Instagram Profil Resim Boyutu Ne Olmalıdır?

Profil resminiz, insanların Instagram hesabınıza uğradıklarında görecekleri ilk şeydir. İster bir Instagram iş profili yönetiyor olun ister Influencer hesabı kullanan biri olun ya da her hangi bir kişisel hesap olun fark etmez. Dolayısı ile uygun profil resim boyutunu bulmak ve yüklemek son derece önemlidir. Şimdi gelin en uygun instagram profil resim boyutları neler hep birlikte inceleyelim.

Öncelikle instagram profil resim boyutu ne olmalıdır bunu öğrenelim. Mobil cihazlarda Instagram profil resminiz; 110 piksel genişliğinde ve 110 piksel yüksekliğinde görüntülenir. Genişliği ise 40 piksel, yüksekliği 40 piksel olacak şekilde küçültülür. Masaüstünden girildiğinde ise Instagram profil resminiz 180 piksel genişliğinde ve 180 piksel yüksekliğinde görüntülenir.

Instagram profil resmi; 1:1 oranındadır. Bu oran, yüksekliğinin ve genişliğinin aynı olduğu anlamına gelir. Yani 1:1 oranında kare bir resim yükleseniz dahi Instagram profil resminiz bir daire olarak görüntülenir. Kare bir fotoğraf yüklerken dört köşenin kırpılacağını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bir Takım İpuçları

Profil fotoğrafı yüklerken aşağıda yer alan ipuçları işimize yarayacaktır.

– Bir insan, hayvan, ürün ya da bir marka logosunun resimleri için bu bir sorun olarak ortaya çıkmayabilir çünkü öne çıkarmaya çalıştığınız konu zaten muhtemelen ortalanmış durumda olacaktır. Sadece öne çıkarmaya çalıştığınız görselin her iki tarafında da biraz boş alan bırakmayı unutmayın.
– Herhangi bir şirket instagram hesabı yönetiyorsanız, kare veya dikdörtgen bir logo kullanıyorsa ortaya sorun çıkabilir. Kare logonuzu tek başına yüklerseniz dört köşesi eksik olacaktır. Bazı durumlarda, bu logonuzu tanınmaz hale getirebilir. Bu yüzden logoyu ne kadar küçük tutarsanız, markanızın daha kolay tanınmasını ve profilinizin muhtemel boyutta olmasını sağlarsınız.

Fotoğrafınızın Sığabileceği Uygun Bir Instagram Profil Resmi Seçin

Artık Instagram profil resmi boyutunu bildiğinize göre, profil fotoğrafınızda ne göstereceğinizi düşünmenin zamanı geldi demektir. Instagram profil resminiz bir markanın logosu gibidir. İnsanların resminize baktığında sizi tanıması hızlı ve kolay olmalıdır. Bunun ile ilgili bir kaç öneri inceleyelim.

– İşletmeniz için bir Instagram hesabınız var ise profil resmi; logonuz veya işletmenizin adı olabilir. Bunun dışında iş sırasında sizi öne çıkaran bir profil resminiz de olabilir.
– Kişisel bir Instagram hesabınız varsa profiliniz için kendinize ait bir fotoğraf seçebilirsiniz. Yüzünüzün görünmediği profil resimlerinde insanların sizi tanıması mümkün olmayabilir.
– Instagram profil resminizi sık sık değiştirmek oldukça cazip gelebilir. Eğer sabit tutulur ise profilinizi arayan insanlar tarafından bulmak daha kolay olabilir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Doğru Instagram Profil Resmi Nasıl Olmalı?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Profilinize Dikkat Çekmek İçin 5 İpucu!” okumak için buraya tıklayın
“Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Takipçi Sayısını Arttırmanın 10 Farklı Yolu!” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Profil Resim Boyutu Ne Olmalıdır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı