Twitter’da Etkileşim ve Takipçi Arttırmak için 8 İpucu!

Düşüncelerin yazılı olarak ifade edildiği, birbirinden farklı içerikler hakkında fikrin belirtildiği sosyal medya platformu Twitter’da, kullanıcılar yazdıklarıyla birçok insanın dikkatini çekebiliyor. Peki Twitter’da kullanıcılar daha fazla etkileşim ve takipçi sayısına ulaşmak için neler yapmalı? Twitter takipçi arttirma için 8 ipucu haberimizde…

Twitter takipçi arttırma ve etkileşim yaratma yöntemleri neler?

Twitter kullanıcılarının yaptığı paylaşımlar sonucunda takipçi sayılarında değişiklikler gözlemlenebiliyor. Kullanıcının attığı bir Tweet binlerce ReTweet alırken diğer Tweet etkileşim bile alamayabiliyor. Tweet’in etkileşim alması ve hesabın takipçi sayısını arttırmak için yapması gerekenler şöyle;

1- Tweet’e Görsel Ekleme

Görsel içeren Tweetlerin yazılı Tweetlere oranla daha fazla ReTweet ve beğeni alarak; etkileşim oranını arttırdığı biliniyor. Bu sebeple siz de görselli tweet beğeni ve etkileşimi attırdığı için; tweetlerinize görsel ekleyerek daha fazla dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz.

2- Video’lu Tweet

Profilde Tweet haricinde video içeren Tweetler eklenmesi etkileşimi arttırarak daha fazla ReTweet getiriyor.

3- HashTag bulunduran Tweet

Tweetin içeriğine uygun olarak seçilen HashTag ile beğeni ve ReTweet oranının arttırılabilir. Bu arada bilmeyenler için belirtelim; HashTag, sosyal medyada konu başlıkları için kullanılan etilketleri ifade ediyor. Kelimelerin başına  ‘# ‘ sembolünü kullanarak yazılıyor.

4- Alıntı içeren Tweet

Beğenilen, kabul görmüş bir ünlü düşünür veya sanatçının sözünü tırnak işareti içerisinde göstererek atılan tweetlere alıntı içeren tweet deniyor. Bu tür Tweet kullanmanın da büyük oranda beğeni ve ReTweet sayısını arttırdığı söylenebilir.

5- Tweet’in harf sayısı

Twitter’da Tweet atmak 140 karakterle sınırlı olsa da, araştırmalara göre en çok ReTweet ve beğeniyi alan Tweetler 71-100 arasındaki harf sayısına sahip olan kısa tweetler.

6- Dakika kıstası

Twitter’da bir Tweet atıldıktan sonraki ilk 24 dakikasında alacağı ReTweet ve beğeni sayısının yarısına ulaşabiliyormuş. Sık paylaşım yapan birinin 24 dakika aralıklarla Tweet atarak etkileşime girmesininin her bir Tweet için daha fazla ReTweet kazandırdığı iddia ediliyor.

7- Link’li Tweet Kıstası

Tweet içeriğinde bir link belirtilecekse cümlenin başında ya da ortada olması durumunda daha fazla dikkat çektiği biliniyor. Hatta link bulunduran Tweetlerin mention içermesi de güvenilir algısı yaratarak daha fazla tıklanma oranına sebep oluyor.

8- Tweet’in Tarihi ve Saati

Twitter’da Tweet paylaşırken en çok etkileşim getirecek günlerin Pazartesi ve Perşembe olduğu en doğru saatinse 13.00-15.00 arasında olduğu söyleniyor. Elbette bu veri genel olarak geçerli. Kendinizi için en doğru zamanı kendi Twitter Analytics hesabınızdan görebilirsiniz.

Tweet atarken etkileşim sayısını arttırmak için hangi yöntemlere başvuruyorsunuz? Sizin twitter takipçi sayısı arttırma yöntemleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmında paylaşın.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Dikkat Çeken Linkedin Profili için 6 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Facebook Hesabınızdan Nasıl Para Kazanabilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Dikkat Çeken Instagram Hikayeleri için 6 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Busenaz Mutlu

Busenaz Mutlu

Merhaba! Ben Busenaz, Sosyoloji alanında lisans eğitimimi tamamladım. Dijitali anlaşılır bir hale getirmek adına Moblobi’de yazılar yazıyorum. Moblobi’de yazılarımı disiplinlerarası bilgi birikiminden yararlanarak hazırlamaya gayret ediyorum. Yazılarımı incelemeniz için sizleri köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı