Instagram Profili Nasıl Oluşturulur?

Instagram, son yıllarda oldukça popüler bir platform haline geldi. Kimi için kişisel kullanımdan öteye gitmezken kimi için kendisini ifade etmek ve yaratıcılığını sergilemek kimi içinse de daha çok insana ulaşmak için kullanılıyor. Hiç şüphesiz bireysel olarak instagram profili daha başarılı nasıl hale getirilir bunu düşünmeden edemiyoruz.

Tabi bu başarıyı yakalamak da bir hayli zor ve uğraştırıcı olabiliyor. Bu nedenler sizler için yazımızda Instagram profili büyütme hamleleri nelerdir bunları anlatmaya çalışacağız.

1. Düzenli Paylaşım Yapmak Son Derece Önemli

Instagram’da istediğiniz etkiyi yakalamak için az paylaşımda bulunmamalısınız. Bunun yanında bu işlemi yaparken takipçilerinizi gönderi bombardımanına tutmak da pek hoş sonuçlar vermeyecektir.

Dolayısı ile Instagram profilleri için her gün en az bir gönderi paylaşımı yapılması tavsiye edilir. Şu konuya da açıklık getirmekte fayda var. Platformun belli bir algoritması ve işleyişi bulunmakta. Instagram algoritmasına göre bir günde üçten fazla gönderi paylaşımı yapmanız önerilmemekte.

2. Sizi Yansıtan Bir Profil Fotoğrafı Kullanın

Instagram’da herkesin ilk gördüğü şey profil fotoğrafınızdır. Takipçileriniz fotoğraf paylaştığınızda ve sizi tanımayanlar ise başkasının fotoğrafına yaptığınız yorumlarda ilk olarak profil fotoğrafınıza bakar.

Bu nedenle kendinizi iyi bir şekilde yansıtacak bir fotoğraf seçmeniz sağlıklı bir instagram profili oluşturma aşamalarında son derece önemli bir yer tutuyor.

3. Hashtag Kullanın ve Caption Yazın

Hashtag’ler, gönderilerinizin çok daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlar. Hashtag kullanımının size yararı olabilmesi için gönderinizle alakası olmayan ve az kullanılan hashtagler yazmamalısınız.

Bunun yanında takipçilerinizle bağlantı halinde olabilmek için gönderilerinizin altına caption yazmayı da unutmayın.

4. Minimalist ve Görsel Açıdan Göze Hitap Eden Gönderiler Paylaşın

Görsel açıdan göze hoş gelen instagram profilleri, her zaman bir adım öndedir ve son derece dikkat çekici olur. Bundan dolayı planlı bir şekilde hareket etmeniz yararınıza olacaktır.

Örneğin; Instagram profiliniz için bir tema belirleyebilirsiniz. Bunlar rengarek ve farklı görünümlerde fotoğraflar olabilir. Bu şekilde bir nevi hedef kitlenizi de belirlemiş olursunuz. Özellikle tek bir şablona bağlı kalmanız, yaptığınız paylaşımlar ile bir bütünlük sağlayacağı ve göze daha hitap edeceği için oldukça iyi bir düşünce olarak dikkat çekebilir.

5. En Sevdiğiniz Instagram Hesaplarından İlham Alın

İlham son derece önemli bir kavramdır. Hemen her alanda kişiler başkalarından ilham alarak kendi işlerini oluşturabilir. Tabi ki ilhamı kopyaya çevirmemek kaydı ile.

Instagram profilinizi oluşturmak için başka profillerden ilham alabilirsiniz. Bu sayede kendi kişiliğinize ve zevklerinize uygun bir profil oluşturup aynı zamanda eğer favori hesaplarınız influencerlarınki ise o hesaplardan profilinizi nasıl daha başarılı hale getirebileceğiniz hakkında ipuçları yakalayabilirsiniz.

Sizin de iyi bir Instagram profili için paylaşmak istediğiniz önerileriniz var ise yorumlar kısmından aktarabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Doğru Instagram Profil Resmi Nasıl Olmalı?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Gönderilerini Planlama İpuçları” okumak için buraya tıklayın
“Bilgisayarınızdan Instagram’a Gönderi Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram’da Farkında Olmadan Yapılan 6 Hata” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Profili Nasıl Oluşturulur?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Beren Demirağ

Beren Demirağ

Merhaba, ismim Beren. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde okuyorum. Dijital pazarlama, gönüllülük yapmak ve renkli olan her şey beni heyecanlandırıyor. Ayrıca psikoloji, yabancı diziler ve görsel sanatlara büyük bir ilgim var. Okumaktan ve öğrendiklerimi meraklısına anlatmaktan zevk aldığım için burada yazıyorum. Sizi Moblobi'deki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı