YouTube Kanal Adı Nasıl Değiştirilir?

Herhangi bir sebeple Youtube kanal ismi değiştirmek isterseniz Youtube buna imkan tanıyor.

Youtube’da bir kanal sahibi olmak oldukça kolay. Bir mail adresiniz varsa birkaç adımla Youtube’da kanal açabilirsiniz. Bu hızlı işlemler sırasında kanal ismi bulmak zor olabiliyor. Bunun yanında herhangi bir sebeple Youtube kanal ismi değiştirmek isterseniz Youtube buna imkan tanıyor. Bu yazımızda Youtube Kanal ismi değiştirme nasıl yapılır anlatacağız.

Youtube, günümüzde her yaşta insanın ilgi ve ihtiyaçlarına karşılık veren içeriklere ulaşabildiği büyük bir mecra. Youtube, bir video paylaşım aracı olduğu kadar gelir kaynağı haline de döndü. Youtube’a ilgi arttıkça kanal, içerik ve izleyici sayısı da paralel olarak arttı. Kanalınıza verdiğiniz isim rekabetin arttığı bu platformda öne çıkmak, daha akılda kalmak ve tanınır olmak için iyi seçilmelidir. Youtube’da öne çıkmak için kimsenin daha önce yapmadığı, benzersiz işler yapılması büyük katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte kanal isminin de özgün olması gerekiyor. Özgün bir kanal ismi aynı zamanda ilgi çekici, kısa, video içerikleriyle uyumlu olmalıdır. Peki Youtube Kanal ismi nasıl değiştirilir?

Adım Adım Youtube Kanal İsmi Değiştirme

  1. Youtube’a giriş yapın ve ekranın sağ üst bölümünde bulunan profilinize tıklayın.
  2. Açılan pencereden “kanalım” seçeneğine dokunun ve “ayarlar” (dişli çark simgesi”)a tıklayın.
  3. Adınızın yer aldığı bölümün sağında bulunan kalem simgesine dokunun ve yeni isminizi girin.
  4. Sağ üst köşede yer alan tik işaretine dokunun ve onaylayın.

Youtube Kanal isminizi değiştirirken dikkat etmeniz gereken ana koşul 3 ayda sadece 3 kez isim değiştirebiliyor olmanız. Youtube akılda kalıcılık için sürekli isim değiştirme doğru değil. Bu sebepten kanal isminizi değiştirmeden önce iyice düşünün ve isimden emin olun.

Youtube’da yeni bir kanal açıyorsanız, kanal ismi olarak Youtube ad ve soyadınızı baz alıyor. Bunu istemiyorsanız; dikkat çekici, benzersiz ve isim soy isim kombinasyonundan farklı bir isim istiyorsanız açılan pencerenin en altında bulunan “bir işletme adını veya başka bir ad kullan” seçeneğine tıklayın. İstediğiniz ismi girin ve onaylayın.

Youtube, izleyici ve içerik üreticileri için oldukça basit ve zaman almayan bir sistem geliştirmiş. Birçok işlem oldukça basit birkaç adımdan oluşsa da Youtube’un belirlediği belli kurallara hakim olunmadığı takdirde farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Youtube’un 90 günde 3 kez isim değiştirme kuralı sizce yerinde bir kural mı?

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir!

  • Ebeveynlerin Youtube’da Bilmesi Gereken 6 Şey” okumak için buraya tıklayın.
  • Çocuklara Okuma Alışkanlığı Kazandıran Mobil Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.
  • Dijital Oyunlar Çocukların Ruh Dünyasını Bozuyor Mu?” okumak için buraya tıklayın.
  • Çocuklara Kodlama Öğreten 5 Mobil Uygulama!” okumak için buraya tıklayın.

Aşağıdaki sosyal medya butonları ile bu yazıyı paylaşabilirsiniz.

Etiketler
Seda Keskin

Seda Keskin

Dünyayı her saniye değiştiren teknolojiyi takip etmek dahi artık çok güç. Dünyanın bu hızlı değişimini takip etmeyi seviyorum. Yazarak, çizerek, okuyarak, izleyerek bunu gerçekleştirmeye çalışıyorum. Dijital dünyada kendimi geliştirmeye her zaman açığım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı