Instagram Profilinize Kimler Bakmış Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Instagram, milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen en popüler sosyal medya uygulamalarından biri. Kullanıcılar başka insanların profilinde dolaşıp onları stalklayabiliyor. Bazen eski sevgiliniz bazen de kavgalı olduğunuz arkadaşınız profilinizde gezip gönderilerinizi inceliyor olabilir. Peki, instagram profilinize kimlerin baktığını görebilmeniz mümkün mü? Profilinize kimlerin baktığını nasıl öğrenebilirsiniz?

Instagram Profilinize Kimler Bakmış Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Instagram profilinizi ziyaret eden ve sizi gizlice takip eden insanların kim olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Malesef Instagram, bu bilgiyi kullanıcıları ile paylaşmıyor. Kimlerin profilinize bakıp gezdiğini, yorumlarınızı ve beğenilerinizi hatta takipçilerinizi incelediğini bilemezsiniz.

Instagram’ın, bu özelliği getirmemesinin kendine göre haklı sebepleri de var. Kullanıcılar, profiline kimlerin girebildiğini görseydi kimse kimsenin profilini ziyaret etmezdi. Durum böyle olunca Instagram’ın tıklanmaları ve dolaşımında düşüşler yaşanabilirdi. Bu da Instagram için daha az reklam geliri ve daha az popülarite demek. Bu sebeplerden dolayı Instagram, bu bilgiyi kullanıcıları ile paylaşmaya sıcak bakmıyor.

Buna rağmen Instagram’da profilinize bakanları anlamanın birkaç yolu bulunmakta. Bunun için karşınızda daha acemi bir stalker olması gerekiyor. Profiliniz herkese açıksa ve sizi takip etmeyen bir kullanıcı hikayenizi izlediyse profilinize bakmış demektir. Sizi takip etmeyip yanlışlıkla gönderinizi beğenen ya da takip atıp hemen geri çeken biri de profilinize bakarken hata yapmış olabilir.

Bazı uygulamalar ve uzantılar, profilinize kimlerin baktığını size söyleyebileceğini iddia etmekte. Hatta belirli bir zaman ya da kişiye kadar ücretsiz gösterip sonrasında para talep ediyorlar. Ne yazık ki bu uygulamalar da profilinize kimlerin baktığını göremiyor. Size rastgele insanların profillerini gösterip o kişilerin profilinize baktığını iddia ediyorlar. Böyle uygulamalara ve uzantılara boşuna paranızı harcamamanızı öneririz.

Sonuç olarak profilinize kimlerin baktığını öğrenmeniz mümkün değil. Ne dışardan indireceğiniz uygulamalar ve uzantılar ne de Instagram kendi uygulaması içerisinde bu bilgiyi size göstermez. İleride belki Instagram bu özelliği aktif edebilir ama şu an için bizim yapabileceğimiz tek şey beklemek.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram Profili Nasıl Oluşturulur?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Profil Resim Boyutu Ne Olmalıdır?” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Profilinize Dikkat Çekmek İçin 5 İpucu!” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Organik Takipçi Artırma Yolları” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Profilinize Kimler Bakmış Nasıl Öğrenebilirsiniz?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı