Takip Etmediğiniz Kişilerin Tweetlerini Nasıl Görebilirsiniz?

Takip etmediğiniz ama merak ettiğiniz Twitter kullanıcılarının tweet listesini nasıl görebilirsiniz? Twitter listeler özelliği nedir? Haberimizde...

Twitter‘da pek çok kullanıcı sadece tanıdığı kişilerle takipleşiyor. Fakat takip etmediği başka kullanıcıların profilini görmek ve ne yaptıklarını bilmek için ara sıra profillerini ziyaret edebiliyorlar. Oysa ki Twitter’da takip etmediğiniz hesapların tweet paylaşımlarını da ana sayfanıza düşürebilmeniz mümkün. Peki Twitter’da takip etmediğiniz hesapların tweetlerini ana sayfanda nasıl görebilirsiniz? İpuçları, haberimizde…

Takip etmediğiniz kişinin tweet listesi nasıl görülür?

Twitter’ın pek bilinmeyen ve kullanılmayan özelliklerinden biri olan “Listeler” kısmı sayesinde, takip etmediğiniz hesapların tweetlerini de ana sayfanıza düşürebilirsiniz. Bunun için listeler kısmına stalk yapmak istediğiniz hesapları eklemeniz gerekiyor. Listeler kısmına girmek, liste oluşturmak ve hesap eklemek için yapmanız gerekenler ise adım adım şöyle:

 • İlk olarak Twitter’daki menüye girin.
 • “Listeler” e tıklayın.
 • “Liste Oluştur” veya “Yeni Liste Oluştur” a basın.
 • Oluşturduğunuz listeye bir isim verin ya da bir açıklama yazın.
 • “İleri” tuşuna basın.
 • Listeye ekleyeceğiniz hesapları ekleyin.
 • Son adımda “Bitti” ye tıklayın.

Bu işlemlerden sonra listenizdeki hesapların paylaştıkları henüz ana sayfanızda gözükmeyecek. Oluşturduğunuz listenin adının yanındaki “raptiye” simgesine tıklayarak, ana akışınızda görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda “Listeler” de “Sabitlenenler” i seçerek, ana akışınızda görünmesini önleyebilirsiniz.

Listenize eklediğiniz hesaplara ek olarak kişi ekleyebilir veya eklediklerinizi de kaldırabilirsiniz. Listeye hesap ekleme ve çıkarma yapmak için ise şu adımları izleyebilirsiniz:

 • Listenize girin.
 • Ekranın sağ üstündeki üç noktaya tıklayın.
 • “Listeye ekle veya listeden kaldır” seçeneğine basın.
 • Kişi eklemek istiyorsanız, onay kutusunu işaretleyin.
 • Kişi kaldırmak istiyorsanız ise, onay kutusundaki işareti kaldırın.

Listeler bölümüne girdiğinizde; Tweetler, Üyeler ve Aboneler seçenekleriyle karşılaşırsınız. “Üyeler” kısmında, takip ettiğiniz hesapların paylaşımlarını görebilirsiniz. Listenizi özel moda almadığınız sürece herkese açıktır. Eğer ki listeniz herkese açık ise, “Aboneler” kısmında listenize abone olan hesaplara bakabilirsiniz.  Hemen belirtelim; açık bir listeye eklediğiniz hesaplara bildirim gider. Karşı tarafa bildirim gitmesini istemiyorsanız, listenizi özel yapmalısınız.

Yaptığınız bir listeyi, “Listeler” bölümünde görmüyorsanız, “listem silindi mi” diye düşünmenize gerek yok. Sayfanızı yenilemeniz veya önbelleği temizlemeniz sorunu çözecektir. Yaptığınız değişikliklerin kaybolmasını istemiyorsanız, listelerinizi oluştururken ve düzeltirken; her işlemden sonra “Kaydet” tuşuna basmanız gerekiyor.

Peki siz Twitter’daki “Listeler” özelliğinden haberdar mıydınız? Siz takip etmediğiniz hesapları stalklıyor musunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • “Twitter’da Etkileşim ve Takipçi Arttırmak için 8 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Kilitlenen Twitter Hesabına Nasıl Giriş Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Twitter’da “Sesli Mesaj” Atma Özelliği!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Sude Özcan

Sude Özcan

Ben Sude. Kocaeli Üniversitesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, öğrenmeyi,araştırma yapmayı, yazmayı ve yazdıklarımı sizinle paylaşmayı çok seviyorum. Yazdıklarımı okumak için Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum: https://moblobi.com/author/sude-ozcan/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı