Instagram’da Mavi Tik Alma Yöntemleri

En çok kullanılan sosyal ağlardan biri olan Instagram, birçok kategoride tanınmış kişi veya kurumsal markalara mavi tik veriyor. Instagram’da mavi tik ibaresi, hesabınızın doğrulandığı anlamına gelir. Doğrulanmış hesap ise hesabın size ait olduğunu kanıtlayan, Instagram tarafından onaylanmış hesaplardır.

Instagram’da mavi tik alma, sanıldığı kadar zor işlemler gerektirmiyor. Dileyen herkes gerekli adımları tamamlayarak doğrulanmış hesap talebinde bulunabilir. Bunun yanında talebinizin onaylanması için Instagram’ın gerekli gördüğü koşulları sağlamanız gerekmekte.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

– Instagram hesabınıza giriş yapın.
– Profilinize gidin ve ayarlara tıklayın.
– Ayarlar sekmesinde bulunan hesap kategorisini seçin.
– Doğrulama iste seçeneğine tıklayın.
– İlgili seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak formu eksiksiz şekilde doldurun. Bu formda; ad, soyad, kullanıcı adı, kimlik görseli, bilinen ad ve kategori kısımları yer almaktadır.
– Son olarak gönder butonuna tıklayın ve Instagram’dan haber bekleyin.

Instagram’da Mavi Tik Alma Şartları Neler?

– Şahıs başvurusu yapacaksanız; Instagram sizden kimlik, ehliyet ya da pasaport belgenizi yüklemenizi isteyecek.
– Resmi işletme adına başvuruda bulunuyorsanız; şirket sözleşmesi, vergi dosyası, yakın tarihli bir fatura belgesi yüklemeniz gerekir.
– Tüm işlemleri tamamladıktan sonra Instagram talebiniz doğrultusunda bazı araştırmalarda bulunacak ve sizin tanınmış kişi ya da kurum olup olmadığınıza karar verecek. Doğrulama talebi göndermeniz, hesabınızın doğrulanacağı anlamına gelmiyor.
– Özgün içerik üretmek, hesabınızı güncel tutmak, reklam vermek, tanınmış hesaplarla iletişimde kalmak, takipçi ve etkileşim sayınızın artmasını sağlayacak koşulların başında gelir.
– Profilinizde gerekli bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekir. Sahte takipçi, yorum, beğeni satın almak işinizi oldukça zora sokacaktır. Özellikle hileli işlemlerden uzak durun. Aynı zamanda Instagram’ın spam olarak algıladığı davranışlardan da kaçının.
Mavi tik vaadi ile yüksek miktarlarda para talep eden dolandırıcılara da dikkat etmek gerekiyor. Belirli sayıda takipçiye ulaşmış olan bazı kullanıcılar onaylanmış hesaba ulaşmak istemekte. Bu durumdan faydalanmak isteyenler de pek çok Instagram kullanıcısını dolandırıyor. Oysa ki Instagram, gerekli koşulları ve gerekli belgeleri sağladığınız takdirde size mavi tik vermekte. Bunun dışında zaten hesabınızda mavi tik gözükmesi mümkün değildir.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram Takipçi Sayısını Arttırmanın 10 Farklı Yolu!” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Hesabınızın Güvenliği için 4 İpucu!” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Hesabınıza İlk 1000 Takipçi Nasıl Kazanılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram’da Mavi Tik Alma Yöntemleri” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı