizde...

Teknolojinin evrimi her geçen gün yeni teknolojik gelişmeler sonucunda farklı boyutlara tırmanıyor. Bir yandan da hayatın evrimiyle dev teknolojiler hayatımıza girse bile eski teknolojiler hiçbir zaman ölmüyor. İnsan geliştikçe aynı işlevi gören teknolojik ürünler sürekli gelişiyor. Son teknoloji ürünler pek çok alanda başarı gösteriyor. Gelişen teknoloji insanlara daha iyi bir şekilde değişmeyi öğretiyor. Adından da sıkça söz ettiren Microsoft’un kurucusu Bil Gates’de bazı teknolojilerin dünyayı değiştireceğini öngörüyor. Bill Gates’e göre hayatımızı değiştirecek yeni teknolojiler listesinde yer alan 4 teknoloji, haberimizde…

Bill Gates’e göre hayatımızı daha iyi hale getirecek yeni teknolojiler:

1- Sağlık taraması yapan kalem

Yapay zeka eşliğinde üretilen yeni teknolojik ürünler sayesinde tıp alanında insanları yepyeni bir dönem bekliyor. Örneğin inanılmaz gibi görünse de kalemler insanların düşüncelerini kaydederek giyilebilir sağlık taraması gerçekleştirebilecek. Bilim insanlarının üzerinde çalıştığı en son teknolojik gelişmeler doğrultusunda kalem ve kağıt ile başarılı bir şekilde sağlık veri analizi yapılabiliyor. Kalemlerin sahip olduğu sensörler kesin verilerle çalışıyor.

2- Hayat kurtarıcı kan testi

Hayat kurtarıcı kan testi, erken doğum riskini ortadan kaldırmak için kadınların hamileliğin altıncı ayında yaptırabileceği bir test. Bebekler doğum sonrası işitme, görme ve öğrenme gibi pek çok nörolojik sıkıntıyla mücadele veriyor. Erken doğum olan bebeklerin hayatı çok çabuk sona erebiliyor. Yaşam mücadelesi veren bebeklerin hayatını kurtaran ve kanser tespiti yapabilen bazı teknolojik kan testleri bulunuyor.

3- Hastalık tespiti yapan tampon

Doktorlar kadın hastalıkları ve üreme sorunlarını araştırmak için pelvik boşluk içerisine bir kamera yerleştiriyor. Rahim dışında gelişen kistlere bağlı ağrı ve kanamalar olabiliyor. Doktorlar tarama yaparken kistleri görebiliyor. Hastalara kolaylıkla teşhis koyabiliyorlar.

4- Kanser testi

Bilim insanları erken hastalık tanısı koyularak hayatı uzatma konusunda yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyorlar. Kanser hastalığını anında tespit edebiliyorlar. Kanser hastalığını kontrol altına alabilen yeni teknolojik çalışmalar gerçekleştiriyor.

Yeni teknolojik gelişmeler sayesinde hayatını pek çok alanında yaşanılan sorunlar için hızlı çözümlere anında kavuşabilmek mümkün hale gelebiliyor.

Peki siz yeni teknolojilerin sağladığı imkanlar ve teknolojik yenilikler hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Bill Gates’in Herkesin Okumasını Önerdiği 10 İlginç Kitap!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Başarılı İnsanların Hayatlarında Önem Verdiği 10 Şey!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • 100 Yıl Sonra Bizi Neler Bekliyor?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.
Etiketler
Berna Sayan

Berna Sayan

Merhaba, ben Berna. Işık Üniversitesi Mimari Restorasyon bölümü mezunuyum. Tiyatro ve müzikle ruhumu beslemeyi tercih ediyorum. Teknolojinin faydalarının yansıdığı daha minimalist bir yaşam hayalim var. Empati, yaratıcılık ve samimiyetle... Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı