Markanızı Büyütmek İçin En İyi Sosyal Medya Uygulamaları

Günümüzde sosyal medya, iş sektörleri arasında ilk sırlarda yer almakta. Çoğu Youtuber ve Influencer’lar; Instagram, YouTube uygulamalarından para kazanıyor. Birçoğunun kendisine ait markaları bulunmakta. Reklamlarını da oldukça iyi yapmaktalar. Peki, siz markanızı büyütmek için hangi sosyal medya uygulamalarını kullanmalısınız? Gelin birlikte bunları inceleyelim.

Öncelikle markanızın hedef kitlesi nedir? Bunu belirlemeniz gerekiyor. Hedef kitlede dikkat edeceğiniz şeyler; yaş, cinsiyet, maddiyat, eğitim düzeyleri, ilgi alanları. Bu kritelerden hangisini ya da hangilerinin sizin markanız için uygun olduğuna karar vermelisiniz. Daha sonra hangi sosyal medya uygulamalarında markanızı daha iyi tanıtabileceğinizi düşünün. Şimdi sizlere markanızı büyütmek için birkaç sosyal medya uygulamasından bahsedeceğiz.

Markanızı Büyütmek İçin En İyi Sosyal Medya Uygulamaları

– Instagram

Hiç şüphesiz sosyal medya uygulama alanında en popüler olanlar arasında ilk sıralarda Instagram gelmekte. 6 Ekim 2010 yılında kurulan uygulamanın sahibi Facebook kurumudur.

İlk olarak video ve fotoğraf paylaşma uygulaması olarak piyasaya sürülen Instagram, günümüzde birçok sponsorluk ve reklamların yürütüldüğü bir iş alanı haline geldi. Markanız; güzellik, moda, estetik, makyaj, kıyafet, ayakkabı, aksesuar, yemek, cafe sektörleri gibi daha sayamadığımız birçok alan üzerinde ise yapmanız gereken tek şey markanıza dair bir sayfa açmanız olacaktır.

Daha sonra yoğun bir şekilde markanızın ürünlerini vs. paylaşmalısınız. Bu konuda da oldukça aktif olmanız sizin yararınıza olacaktır. Size sponsor olabilecek markalar ile işbirliği içinde olmalısınız. Bu durum, sizin markanızı daha tanınır hale getirecektir.

– Facebook

Facebook platformu, uzun yıllardır var olan bir uygulama. Instagram’dan daha önce varlığı ile ses getirmiştir. Facebook uygulaması, Instagram gibi önceden sadece fotoğraf, video paylaşma ve arkadaşlık ilişkilerinin olduğu bir alandı. Şuan ise markalarınızın reklamını yapabileceğiniz, şirket ve sayfalar açabileceğiniz bir sosyal medya alanı haline geldi.

Facebook’ta markanızın reklamını yapmanız çok kolay. Tabi ki bunun yanı sıra çok fazla video ve iyi içerikler ortaya koymanız gerekmekte. Hedef kitlenizi belirleyip ona göre paylaşımlarınızı arttırıp farklılaştırmalısınız. Bununla birlikte Facebook, son yıllarda kurulan gruplar ve kişisel marka sayfaları ile oldukça popüler bir hale geldi. İş alanları arasında yerini aldı. Etkileşiminizi arttırmak, markanız için çok büyük ilerleme faktörüdür.

– YouTube

YouTube platformunu, günde yaklaşık 2 milyara kadar kullanıcı ziyaret etmekte.

Bir videonun izlenme oranı, kullanıcı sayısı ile orantılı değil. Özet ile Youtube hesabınızın olması gerekmiyor. Youtube, dünya çapında en çok etkileşim alan ve bilginin, eğlencenin depolandığı yerdir. Markanızı uygulamalı bir şekilde Youtube kanalınızda videolar çekerek tanıtabilirsiniz. Hem üretip hem de markanızı kolayca milyonlara tanıtabilirsiniz. Bu markanızın tanınması açısından oldukça yararlı olacaktır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Sosyal Medya Gönderileri İçin En İyi Uzunluk Nedir?” okumak için buraya tıklayın
“Sosyal Medyadan Para Kazanmak Mümkün Mü?” okumak için buraya tıklayın.
“Popülerliği Artacak 12 Sosyal Medya Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın.

“Markanızı Büyütmek İçin En İyi Sosyal Medya Uygulamaları” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı