Youtube İzlenme Sayısını Artırmak İçin 10 Öneri

Günümüzün popüler video paylaşım sitesi Youtube’u artık herkes kullanıyor. Çoğumuz eğlenceli vakit geçirmek için saatlerce Youtube’da zamanımızı harcayabiliyoruz. Biz bu eğlenceli ya da faydalı içerikleri izlerken bu içerikleri üretenler ise para kazanabiliyorlar. Bu kanalların abone sayısı arttıkça Youtube izlenmeleri de artıyor. Bu sayede Youtube bu kanalları daha fazla öneriyor. Peki Youtube izlenme sayısını arttırmak için neler yapabiliriz?

Youtube İzlenme Sayısını Artırmak İçin 10 Öneri

1-) Etkileyici ve İlgi Çekici İçerikler Oluşturun

İnsanların ilgisini neyin çektiğini iyi araştırıp neleri beğendiğine göre onların videonuza tıklaması sağlayacak içerikler oluşturmalısınız. O anın viral videolarından ilham alabilirsiniz.

2-) İlgi Çekici Küçük Resimler Oluşturun

Her ne kadar içerik önemli olsa da insanların videonuza tıklaması için kapak resminin de ilgi çekici olması gerekiyor. Photoshop ile videonuza uygun kapak resimleri yapabilirsiniz.

3-) İzleyenleri Abone Olmaya Teşvik Edin

Videonuzun başında ve sonunda insanlara kanalınıza abone olmasını söyleyebilirsiniz. Ayrıca video sırasında da çeşitli yazı ve görsellerle kanalınıza abone olmalarını hatırlatabilirsiniz.

4-) Oynatma Listeleri Oluşturun

İnsanların videolarınıza daha kolay ulaşabilmeleri için oynatma listeleri oluşturun. Bu sayede videolarınız daha fazla izlenebilir.

5-) Bitiş Ekranları ve Kartlarla Diğer Videoları Tanıtın

Videonuzun sonuna ekleyeceğiniz kartlarla izleyenleri diğer videolarınıza yönlendirebilirsiniz. Sağ yukarıda bulunan “i” işaretine tıklayarak da kanalınızdaki diğer videolardan haberdar olabilirler.

6-) Videolarınıza Filigran Ekleyin

Filigran, tüm videolarınızda görünmesi için ayarlayabileceğiniz bir resimdir. Bu sizin insanların zihninde oluşturacakları logonuz olacaktır. Markanızı ya da kanalınızı YouTube’da daha iyi tanıtmak için bu aracı kullanın.

7-) Videolarınızı Diğer Sosyal Mecralarda Tanıtın

Eğer belli bir kitle edinip abone sayınızı ve izlenmelerinizi arttırmak istiyorsanız videolarınızı bütün sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Bu daha fazla insana ulaşarak daha hızlı büyümenizi sağlayacaktır.

8- ) İzlenme Süresini Önemseyin

İlk maddede bahsettiğimiz gibi izleyicilerin ilgisini çekecek içerikler üreterek videolarınızın izlenme sürelerini arttırabilirsiniz.

9-) Video Başlıklarınızı İyi Belirleyin

Youtube izlenme sayınızın artması için videolarınıza doğru ve alakalı başlıklar vermelisiniz. Ayrıca çok uzun başlıklar atmamaya da dikkat edin.

10-) Kanalınızı Düzenleyin

Kanal fotoğrafı, arka plan resmi, ana sayfa düzeni, oynatma listeleri, hakkında bölümde vereceğiniz bilgiler, diğer sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızın linkleri… Tüm bunlara ne kadar özenirseniz izlenmeleriniz de o derece artacaktır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir!

  • YouTube Kanal Adı Nasıl Değiştirilir?” okumak için buraya tıklayın.
  • Çocuklara Okuma Alışkanlığı Kazandıran Mobil Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.
  • Dijital Oyunlar Çocukların Ruh Dünyasını Bozuyor Mu?” okumak için buraya tıklayın.
  • 14 Adet Youtube Kısayolları Tavsiyesi” okumak için buraya tıklayın.

Aşağıdaki sosyal medya butonları ile bu yazıyı paylaşabilirsiniz.

Etiketler
Fatih Korkmaz

Fatih Korkmaz

Sanat, teknoloji, tasarım, müzik, sinema, arkeoloji ve felsefenin günümüz teknolojine dair izleri… Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı