Akıllı İşitme Cihazı Geliştirildi!

Şarj edilebilen akıllı işitme cihazı geliştirildi. Eargo max isimli işitme cihazı hangi özelliklere sahip? Haberimizde...

Günümüzde pek çok insan işitme kaybı yaşıyor. Genetik veya çevresel faktörlerden dolayı oluşan işitme kaybı probleminin tedavi yöntemlerinden biri de işitme cihazı takmak. Fakat işitme cihazlarının pek çoğu pille çalıştığı için şarj bir anda bitebiliyor. Geliştirilen şarj edilebilir akıllı işitme cıhazı ise bu durumu ortadan kaldırıyor. Haberimizde…

Akıllı işitme cihazı hangi ilginç özelliklere sahip?

Silikon Vadisi merkezli bir şirket tarafından geliştirilen Eargo Max adlı cihaz, işitme problemi yaşayanların en büyük problemi olan şarj bitmesi problemini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Sözkonusu cihaz, yumuşak, bir tıbbi sınıf silikondan yapılmış. Geleneksel cihazlar kulağı tamamen kapatan sert plastik ve kulağın çevresini çevreleyen şekilde oluyor. Bu kulak cihazı ise, flexi fiberleri kullanarak kişiyi rahatsız etmeden kulağında durmasını sağlıyor. Böylece havanın kulak kanalına gitmesini de sağlamış oluyor.

Bu cihaz, şarj edilebilir pillerle çalışıyor. Tam şarj olduğunda bir hafta boyunca çalışabiliyor. Şarj kutusunu da istediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz. Usb destekli olan cihazın, sert taşıma çantası da bulunuyor. Düştüğünde ya da herhangi bir yere sıkıştığında çantası sayesinde zarar görmesi engelleniyor.

Bu cihaz, geleneksel işitme cihazlarının aksine küçük bir tasarıma sahip. Kolaylıkla kulağa takılıp çıkarılabiliyor. Dört farklı ses geçişlerine sahip ve eğer olduğunuz sesten diğerine geçmek isterseniz kulağınıza hafifçe vurmanız yeterli oluyor. İstediğiniz geçişte tek dokunuşla durabiliyorsunuz. Sözkonusu kulak içi işitme cihazı, görüş alanınızdaki sesi yükseltiyor. Yüksek frekanslı sesler güçlendirildiğinde, doğal ses sunabiliyor.

Merak edenler için şu detayı da paylaşalım: Sözkonusu işitme cihazı fiyatları yaklaşık 2000 dolardan başlıyor. Kulak işitme cihazı kutusundan USB kablosu, temizleme aparatı, iki adet Eargo max ile geliyor.

Peki siz işitme cihazı kullanıyor musunuz? Bu konuda başka hangi teknolojilerden yararlanılabileceğini düşünüyorsunuz? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Akıl ve Ruh Sağlığınızı Koruyan 8 Mobil Uygulama!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Madde Bağımlılığı için Dijital Rehabilitasyon Yapılacak!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Teknolojinin Uyku Üzerindeki İlginç Etkileri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Zeynep Okumuş

Zeynep Okumuş

İstanbul Gelişim Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım 3. Sınıf öğrencisiyim. Hızla ilerleyen teknolojiyi yakından takip etmek için Moblobi.com da “Zeynep Okumuş’un Dijital Dünyası” köşemİ takip edebilirsiniz. Instagram: @zynpokumus21 Moblobi: https://moblobi.com/author/zeynep-okumus/ E-posta: zeynepokumus3421@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı