Her iPhone Kullanıcısının Denemesi Gereken 10 Fazla Bilinmeyen Özellik

iPhone kullanıcılarının denemesi gereken bazı gizli özellikler neler? Her iPhone kullanıcısının denemesi gereken 10 fazla bilinmeyen özellik nedir anlatalım.

iPhone’a gelen fazla bilinmeyen özellikler kullanıcıları etkilemeye ve işlerini kolaylaştırmaya devam ediyor. Yalnız iOS’a gelen güncellemelerle artan bu özellikleri her kullanıcı bilmiyor. Peki iPhone kullanıcılarının denemesi gereken bazı gizli özellikler neler? Her iPhone kullanıcısının denemesi gereken 10 fazla bilinmeyen özellik nedir anlatalım.

iPhone Kullanıcılarının Denemesi Gereken Fazla Bilinmeyen Özellikler

1- Kamerayı Açmak İçin Sola Doğru Kaydırın

Telefonunuzun kilidini açıp “Kamera” bölümüne gitmenize gerek yok. Hızlı bir şekilde sola kaydırmanız yeterli.

2- 32 kişiyle Grup FaceTime Araması

Grup FaceTime özelliği, aynı anda birden çok kişiyle sohbet etmeyi kolaylaştırır. 32 kişiyi tek bir FaceTime aramasında bir araya getirebilirsiniz. Yapacağınız grup toplantılarını FaceTime üzerinden gerçekleştirebilir, oyun gecesi veya bir parti düzenleyebilirsiniz.

3- Web Sayfası Veya Bir Mail’i PDF’e Dönüştürme

Size gelen bir maili ve bir web sayfasını PDF’ye dönüştürmek için, sayfanın ekran görüntüsünü alın daha sonra küçük resme, ardından da sağdaki “Tam Sayfa” seçeneğine dokunmalısınız. Dokunduktan sonra içerik PDF belgesine dönüşecektir.

4- Boşluk Tuşuna Çift Dokunmak

Mail, Mesajlar, Notlar gibi uygulamalarda yazı yazarken cümleyi bitirmek için “Boşluk” tuşuna çift dokunun. Noktayı otomatik olarak sizin yerinize koyacaktır. Tekrardan nokta koymanıza gerek yok.

5- Fotoğraflarda İçeriğe Göre Fotoğraf Aramak

iPhone’unuzdaki fotoğrafları bulmak için, “Fotoğraflar”daki arama motorundan doğum günü veya spor gibi kelimeleri yazarak arama yapmanız mümkün.

6- Otomatik Gece Modu

iPhone’unuzda otomatik değişen gece modu günün aydınlık veya karanlık olduğu zamana göre değişen bir özellik. Bu özelliği siz kendi elinizle istediğiniz saate ayarlayabilirsiniz. Ayarlar > Parlaklık > Ekran ayarları bölümünden otomatik mod seçilebilir.

7- Güncelleme Ekranından Uygulama Silmek

AppStore’daki güncellemeler listesinde artık ihtiyaç duymadığınız bir uygulamayı gördüğünüzde, sola kaydırın ve ardından sil’e dokunun.

8- Bataryayı Uzun Ömürlü Kullanmak

iPhone kullanıcılarının çoğunun sıkıntı çektiği sorunlardan biri bataryaydı. Artık telefonun bataryasını koruyabiliyorsunuz. Bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar > Pil bölümünde  “Şarjı Optimize Et” seçeneğini seçerek batarya ömrünü koruyarak şarj edebilirsiniz.

9- 3D Touch Kullanmak

Çekilen fotoğrafları 3D Touch özelliğiyle anında izleyebilir, görüntüleyebilir ve açabilirsiniz. Fotoğrafın yukarısındaki LIVE tuşuna basılı tutmanız yeterli olacaktır.

10- Dökümanları Hızlı Bir Şekilde Taramak

iPhone’unuzdaki dökümanları taramak için “Dosyalarım” uygulamasına giriş yapın ve daha sonra boş bir alana basılı tutun. Açılan sekmede “Dökümanları Tara” seçeceğine dokunun. Böylece hızlı bir şekilde tarama gerçekleştirebilir, taradığınız dosyaları depolama şansına sahip olabilirsiniz.

Yukarıda her iPhone kullanıcısının denemesi gereken 10 fazla bilinmeyen özellik neler anlatmaya çalıştık. Peki siz iPhone’un fazla bilinmeyen özelliklerini kullanıyor musunuz? iPhone’un bu gizli özelliklerinden haberiniz var mı?

Ayrıca en iyi iPhone modellerini toplu incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı