Instagram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Instagram bugünlerde en çok kullanılan sosyal medya platformu. Dijital dünyanın avantajlarından biri de engelleme özelliği. Böylce sayfanızın güvenlik ve gizliliğini sağlayabiliyorsunuz. Fakat siz insanları ve sayfaları engelleyebileceğiniz gibi onlar da sizi engelleyebilir. Instagram’da beni kim engelledi sorunuzun yanıtını yazımızda bulacaksınız.

Instagram Engelleme Özelliği

Instagram’da kimler tarafından takip edilebileceğinize uzun zamandır karar verebiliyorsunuz. Fakat engelleme özelliği kullanıcılarla tamamen iletişimi kesmek için kullanılan bir özellik. Kullanıcıların en çok merak ettiği konu ise kimler tarafından engellendikleri. İşte herhangi bir programa ihtiyaç duymadan Instagram’da engellenip engellenmediğinizi öğrenmenin yolları…

Instagram’da Beni Kim Engelledi?

  • Instagram’da engellenip engellenmediğinizi anlamak için ilk olarak hesabınıza giriş yapmalı ve engellendiğinizi düşündüğünüz kullanıcıyı aramalısınız. Kullanıcı tarafından engellenmeniz yüksek ihtimalle arama sonucunda kullanıcı bilgilerine erişmenizi engelleyecektir. Fakat kullanıcı profili kapatmış ya da dondurmuş olabilir. Böyle bir durumda başka bir hesaptan kontrol etmeniz yararlı olacaktır.
  • Eğer şüphelendiğiniz kullanıcının hesabına girdiyseniz ve ‘henüz hiç gönderi yok’ ibaresiyle karşılaştıysanız bu engellenmiş olduğunuz anlamına gelir. Böyle bir durumda takipçi ve takip edilen hanelerinde de 0 yazısı görürsünüz.
  • Masaüstü araması da işinize yarayabilir. Aradığınız profili web üzerinden Instagram.com’da arattığınızda bulunuyorsa kişi sizi engellemiş demektir. Ancak bu sadece herkese açık olan profillerde işe yarar.
  • Eğer Instagram hikayelerinden engellendiğinizi düşünüyorsanız kişinin profiline gidin. Bu profilde daha önce ‘öne çıkanlar’ kısmına sabitlenmiş hikayeler gördüyseniz ve artık bu bölümü göremiyorsanız engellenmiş olabilirsiniz.

Erişmek istediğiniz Instagram hesabını bulamıyor olmanızın birkaç sebebi olabilir. Kişi sizi engellemiş olduğu gibi hesabını da kapatmış olabilir. Eğer kişinin profiline girmeye çalıştığınızda ‘üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor’ ifadesi görüyorsanız kişi hesabını kapatmış demektir. Bunu teyit etmek için de kullanabileceğiniz ‘Instagram Report’ ya da ‘Followers’ gibi uygulamalar indirebilirsiniz.

Siz Instagram’ın engelleme özelliğini sıkça kullanıyor musunuz? Engellendiğinizi anlamak için başka yöntemleriniz var mı? Yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

  • “Instagram’da Şifre Nasıl Değiştirilir?” okumak için buraya tıklayın.
  • “Instagram’da Farkında Olmadan Yapılan 6 Hata” okumak için buraya tıklayın.
  • “Doğru Instagram Profil Resmi Nasıl Olmalı?” -okumak için buraya tıklayın.
  • “Instagram Takipçi Sayısını Arttırmanın 10 Farklı Yolu!” okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
İrem Mullaoğlu

İrem Mullaoğlu

Merhaba, ben İrem. Başkent Üniversitesi İletişim Tasarımı bölümünde öğrenciyim. Edebiyat ve dijital medya ile ilgileniyorum. Öğrenmeyi seven, araştırmacı yönümle Moblobi’de içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı