iPhone Tüm Fotoğrafları Silme Nasıl Yapılır?

Ne yazık ki iPhone kullanıcılarına tek tuşla tümünü sil özelliği sunmuyor. Fakat tek tuşla olmasa da tek hamlede fotoğraf ve videolarınızı silebilirsiniz. Bu yazımızda iPhone tüm fotoğrafları silme nasıl yapılır anlatacağız.

Son modellerinde kullanıcılarına geniş depolama hizmeti sunarak sürekli olarak depolama alanında yer açma ihtiyacını karşılayan iPhone’un eski model kullanıcıları halen depolama alanında yer açma işlemini çoğunlukla kullanıyor. iPhone’unuzda acilen yer açmanız gereken durumlarda öncelikle fotoğraf ve videolarınızı silmeniz gerekiyor. Bu en kolay yöntemlerden biri. Dosyalarınızı tek tek silmek hem zaman açısından hem de depolamanın acilen genişletilmesi açısından sizlere kolaylık sağlamayacak. Ne yazık ki iPhone kullanıcılarına tek tuşla tümünü sil özelliği sunmuyor. Bu durum da iPhone fotoğraf silme sorunu yaratabiliyor. Fakat tek tuşla olmasa da tek hamlede fotoğraf ve videolarınızı silebilirsiniz. Bu yazımızda iPhone tüm fotoğrafları silme nasıl yapılır anlatacağız.

iPhone’da Tek Hamlede Fotoğraf ve Video Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

iPhone’unuzda Fotoğraflar uygulamasını açın. Ekranın altındaki “Albümler” sekmesine dokunun. “Albümlerim” grubundaki “Tüm Fotoğraflar”a tıklayın. Seç kısmını tıklayın. En alttaki fotoğrafa hafifçe dokunun ve ardından parmağınızı kaldırmadan tamamen sola kaydırın ve ardından ekranın üst kısmındaki başlık çubuğunun en üstüne kadar sürükleyin. Dokunmanız sol üst köşedeki saatin üstünde bitmeli. Başlık çubuğunun ortasında kaç tane fotoğrafın seçildiğini gösteren bir liste göreceksiniz. Tüm fotoğraflar seçildiğinde, sağ alt köşedeki çöp kutusu simgesine dokunun.

iPhone fotoğraf silme için bu işlem sonrasında fotoğraflarınız iPhone cihazınızda kalıcı olarak silinmez. Son silinenler klasörüne taşınır ve iPhone bunları kullanıcıları için 30 gün saklanır. 30 günlük süre içerisinde fotoğrafınızı kurtarabilirsiniz. Kalıcı olarak tüm fotoğraf ve videolarınızı silmek isterseniz son silinenler klasörüne gidip seç butonuna basabilir ve sol altta bulunan tümünü sil butonuna basabilirsiniz. Herhangi bir online depolama servisi kullanmıyorsanız fotoğraflarını iPhone cihazınızdan kalıcı olarak silinmiş olacaktır.

iPhone tüm fotoğrafları silme işlemi işte bu kadar basit ve bir o kadarda zaman kazandırıcı.

Yukarıda iPhone toplu fotoğraf silme nasıl yapılır anlattık. Peki siz iPhone cihazınızda depolama sorunu yaşıyor musunuz? Daha evvel fotoğraf ve videolarınızı tek tek seçerek mi siliyordunuz?

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • iPhone’unuzun Arkasına Dokunarak iPhone Kısayolları Nasıl Başlatabilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.
  • Her iPhone Kullanıcısının Denemesi Gereken 10 Fazla Bilinmeyen Özellik” okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone Videolarınızı iMovie ile Nasıl Birleştirebilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.
  • Kaybolan iPhone Telefon Nasıl Bulunur?” okumak için buraya tıklayın.
  • iPhone için En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları!” okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı