En İyi Sosyal Medya Planlama Araçları

İnternet kullanıcıları, sosyal medyayı düzenli bir şekilde kullanıyor. Bundan dolayı sosyal medyayı kullanırken, düzene ve bazı ipuçlarına ihtiyaç duyulabiliyor. Bunun için geliştirilmiş uygulamalar ve uzantılar mevcut. Peki, en iyi sosyal medya planlama araçları hangileridir? Bu araçlar nasıl kullanılır?

En Verimli ve Kullanışlı Sosyal Medya Planlama Araçları

1. SproutSocial

SproutSocial; Instagram, Facebook, LinkedIn, Twitter ve Google+ gibi bir çok platformu entegre edebileceğiniz bir sosyal medya planlayıcısıdır.

SproutSocial üzerinden sadece hesabınızı yönetmekle kalmaz, aynı zamanda raporları da düzenli ve anlaşılır bir şekilde alabilirsiniz. Bu raporlar takipçilerinizin lokasyonu, yaşı, cinsiyeti gibi bilgileri içerir.

SproutSocial’ın en beğenilen özelliklerinden biri de tüm platformlarda size gelen mesajları tek bir mesaj kutusunda toplar. Ayrı ayrı mesajlarınızı kontrol etmek yerine kolay bir şekilde hepsini gözden geçirebilirsiniz.

2. HootSuite

HootSuite, en çok kullanılan sosyal medya planlama araçlarından biridir.

Birden çok sosyal medya hesabınızı tek bir platform üzerinden yönetebilirsiniz. Zamanlayıcı kurup ileri tarihlerde paylaşım yapabilirsiniz. Aynı anda tüm platformlardan aynı gönderiyi paylaşma imkanınız bulunmakta.

3. SocialOomph

SocialOomph sayesinde hem sosyal medya hesaplarınızı hem de varsa bloğunuzu tek bir panel üzerinden yönetebilirsiniz.

Gönderi planlayabilir, güncelleme paylaşabilir ve link ekleyebilirsiniz. Takipçilerinize otomatik mesaj gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra tweetlerinizi bu uygulama üzerinden silebilirsiniz.

4. Buffer

Buffer, popüler ve kullanışlı bir sosyal medya planlayıcısıdır. Chrome uzatıları da Buffer uygulamasıyla birlikte verimli bir şekilde kullanılabilir.

Oldukça kolay ve sade bir arayüze sahip olan Buffer’da atacağınız postları zamanlayabilirsiniz. En önemli özelliği ise size içerik konusunda tavsiye veriyor oluşudur. İçerikleri paylaşmanız konusunda önerilerde bulunup en verimli paylaşım saatlerini size sunabilme kabiliyetine sahiptir.

5. Everypost

Everypost, mobil telefonlara özel çok basit bir arayüze sahip sosyal medya planlama uygulamasıdır.

Diğer sosyal medya yönetim araçlarından farklıdır. Satın almak isteyenler için 5 farklı paket sunar. Tumblr, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Google+ ve Pinterest’le entegre bir şekilde çalışır.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Sosyal Medya Kullanırken Dikkat Edilecek 4 Şey!” okumak için buraya tıklayın.
“Sosyal Medyada Geçirdiğiniz Süreyi Kısıtlamak için 4 İpucu!” okumak için buraya tıklayın
“Sosyal Medyada Paylaşım Yaparak Para Kazan!” okumak için buraya tıklayın.

“En İyi Sosyal Medya Planlama Araçları” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı