Facebook Hesabını Silmeden Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey!

Facebook hesabınızı kapatmadan önce bilmeniz gereken önemli şeyler var. Facebook hesabı silme işleminden önce yapmanız gereken 5 şey, haberimizde...

Sosyal medya, artık hayatımızın en önemli parçası. Onunla güne başlayıp, onunla günü bitiriyoruz. Sosyal medya yaşadığımız hayatın vazgeçilmezi olmasına rağmen dünyada kullanmak istemeyen, hesabını kapatmak isteyen birçok kullanıcı var. Özellikle Facebook, son zamanlarda bazı kullanıcı kitleleri tarafından, diğer sosyal medya platformlarından daha az tercih ediliyor. Bazı kullanıcılar artık Facebook’un gereksiz olduğunu düşünüyor ve hesaplarını silmek istiyor. Facebook hesabı silme işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken 5 ipucu, haberimizde…

Facebook hesabı silme işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken şeyler:

1- Facebook bilgilerinizi kaydetmeniz gerekiyor

Facebook hesap silme işlemini yapmadan önce; Facebook bilgilerinizi kaydederek kendi arşivinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Facebook hesabınızın ‘Ayarlar’ bölümüne girin.
  • Hemen ardından ‘Dil’ seçeneğinin altında Facebook verilerinin kopyasını indirin bölümüne tıklayın.
  • Daha sonra ‘Arşivimi Başlat’ bölümünden hesabınızı kaydedebilirsiniz.

2- Facebook’taki arkadaşlarinizla sürekli iletişim halinde olun

Facebook’ta bir sürü arkadaşınız var ve Facebook Messenger ile sürekli iletişimdesiniz. Facebook silme kararınızdan 1-2 gün önce arkadaşınıza bunu bildirin ve iletişim halinde olduğunuz ortak arkadaşlarınızın bilgilerini ondan isteyin.

3- Facebook üzerinden girdiğiniz bağlantıları kontrol edin

Birçok siteye kaydolmak yerine; bu sitelere Facebook hesabınız üzerinden kolayca giriş yapabiliyorsunuz. Bu sebeple de hesabınızı silmeden önce diğer uygulamalarla olan bağlantısını kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz.

  • Facebook’ta oturumunuzu açın.
  • Ardından ‘Ayarlar’ butonuna tıklayın.
  • Daha sonra ‘Uygulamalar ve web siteleri’ bölümünden bağlantılarınızı kontrol edin.

4- Facebook’taki arkadaşlarınızın doğum günlerini sakın unutmayın

Facebook’un en önemli özelliği insanlar arkadaşlarının doğum günlerini unutmazlar, gününde kutlarlar. Ancak Facebook’dan ayrılma kararını verdiğiniz zaman buna çözüm bulmanız gerekiyor. Arkadaşlarınızı tek tek arayıp doğum günlerini öğrenmeye gerek yok. “Facebook Birthday” uygulaması bu günler için var. Bu uygulamayı kullanarak arkadaşlarınızı gününde arayıp doğum günlerini kutlayabilirsiniz.

5- Facebook’taki hesabi kapatmadan önce arama motorunu kontrol edin

Facebook hesap kapatma işlemini yapıp; diğer sosyal medya platformunda devam etmek istiyorsanız arama motorunda aranabilirliğinizi kontrol etmeniz gerekiyor.

Siz facebook hesabı silme işlemini yapmayı hiç düşündünüz mü? Facebook hesabınızı kapatmayı düşünme sebebiniz nedir? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Facebook Hesabınızı Takip Edenleri Nasıl Görebilirsiniz?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Facebook Hesabını Kurtarmanın 2 Yolu! haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Facebook İşletme Sayfası ile Nasıl Yorum Yapılır? haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Emre Ünaldı

Emre Ünaldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Reklamcılık bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. E-ticaret, sosyal medya ile yakından ilgileniyorum. Sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı